Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

kıyıdan karagöz ve çupra için gezerli takım denemesi

Adı
hasan arpak
sayın arkadaşlar kıyıdan yaz aylarında teke ve muhtelif diğer yemler kullanılarak çupra ve karagözü kandırabilecek bir takım çizimi yaptım.olumlu olumsuz eleştrileri bekliyorum.saygılar

Uploaded with ImageShack.us

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
bence ana beden ile kurşun arasına 50 100 cm mesafe ile bir stoper daha eklemelisiniz yoksa atış esnasında kurşun alakasız mesafe de kalabilir

Adı
hasan arpak
bence de kalmaz.atış anında kurşun ağırlığı ile yeşil stopera baskı uygular.bu kurşunun ileri doğru hareket etmesini sağlayacaktır.yorumlar için teşekkürler.devamını beklerim.özellikle bir fizikçi varsa kesin olarak bu konuda hükmü verebilir.:)

trakonya79

Daimi Üye
Adı
Özkan Yazıcı
bence de kalmaz.atış anında kurşun ağırlığı ile yeşil stopera baskı uygular.bu kurşunun ileri doğru hareket etmesini sağlayacaktır.yorumlar için teşekkürler.devamını beklerim.özellikle bir fizikçi varsa kesin olarak bu konuda hükmü verebilir.:)
buna benzer bir sistemi ben zargana avında kullanıyorum,sizin kullandıgınız gezer kurşun yerine bende gezer içi delik zargana topu kullanıyorum sistem gayet iyi işliyor,bu tarz sistemlerde ana bedene hafif bosluk vermek ve balık yemi aldıgında ağırlık hissetmemesini saglam cok önemli özelliklede zarganada :)

whitefoxss

Aktif Üye
Adı
T.KIRTMAN
Misinayı götüren zaten kurşundur,üste stoper bence biraz gereksiz olur.

lüfercan

Aktif Üye
Adı
levent can
buna benzer bir sistemi ben zargana avında kullanıyorum,sizin kullandıgınız gezer kurşun yerine bende gezer içi delik zargana topu kullanıyorum sistem gayet iyi işliyor,bu tarz sistemlerde ana bedene hafif bosluk vermek ve balık yemi aldıgında ağırlık hissetmemesini saglam cok önemli özelliklede zarganada :)
Bu sistemi zarganada kullanan bir tek tanıdığım var.Öyleyse sen özkan olmalısın...:D

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
evet kalır arkadaşlar bu sistemi biz zaten kullanıyoruz misineniz makinadan rahat salınıyor ise rüzgar karışınızdan estiği durumlarda vede canlı yeminiz balık gibi veya sarma ekmek ise rüzgara mukavemet göstererek kurşundan geride kalıyor bunlar başımıza gelen şeyler
ancak sonradan boşluğu sararak düzenlenebilir ama buda yemi sürüklemenize sebep olur

Adı
hasan arpak
yeşil stoper atış anında kurşun ağzının misinayı kesmemesi için takılmış bir aparat.sistemin mantığına bence etki etmez. hızır kardeşin dediği gibi çnemli olan rüzgar yönü ve yemin kurşunun momentini azaltmayacak şekilde olması.bunlara dikkat etmek şart zaten.