Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kıyıdan Surf Kamış Tavsiyesi

hatabo

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,
Canlı yemle Mersin merkezden ve çevre yerlerde plajda avlanıyorum.
Şuan kullanmakta olduğum kamış,
Kudos Avatar Blue 400cm Tele Olta Kamışı
Daha orta seviye uzak atış yapabileceğim 300 -500 TL aralığında makinen hakkettiği kadar (değecekse biraz daha arttırabilirim), parçalı bir kamış düşünüyorum .
Makinem bu,
GLADE OLTA MAKİNESİ
Değerli tavsiyelerinize ihtiyacım var
Teşekkürler.

Son düzenleme:

Fisher07

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
max 150-180gr atarı olan 4,20 bir kamış işinizi rahatlıkla görecektir.
diğer arkadaşlar mutlaka tavsiyede bulunacaktır lakin o makineyi almayın!

hatabo

Yeni Üye
max 150-180gr atarı olan 4,20 bir kamış işinizi rahatlıkla görecektir.
diğer arkadaşlar mutlaka tavsiyede bulunacaktır lakin o makineyi almayın!
Makinayi şuan değiştirme imkanım yok.

Son düzenleme:

cem1

Aktif Üye
Adı
Cem Oran
Merhaba arkadaşlar,
Yaklaşık 3 aylık balıkçıyım. Boru kurdu ile Mersin merkezden ve çevre yerlerde plajda kum kazığı ile avlanıyorum.
Çok hantal kaldığı için vuruş hissedemiyorum. Üstatlar daha iyi bilir, Rüzgarlı ve dalgalı havalarda daha sonra değerlendirebilirim.
Daha orta seviye 300-500 aralığında, parçalı bir kamış düşünüyorum .
Makinem bu,
GLADE OLTA MAKİNESİ
Aklımdaki kamış ise bu,
Albastar Super Cast 2256 Surf Olta Kamışı Surf Olta Kamışları Albastar Ürünler

Teşekkürler.
Supercast kullandığım bir kamış. Fiyatına göre oldukça iyi bir kamış. Eğer 200 gr atarlı bir kamış işinizi görürse Albastar Bluefish e de bakın. Teleskobik bir kamışdır. Hassasiyeti Supercast dan daha iyidir. Rast gelsin.

hatabo

Yeni Üye
Başka önerisi olan var mı arkadaşlar?

yilmaz.40

Aktif Üye
Adı
yılmaz albayrak
Kan Grubu
O Rh Pozitif
tavsiye edeceğim kamış tek parça ancak ben baya memnun kaldım okuma elletra 420 cm hem hafif hem de ince bir kamış. 180 gr atarlısı işinizi görür ancak piyasada pek yok 150 gr'lık da bölgenizde iş yapar sanırım. fiyat olarak pahalı derseniz dam steelpowerı da tavsiye ederim kötü yorum görmedim pek.

finansaldanışman

Aktif Üye
Adı
Erdem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba arkadaşlar,
Canlı yemle Mersin merkezden ve çevre yerlerde plajda avlanıyorum.
Daha orta seviye uzak atış yapabileceğim 300 -500 TL aralığında makinen hakkettiği kadar (değecekse biraz daha arttırabilirim), parçalı bir kamış düşünüyorum .
Makinem bu,
GLADE OLTA MAKİNESİ
Teşekkürler.
Öncelikle selamlar.Kamış seçimi biraz kafa karıştırıcı olabilmekte.Size Şu yada bu iyi demiyeceğim.sadece alırken dikkat etmeniz hususları belirteceğim.Bu kıstaslara uyduğunuzz vakit kendinize uygun kamış seçimini yapabileceksiniz.
1.Parçalı kamışlar erim, dayanıklılık olarak teleskopik kamışlardan daha üst segmenttedir.Ancak mutlaka kamışın et kalınlığına bakınız.Ne kadar kalın o kadar iyi.
2.Akıntı durumuna göre atar değerine göre bir kamış seçiniz.Akıntı az ise 150 gr atarlı bir kamış bile rahatlıkla işinizi görür.Ancak akıntı çok yada deniz fazla dalgalı ise dibi görmesi için 200 gr atar idealdir.
3.Makine yatağından elinizle kavradığınızda dip kısma kadar olan uzunluğu göğüs kafesinizin ortasına kadar geliyorsa o kamış sizin için idealdir.
4.Ağırlık mümkün olduğunca az olmalı ki at çek av yapacaksanız sizi yormasın.Makine kamış ağırlığı 1 kiloyu geçmesin.(Beklemeli av yapıyorsanız başka)Kurşun,yem misina ağırlıkları eklenince zaten epey bir yorucu oluyor.
5.Uzun mesafe için halka kalitesi ve sayısı da önemli.Anca son parçada bulunn ince 3 halka çıkan misina veya ipin düzgün çıkmasına sebeb oluyorken erimini az da olsa düşürmektedir.
6.Kamış uzunluğu arttıkça erim artar.Ancak ağırlıkta artmakta.Dengeli bir kamış seçerseniz ağırlık sizi yormaz.Örneklemek gerekirse parçalı kamışlarda dip kısmının kapağı açılır ve ek ağırlık konularak arka kısma ağırlık bindirilir.Böylece balığı çekerken daha rahata çekersiniz.Yani isterseniz kamışınızı kişiselleştirebilirsiniz.
7.Kampanyaları takip edin.Her sene genelde şubat aylarında son derece güzel indirimler olmakta.En az %30 daha ucuza almanız mümkün.
8.Tüm bu saydıklarımın içinde en önemlisi bütçeniz.Balığı balıkçı tutar kamış sadece bir araçtır.Konfor olayına girdiğinizde daha yüksek bedeller ödemeniz gerekir.Doğan da sizi gideceğiniz yere götürür,Audi de.Olay bütçenize bakmakta.
Ben her yerde kullanabilmek adına çift aksiyonlu pasific ocean 4.20 aldım.Hem 160,hem 220 atarlı.Hybrid uçlu güçlü ve hassas.Raw 2 55 fd ile kombinledim.Gayet memnunum.Ancak fiyat aralıkları sizin bütçeniz üzerinde ve şu anda isteseniz dahi yok.
Size kullanmadığı yada denemediğim bir ürün önermem yanlış olur.Ancak Çin menşeeli ürünlerden uzak durun.Değerler yanıltıcı olabilmekte.
Umarım az yada çok seçim yapabilmenize yazdıklarım yardımcı olur.
Şimdiden bol trofeli avlar dilerim.

hatabo

Yeni Üye
Öncelikle selamlar.Kamış seçimi biraz kafa karıştırıcı olabilmekte.Size Şu yada bu iyi demiyeceğim.sadece alırken dikkat etmeniz hususları belirteceğim.Bu kıstaslara uyduğunuzz vakit kendinize uygun kamış seçimini yapabileceksiniz.
1.Parçalı kamışlar erim, dayanıklılık olarak teleskopik kamışlardan daha üst segmenttedir.Ancak mutlaka kamışın et kalınlığına bakınız.Ne kadar kalın o kadar iyi.
2.Akıntı durumuna göre atar değerine göre bir kamış seçiniz.Akıntı az ise 150 gr atarlı bir kamış bile rahatlıkla işinizi görür.Ancak akıntı çok yada deniz fazla dalgalı ise dibi görmesi için 200 gr atar idealdir.
3.Makine yatağından elinizle kavradığınızda dip kısma kadar olan uzunluğu göğüs kafesinizin ortasına kadar geliyorsa o kamış sizin için idealdir.
4.Ağırlık mümkün olduğunca az olmalı ki at çek av yapacaksanız sizi yormasın.Makine kamış ağırlığı 1 kiloyu geçmesin.(Beklemeli av yapıyorsanız başka)Kurşun,yem misina ağırlıkları eklenince zaten epey bir yorucu oluyor.
5.Uzun mesafe için halka kalitesi ve sayısı da önemli.Anca son parçada bulunn ince 3 halka çıkan misina veya ipin düzgün çıkmasına sebeb oluyorken erimini az da olsa düşürmektedir.
6.Kamış uzunluğu arttıkça erim artar.Ancak ağırlıkta artmakta.Dengeli bir kamış seçerseniz ağırlık sizi yormaz.Örneklemek gerekirse parçalı kamışlarda dip kısmının kapağı açılır ve ek ağırlık konularak arka kısma ağırlık bindirilir.Böylece balığı çekerken daha rahata çekersiniz.Yani isterseniz kamışınızı kişiselleştirebilirsiniz.
7.Kampanyaları takip edin.Her sene genelde şubat aylarında son derece güzel indirimler olmakta.En az %30 daha ucuza almanız mümkün.
8.Tüm bu saydıklarımın içinde en önemlisi bütçeniz.Balığı balıkçı tutar kamış sadece bir araçtır.Konfor olayına girdiğinizde daha yüksek bedeller ödemeniz gerekir.Doğan da sizi gideceğiniz yere götürür,Audi de.Olay bütçenize bakmakta.
Ben her yerde kullanabilmek adına çift aksiyonlu pasific ocean 4.20 aldım.Hem 160,hem 220 atarlı.Hybrid uçlu güçlü ve hassas.Raw 2 55 fd ile kombinledim.Gayet memnunum.Ancak fiyat aralıkları sizin bütçeniz üzerinde ve şu anda isteseniz dahi yok.
Size kullanmadığı yada denemediğim bir ürün önermem yanlış olur.Ancak Çin menşeeli ürünlerden uzak durun.Değerler yanıltıcı olabilmekte.
Umarım az yada çok seçim yapabilmenize yazdıklarım yardımcı olur.
Şimdiden bol trofeli avlar dilerim.
Bilgilendirici yorumunuz için teşekkür ederim.
Geçen hafta okuma salina 3 parça aldım.
Kullanma fırsatımda oldu . Eski kalmışım ile 100 metre üstüne çıkamıyordum, şimdi rahat bir şekilde atabiliyorum ama hala işin oldukça acemisiyim. Bazen atışlarım oldukça kötü gidiyor
Şuana kadar memlunum. Hatta şanslı geldi güzel balıklarda çektim.
Şimdiki hedefim biraz daha ustalaşip güzel bir makina almak olacak
Makina konusuda işin içinden çıkılacak gibi değil . Bölgemde görüp alabilecegim yerlerde fazla model olmadığı gibi genelde çin malı makinalar mevcut. İnternet ten alışveriş bu konuda imdadıma yetisiyor.
Açıkçası dediğiniz gibi indirimi bekleyip sadece beklemeli yemli avda kullanacagim güzel bir makina istiyorum . Bu konuda da sizden tavsiyeler beklerim .
Teşekkürler

Son düzenleme: