Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Video Kıyı Avlarımdan Kesitler

nebulam

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A Rh Pozitif
2m sığ suda 10gr gezerle (gezeri kısa tutmak kaydıyle) sonuç alabiliriz zannedersem değil mi?
Batuhan abi tabi Levrek alma ihtimali var. Ama ben o kadar sığa çalışmıyorum, benim hedef balığım genel olarak Levrek olmadığından, ama bu takımlara her tarz balık asıldığından ara sıra rastlantısal Levrek ve diğer çeşit balıklar yakalanıyor :hhhhhh::hhhhhh:

Son düzenleme:

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Atılan derinlik 15-20 metre ise ve köstek uzunluğunuz 1 metre, martının bunu alması için 14-19 metre dalması gerekiyor. Ben daha hiç alamadım martı alanıda duymadım bu takımla ;);)
Martıların suya dalabilme özelliği yoktur, sadece su üstünden balık alabilirler.
Bence arkadaşımız yanlış yorumlamış yemi.Su üstü olarak düşündü zannedersem.Halbuki dip oltasıyla yemin havada kalması için sistem.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben anladım zaten yanlış anlaşıldığını :):)
Açıklamada yazıyor zaten, verdiğiniz köstek uzunluğunda suda asılı kalır, zaten orda altın oran yakalandımı... :asik::asik::asik: Ama o oran mera, mevsimsel ve dalga/akıntıya göre devamlı değişkenlik gösterir.
evet ben yanlış anlamışım kusura bakmayın. ben zannettim ki zargana falan denilince balık suyun üstünde yüzecek.

bu mantarlı dip oltasının mantarı balığın içinde olna şekli gibi bir şey sanırım.

peki takımı nasıl yapacağız ? kaç gr gezer kursun olacak ? onu da paylaşabilir misiniz ?

bide balığı sardığınız ip özel bir ip mi ? basit ince pamuklu ip ile sarabilir miyiz ? ipin rengi ne olmalı ?

birde bu şekilde hazırlık yapıp balığı deepfrize atsak balığa giderken hazır olsa olur mu ? yoksa taze taze mi hazırlanmalı ?

şimdiden teşekkürler

nebulam

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A Rh Pozitif
evet ben yanlış anlamışım kusura bakmayın. ben zannettim ki zargana falan denilince balık suyun üstünde yüzecek.

bu mantarlı dip oltasının mantarı balığın içinde olna şekli gibi bir şey sanırım.

peki takımı nasıl yapacağız ? kaç gr gezer kursun olacak ? onu da paylaşabilir misiniz ?

bide balığı sardığınız ip özel bir ip mi ? basit ince pamuklu ip ile sarabilir miyiz ? ipin rengi ne olmalı ?

birde bu şekilde hazırlık yapıp balığı deepfrize atsak balığa giderken hazır olsa olur mu ? yoksa taze taze mi hazırlanmalı ?

şimdiden teşekkürler
Problem değil ;)
Kurşun ağırlığı ulaşmak istediğiniz mesafeye göre opsiyoneldir.
Yem ipi olarak av balık av marketlerde bulabilirsiniz.
Ben devamlı dondurucuda hazır saklıyorum. Bir ara yem takım çantamı çekeyimde :ssrtcbya::ssrtcbya: Takım çantası demiyorum, yem takım çantası :hhhhhh::hhhhhh::hhhhhh:
Taze tabiki daha iyi ve verimli olur ;);)
Her zaman seve seve sorularınızı cevaplarım
Teknik konular hakkında bir video hazırlayacağım, takipte kalın

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Problem değil ;)
Kurşun ağırlığı ulaşmak istediğiniz mesafeye göre opsiyoneldir.
Yem ipi olarak av balık av marketlerde bulabilirsiniz.
Ben devamlı dondurucuda hazır saklıyorum. Bir ara yem takım çantamı çekeyimde :ssrtcbya::ssrtcbya: Takım çantası demiyorum, yem takım çantası :hhhhhh::hhhhhh::hhhhhh:
Her zaman seve seve sorularınızı cevaplarım
Teknik konular hakkında bir video hazırlayacağım, takipte kalın
çok teşekkürler, takipteyiz

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Batuhan abi hepsini anlatacağım :srnsml::srnsml:
Birçok dip balıkçısı sadece rastlantısal avlanır, klasik geleneksel yöntemlerle gereksiz çok fazla emek sarfeder ;);)
Bir iyi avlak takıntısı vardır herkesin dilinde tamamen efsanedir :islik::islik:
İyi avlak dip balığında (Çipura) doğruluk payı çok düşük olan bir orantıdadır, bunu anlatınca her dip balığı (Çipura) avcısı doğru ya diyecek :naslyany::naslyany:
Ege kıyıları ve tüm benzer kıyılar aynı orantıda iyi veya kötüdür o_Oo_O
20 defa aynı yerde ava çıkılsa sadece 1-2 defa iyi av yapılacakır 4-5 defa orta halli ve gerisinde vasat ve vasatın altı sıfır ve tek tük balıkla geri dönülecektir :uzgnm::uzgnm:
Ama anlatacaklarımdan sonra bu oranlar ciddi anlamda yükselecektir, aynı zamanda balıkların boyuda aynı oranda büyüyecektir :ssrtcbya::ssrtcbya:
Merhaba bu mesajın devamını bekliyoruz... raslantısal değil bilinçli dip avcılığı için önerilerinizi detaylı olarak hala beklemekteyiz... selamlar...

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Problem değil ;)

dondurucuya koyarken tuzlama işlemi yapıyor musunuz ? yem takım çantanızın fotosunu da heyecanla bekliyoruz

nebulam

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba bu mesajın devamını bekliyoruz... raslantısal değil bilinçli dip avcılığı için önerilerinizi detaylı olarak hala beklemekteyiz... selamlar...
Her Perşembe yeni bir video yükleniyor ;):)

nebulam

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A Rh Pozitif
dondurucuya koyarken tuzlama işlemi yapıyor musunuz ? yem takım çantanızın fotosunu da heyecanla bekliyoruz
Hayır ben tuzlamadan verim alamadım, belki rastlantısaldır ama, tuzlama yapmadığım her zaman balık alıyorum o yüzden kesinlikle yapmıyorum :):)
Bunun detaylarını ama anlatacağım ;):)
Yem takım çantası ve mazmuz/yemleme hakkında özel video yapılacaktır

Son düzenleme: