Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kıyıdan sardalya ile Levrek avlama yöntemi.

Adı
Orhan Küçükbiçmen
Orhan baba herzaman on numarasın lakin senin gibi üstad bir balıkçıya bir şey sormak isterim.

eklediğim resim saroz yayla sahili yayla limanı diye geçer bir çok kişinin orada levrek tutmuşluğu vardır lakin benim bilmediğim bu resimdeki limanda ben oltamı limanın içinemi yoksa limanın dışına mı atmalıyım yani anlamadığım levrek limanın içinemi giriyor (ki giriyorsa levrek gibi herşeyden ürken bir balık tekne seslerinden rahatsız olmuyormu) yoksa o kayaklıkların dışına doğrumu atmalıyız oltamızı

son olarakta o tarafta açıklarda bu mevsimde sinarit olurmu kaç metrelerde aramalıyım orhan baba senden bilgi almak istiyorum

telefonun değişti galiba baba sana ulaşamıyorum lütfedersen özelden çok sevinirim tontiş yanaklarından öpüyorum saygılarımla,

conta amcamada sevgiler selamlar

Çok teşekkürler, levreğe limanın içersinden at.
Tel numaram. 0535 073 75 18
Sevgiler hoşça kal.

ocankio

Yeni Üye
Adı
cenk aytekin
üstadlara benimde bir sorum olacak.oltamızı suyla buluşturduktan sonra bu takımla boşluğunu almamız gerekiyormu yoksa tam tersi biraz gevşek bırakıp mı sabitlememiz gerekiyor.

ismail18

Aktif Üye
Adı
ismail
sevgili orhan abi ben didimde bu yöntemi kıyıdan denesem kücük balıklar bunu yemez mi?onların yemesine nasıl engel olacagım bu konuda aydınlatırsanız sevinirim

Adı
Orhan Küçükbiçmen
üstadlara benimde bir sorum olacak.oltamızı suyla buluşturduktan sonra bu takımla boşluğunu almamız gerekiyormu yoksa tam tersi biraz gevşek bırakıp mı sabitlememiz gerekiyor.
Takımın boşluğunu alıp bir sopaya veya bir çakıl taşına dolaman iyi olur, sevgiler hoşça kal.:):):)

Adı
Osman Yüceler
Kan Grubu
O Rh Pozitif
çok yaralı bilgi özellikle çupra avı ile levrek avında çok iyi iş yapıoo.Tebrikler

Adı
Orhan Küçükbiçmen
sevgili orhan abi ben didimde bu yöntemi kıyıdan denesem kücük balıklar bunu yemez mi?onların yemesine nasıl engel olacagım bu konuda aydınlatırsanız sevinirim
Sevgili İsmail kardeşim, bu yöntem bu şekilde küçük balıklar yerken bir ara da büyük bir levrek gelecek ...-Çekilin uleeeen diye yeme saldıracak,:):):) bir de erken saatlerde denersen başarılı olursun, yemin de çok taze sardalya olmasına dikkat et, haydi rast gele.
Sevgiler hoşça kal.:):):)

Adı
Osman Yüceler
Kan Grubu
O Rh Pozitif
bu yontem bence yanlış kuçuk balıklar goz onunde bulundurullursa.

Adı
Orhan Küçükbiçmen
bu yontem bence yanlış kuçuk balıklar goz onunde bulundurullursa.

Yöntem yanlış değil, ama sen de haklısın küçük balıklarda sorun olabilir, onun için yılan balıklarından ve küçük balıklardan kurtulmak için sabah erkenden saat 04.00-o5.00 gibi ava başlamak lazım.
Senin bildiğin daha iyi yöntemleride öğrenmek isteriz, ben hala öğrenmeye devam ediyorum.
Sevgiler hoşça kal.:):):)

Adı
Osman Yüceler
Kan Grubu
O Rh Pozitif
bizim buralarda sardalye levrekte kullanılıyor fakat sardalye yağlı ve kokulu bir balık olduğundan çevredeki tüm balıkları etrafına çekiyor.Direk olarak levrek avına yönelmek için diyer balıklar bozamadığı ya da sevmediği bir yem kullanmak gerekiyor.Bu yem boru kurdu olabilir yada fosforlu kurtçuklardan olabilir.Yanı nacızane fıkrım.Saygılarla

Adı
Osman Yüceler
Kan Grubu
O Rh Pozitif
orhan bey ayrıca guvenlığınız acısından.Telefon numaranızı nete koymayın.malum bu devirde kontor hırsızları başladı..