Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

KORUK HELVA OLDU

C.POLAT

Daimi Üye
Katılım
1 May 2010
Mesajlar
526
Tepkime puanı
19
Puanları
18
Adı
Cem POLAT
24 Nisan Sabahı sevgili Dostum Kemal'in aramasıyla yeni bir av organizasyonu yaptık.Bu avımızı ikimizinde çok sevdiği sevgili dostumuz Kabil'ide yanımıza alarak gerçekleştirdik.Sabahtan herzamanki yemimiz olan borukurdu siparişleri verildi,takımlar gözden geçirildi ,yeni birkaç beden bağlandı,yiyecek ve içecek hazırlıklarıda yapıldıktan sonra saat 17 sularında yola çıktık,herzamanki gibi gece avı yapacaktık ,gece avları zaman sıkıntısı ve işlerimizden dolayı yapabildiğimiz tek av yöntemi, avlamaktan zevk ,yemekten büyük lezzet aldığımız,mırmır ve çupra hedefimizdeydi.

Saat 18.30 suları botumuzla girebileceğimiz sahile varmıştık,denizde adeta yaprak kımıldamıyor,koca bir gölü andırıyordu,bu hava tahminleriyle örtüşen bir durumdu.Tüm malzemeleri yükleyip avlak yerine vardığımızda saat 19 gibiydi.

Bot tonoza alındı,oltalar büyük umut ve hayallerle suya atıldı,ve beklenmeye başlandı ,genelde av akşam ezanının okunmasına yakın başlar güneş doğana kadar aralıklarla devam ederdi.Biz gene öyle olur diye umuyorduk ,güneş battı ve sevgili dostumuz Kemal ilk balığını aldı,arkası gelecek diye beklerken saatler geçmiş hiçbirimizin oltasında bir hareket yoktu.Hava kararınca isparoz, hanos,gibi yem hırsızlarıda ortadan kaybolmuştu,atılan oltalardaki yemler olduğu gibi duruyordu,bu iyiye işaretti ama bir türlü peşinden onca yol geldiğimiz balıkların vuruşu ortada yoktu.

Bunu denizin adeta bir göl gibi durgun olmasına ve denizin yüzeyinde ve tabanında iki farklı yönde akıntının olmasına yorduk, bir ara kendi içimizde burada durmakta fazla ısrar etmeyelim diye düşünsekte ,çevremizdeki diğer avlanan bot ve teknelerin durmadan yer değiştirmeleri bizi hiçbir yerde balığın olmadığı biraz daha sabredip beklememiz gerektiği kanısına vardırdı ,gerçi 3 saatten fazlada burada bekliyorduk.

Sonra ne mi oldu ? :) Koruk helva oldu... ;) :D Buyrun..... :)

Dostlarım, Kemal ve KabilBu Kemal'in tuttuğu balıkKabil'in kısmetine gelen,bu midyeler balığın neden burayı tercih ettiğini gösteriyor..Buda benim nasipim ,yanımıza ellerimizi silmek için bez almayı unutmuşuz,kötü görüntülerden dolayı kusura bakmayın
Sabrettik ,artık güneş doğuyor
Helvamız hazır artık,haftanın üzerimizdeki tüm sıkıntılarını balık avlarken denize bıraktık,hepinize böyle keyifli güzel avlar dilerim :) :) 

vatos70

Aktif Üye
Katılım
1 May 2010
Mesajlar
186
Tepkime puanı
61
Puanları
28
Yaş
50
Adı
OKTAY ARIKAN
tebrikler, mükkemmel av olmuş....
 

enis59

Daimi Üye
Katılım
1 May 2010
Mesajlar
1,211
Tepkime puanı
22
Puanları
38
Yaş
40
Adı
Enis
tebrikler afiyet olsun
 

agartan

Moderatör
Yönetici
Katılım
30 Nis 2010
Mesajlar
25,225
Tepkime puanı
14,001
Puanları
113
Yaş
54
Konum
İstanbul
Adı
Şeref
Tebrikler Cem
Harika bir av olmuş
 

mehmetulas

Üye
Katılım
30 Nis 2010
Mesajlar
94
Tepkime puanı
2
Puanları
8
Yaş
50
Adı
mehmet ULAŞ
maşallah güzel bir av olmuş afiyet olsun
 

AKIN KAPTAN

Editör Moderatör
Gold Üye
Katılım
30 Nis 2010
Mesajlar
1,915
Tepkime puanı
110
Puanları
48
Konum
Marmaris
Adı
Akın Kaptan
Tebrikler mükemmel av olmuş. Kimi zaman mırmır iğneyi gırtlağına kadar yutar. Karanlıkta iğneyi çıkartmak tam bir çile.