Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kızılkanatlardaki lekeler

whitefoxss

Aktif Üye
Adı
T.KIRTMAN
Geçtiğimiz hafta çocukları gezdirmek ve balık avına olan hasretlerini gidermek için derede sardalya yakalamaya gittik.Kuskus kullanarak balık yakalayan afacanların oltalarına arada sırada da olsa küçük kızılkanatlar geldi.Bazılarının vücudunda deri altında siyah lekeler gördüm.Daha önceden hiç görmemiştim..Araştırdım ama tatmin edici bir sonuca olaşamadım.Derinin hemen altında toplu iğne başı kadar benekler.Bilgisi olanların yardımını rica ediyorum.

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Maalesef Balıkesirdeki bazı derelerdede bu lekelenme görülüyor.Bu lekeler sadece dışta değil,balığın içine kadar ulaşıyor.Dışarıdan yakalayıp havuza attığımız bu balıklar 4-5 ayda anca bu lekelerden kurtulabildi.Sebep olarak dereye karışan kimyasal fabrika atıkları gösteriliyor.

miryana

Yeni Üye
Adı
Celaleddin Yalçın
Veteriner Hk.Celaleddin. Balığın resmini koyun size söyleyeyim ne olduğunu arkadaşım.

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Veteriner Hk.Celaleddin. Balığın resmini koyun size söyleyeyim ne olduğunu arkadaşım.
Celaleddin,
Bunlar güneş lekesi (çil) gibi fakat derinlere nüfuz etmiş durumda ve balık temizlendiğinde iç kısımlara kadar ulaştığı görülmekte.Temiz suda 19 ay geçirmelerine rağmen bu lekeler gitmiyor.Fakat, büyümüyorda.Balıkların hepsinde yok.Kızılkanat,kasna gibi türlerde görülürken,yayın ve bıyıklı gibi türlerde görülmüyor..
Acaba nedir??