Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kırmızıya niyet Gökkuşağına kısmet

Bestami Cihangir

Yeni Üye
Adı
Bestami Cihangir
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bakalım denk getirebilirsek neden olmasın

tncyrs

Aktif Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
5 senedir kırmızı benek avı yapıyorum, Arsuz'da ikamet ettiğim için yıl boyunca temmuz ve ağustos ayları hariç tuzlusu avı yapıyorum ( spin, shore jig, lrf vs) fakat kırmızı ile tanıştığımdan beri 10 ay boyunca yazın yapacağım alabalık avlarının hayaliyle avunuyorum desem yalan olmaz. Belki de bunda denizlerimizin gitgide verimsizleşmesinin de payı büyük, o eski kofana ve sırtıkara avları neredeyse hayal, 100cm ve yukarısı baracudalar, kıyıdan 3kg üstü züber avları neredeyse imkansız. Bölgemde dinamit kıyı balıkçılarının en büyük baş belası, kısmen de olsa ciddi ölçüde azalma var. Kafes avcılığı haddinden fazla yaygın... Usulüne göre avlanmayan trol ve gırgır teknelerinden bahsetmeme gerek yok sanırım. Nihayetinde bunların da bir sonucu olarak deniz avları gönül eğleme işine dönüştü, nadiren de olsa trofe avlarımız oluyor fakat bu hepinizin de bildiği tutku başka bir şey.. Güneşin deniz kenarında doğuşuna ve batışına şahitlik etmek gönüllü bir memuriyet oluyor bir zaman sonra. Lafı çok uzattım, yaylada olmam sebebiyle alabalık avları yıl boyu hazırlığını yaptığım ve hayalini kurduğum tutku içinde yeni bir alan. Maalesef derelerde elektrikle avlanan hayvanlar(!) yüzünden onlar da artık tükenme noktasına gelmişler. Bunu özellikle bu seneki bir kaç avımda gördüğümü net olarak söyleyebilirim. Bu avda 9 adet bebek denecek seviyede kırmızı benek yakaladım ve tabiki de hepsini suya iade ettim. Limitler dahilinde olsa bile alıkoymaya kıyamadığım eşsiz bir güzellik. 10 avda bir nadiren alıkoyuyorum. Günün sürprizi yakındaki çiftlikten kaçmış 2 tane somonumsu Gökkuşağı oldu. Daha güzellerinin sizlere rast gelmesi dileklerimle...
Ekipman bilgileri :
Kamış : Okuma İnspira 0-10
Makine : Daiwa Luvias 2510
İp : Japan Braid 0.14
Leader : Lineaeffe nonu hfc 0.24
Klips : Owner No : 0
Kandırıcı :Fırat Döner Kaşık 12gr
tebrik ederim