Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kripto Paralar Hakkında

trakonya79

Daimi Üye
Adı
Özkan Yazıcı
wef-davos-kripto-para-ve-blockchain-bu-yil-geri-planda-kaldi-1548317428.jpg

Değerli Forum sakinleri Abilerim ve Arkadaşlarım, Forum içeriği itibari ile hepimizin ortak noktası belli,

Forumda Kripto Paralar üzerine bir konu başlığı olmadığını Fark ettim,

Piyasayı takip edenler bilir 2017 yılı çıkış, 2018 yılı çöküş yılı oldu,

Şahsım adına konuşuyorum; Hiç birşey bilmeden piyasa giren biri olarak Para kaybettim ,
Benim çöküş Trendim 30 Kasım 2018'de bitti artık yükseliş trendindeyim,

Btc trx xrp eth ltc eos ada xlm bunlar birçoğunuz için hiçbir anlam ifade etmiyordur buna adım gibi eminim, Yakın gelecek'de kripto paralar daha fazla hayatımıza girecek, Ebay - Amazon satıcısı, ödemeler bölümüne kripto para satın al seçeneğini koyacak ,birçok Banka kripto paralar ile para transferine olanacak tanıyacak ilk adımı ülkemizde Akbank attı, vs vs..

Çok fazla yazıp çizeceğim konular var ama fazla uzatmayacağım , Forumda Kriptolar hakkında bilgi yok , yarın öbür gün Ana Haber bültenlerinde kripto haberleri duymaya başlarsanız balıklama Atlamayınız , Araştırınız sorunuz, İlk başta kaybeden ve üzülen biri olarak sizi uyarmak isterim, Bilgi paylaştıkça çoğalır .

27 ocak 2019
Güncel
btcusdt-3563
xrpusdt-0.30837
ethusdt-113.68
trxusdt-0.02945
ltcusdt-32.47

Forumun Güzelliği Birkaç sene sonra yazılan çizilenlere geriye dönük bakabilmek, Gün ola Devran Döne Sen çok yaşa BalıkSevdam :hhhhhh::hhhhhh:

korayb3406

Daimi Üye
Adı
KORAY B.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Özkan Abi, bahsettiğin kripto paralar 2 sene önce yüksek beklentilerle yatırımcı tarafından alındı. Neye göre yükselip neye göre düştüğü belli değil. YTD.
Screenshot_20190127-205747.jpg

Screenshot_20190127-205725.jpg

Screenshot_20190127-205608.jpg

Çırak

Daimi Üye
Adı
Melih
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bende bir miktar kaybetmiştim. 2017 Kasım-2018 Ocak arasındaki boğa piyasasında çok ciddi miktarda kazandım ama devamında gelen ayı piyasasına tedbirsiz ve bilgisiz olduğum için kazandıklarım ile birlikte ana paramı da kaybettim. Kazandığım dönemlerde RIPPLE ile sermayemi x4 yaptım, devamında BCPT ve GVT ile çok çok ciddi rakamlar kazandım hatta şöyle söyleyim ama paramı nerede ise x15 kat arttırmıştım, ama peşinden gelen ayı piyasası kazandıklarım ile birlikte ana paramı da eritti. Şimdilerde yatırımımın max %20 sini riske atarak (geri kalanı duruma göre ya BTC yada USD ye çekerek) ufak tefek hareketler ile bir şeyler yapmaya çalışıyorum Örneğin çok yakın tarihte Coinex borsasında ki Cet coin i 115 satoşi seviyelerinden alıp 220 satoşiye sattım, stop loss kullanmak için zamanım yoktu ama iyi bir takiple ve coin yüksedikçe stop loss u da yükselterek 260 satoşiye de satabilirdim ama 220 de bana yeterli gelince elden çıkarttım sonuçta x2 demek :). Buna benzer bazı fırsat coinleri zaman zaman teknik analizler ve piyasa takibi ile yakalayabiliyorum ama iş yoğunluğum sebebi ile kısıtlı bir zaman ayırabiliyorum.

trakonya79

Daimi Üye
Adı
Özkan Yazıcı
Özkan Abi, bahsettiğin kripto paralar 2 sene önce yüksek beklentilerle yatırımcı tarafından alındı. Neye göre yükselip neye göre düştüğü belli değil. YTD.
Ekli dosyayı görüntüle 87690

Ekli dosyayı görüntüle 87691

Ekli dosyayı görüntüle 87692
Selam,
binance için yazayım,
usdt marketdeki coinleri botlar yönetiyor,btc iyi ise diğerleride iyi btc kötü ise diğerleride kötü , usdt market btc ile kol kola hareket ediyor.

korayb3406

Daimi Üye
Adı
KORAY B.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Selam,
binance için yazayım,
usdt marketdeki coinleri botlar yönetiyor,btc iyi ise diğerleride iyi btc kötü ise diğerleride kötü , usdt market btc ile kol kola hareket ediyor.
Bitcoin ve ripple takip etmişliğim var ama almadım yalan yok. O dönem alan arkadaşlarım maalesef büyük zarar etti. Tamamen manipülasyon ile artıp azalan değerleri var ama neye göre manipülasyon yapılıyor belli değil. O yüzden güvenemedim bir türlü.

Son düzenleme:

trakonya79

Daimi Üye
Adı
Özkan Yazıcı
Bende bir miktar kaybetmiştim. 2017 Kasım-2018 Ocak arasındaki boğa piyasasında çok ciddi miktarda kazandım ama devamında gelen ayı piyasasına tedbirsiz ve bilgisiz olduğum için kazandıklarım ile birlikte ana paramı da kaybettim. Kazandığım dönemlerde RIPPLE ile sermayemi x4 yaptım, devamında BCPT ve GVT ile çok çok ciddi rakamlar kazandım hatta şöyle söyleyim ama paramı nerede ise x15 kat arttırmıştım, ama peşinden gelen ayı piyasası kazandıklarım ile birlikte ana paramı da eritti. Şimdilerde yatırımımın max %20 sini riske atarak (geri kalanı duruma göre ya BTC yada USD ye çekerek) ufak tefek hareketler ile bir şeyler yapmaya çalışıyorum Örneğin çok yakın tarihte Coinex borsasında ki Cet coin i 115 satoşi seviyelerinden alıp 220 satoşiye sattım, stop loss kullanmak için zamanım yoktu ama iyi bir takiple ve coin yüksedikçe stop loss u da yükselterek 260 satoşiye de satabilirdim ama 220 de bana yeterli gelince elden çıkarttım sonuçta x2 demek :). Buna benzer bazı fırsat coinleri zaman zaman teknik analizler ve piyasa takibi ile yakalayabiliyorum ama iş yoğunluğum sebebi ile kısıtlı bir zaman ayırabiliyorum.
Selamlar ben sizin gibi şanslı değilim ilk başlangıçda, işi bilenler parasına para katarken 2017 yılında ben Rapala yüzdürmek ile meşguldüm :acpsnr::acpsnr::acpsnr:
kripto işine ilk girişim 2018 ocak başı gibi oldu , ocak ilk haftası öyle bir haftaki tüm coinler hit yapmış neyi alırsan elinde patlıyor , tabi bende ne tecrübe var ne bilgi birikim, neyi alırsam zarar ettim :bsmagryr::bsmagryr:
Bu zarar tablosu btc marketde devam ediyor, Btc marketde o coin bu coin şu sinyal bu pump derken 0.5 btc'em 0.045'e kadar eridi btc 6k dan aşağı düşmeden hemen evvel bir ara 0.1'e yükseltmiş idim şuanda 0.070 civarı :oops:

benim yükseliş trendim 30 kasımda başladı , ben yapamam edemem beceremem uğraşamam dediğim arbitraj olayı canıma can kattı marketde :ssrtcbya: ufak ufak zararlarımı çıkarmaya başladım, :rolleyes::rolleyes:

senin cetbtc şuanda 194 sat :harika::harika::harika:
Coinexede üye olayım Boş durmayayım :):):)

.

trakonya79

Daimi Üye
Adı
Özkan Yazıcı
Coinex'de Withdrawals Sınırı varmı ?

Çırak

Daimi Üye
Adı
Melih
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Selamlar ben sizin gibi şanslı değilim ilk başlangıçda, işi bilenler parasına para katarken 2017 yılında ben Rapala yüzdürmek ile meşguldüm :acpsnr::acpsnr::acpsnr:
kripto işine ilk girişim 2018 ocak başı gibi oldu , ocak ilk haftası öyle bir haftaki tüm coinler hit yapmış neyi alırsan elinde patlıyor , tabi bende ne tecrübe var ne bilgi birikim, neyi alırsam zarar ettim :bsmagryr::bsmagryr:
Bu zarar tablosu btc marketde devam ediyor, Btc marketde o coin bu coin şu sinyal bu pump derken 0.5 btc'em 0.045'e kadar eridi btc 6k dan aşağı düşmeden hemen evvel bir ara 0.1'e yükseltmiş idim şuanda 0.070 civarı :oops:

benim yükseliş trendim 30 kasımda başladı , ben yapamam edemem beceremem uğraşamam dediğim arbitraj olayı canıma can kattı marketde :ssrtcbya: ufak ufak zararlarımı çıkarmaya başladım, :rolleyes::rolleyes:

senin cetbtc şuanda 194 sat :harika::harika::harika:
Coinexede üye olayım Boş durmayayım :):):)

.

Maalesef Ocak 2018 kripto piyasası için çok sancılı bir sürecin başlangıcı oldu. Ama kasım ve ocak arası resmen darphane gibi çalıştı. Ben 220den çıkardıktan sonra 270leri gördü :) sonra tekrar düşüşte. Şuan 194 satoşi ama ben Cet in tıpkı Binance borsasının coini BNB gibi en geç 1 yıl içinde çok çok iyi seviyelere çıkacağını düşünüyorum. Kaldı ki Cet koin i zamanında borsaya çıkmadan iko fiyatından (yaklaşık 90-100 satoşiden) alanlar 2400 satoşiye satıp x24 kat para kazandılar, benim samimi bir arkadaşım biraz gecikmeli olarak 200 sat seviyesinde aldı (ben almadım o zamanlar :) ) ve 2200 küsüre sattı, x11 :)

ÇOK ÖNEMLİ İKAZIMDIR :
Konu detayı geçmişte yaşanan güzel kazançları anlatan mesajlar içeriyor ve içerecek bunu bir ikaz olarak belirtmek zorundayım, "BURADA YAŞANMIŞ VE YAZILMIŞ HİÇBİR YAZI BİR DİĞER ARKADAŞIMA YATIRIM TAVSİYESİ OLARAK YAZILMAMAKTADIR. LÜTFEN KRİPTO PİYASASINA BURADA YAZILMIŞ VE YAZILACAK MESAJLARIN CAZİBESİNE KAPILARAK GİRMEYİN, ZARAR EDER YATIRIMINIZI KAYBEDERSİNİZ"

Çırak

Daimi Üye
Adı
Melih
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Coinex'de Withdrawals Sınırı varmı ?
Çok emin değilim ama yüksek miktarlı out transferlerin süresi uzar sadece bence, herhangi bir sınırlama olacağını sanmıyorum ama araştırmak lazım tabi.

trakonya79

Daimi Üye
Adı
Özkan Yazıcı
Çok emin değilim ama yüksek miktarlı out transferlerin süresi uzar sadece bence, herhangi bir sınırlama olacağını sanmıyorum ama araştırmak lazım tabi.
Üye oldum biraz takip edeceğim volume biraz düşük, buda bazı argümanları ucuza denk getirebilmek demek, bir borsanın nesi var 2 borsanın sesi var.