Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kültür & Sanat Etkinlikleri

Aydinuzum

Üye
Adı
Aydın Üzüm
Zülfü Livaneli Konseri

Zaman: 07.08.2010 21.00

Yer: Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi - İstanbul

Kategori: Türk Halk Müziği

Etkinlik Hakkında

Zülfü Livaneli, sevilen şarkılarıyla 7 Ağustos akşamı Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi'nde!

Bilet Fiyatları
1. Kategori: 175,00 TL (Protokol)
2. Kategori: 100,00 TL
3. Kategori: 75,00 TL
4. Kategori: 60,00 TL
5. Kategori: 50,00 TL
6. Kategori: 45,00 TL
7. Kategori: 40,00 TL
8. Kategori: 35,00 TL

Ön Bilgi

- 6 yaşından küçükler içeriye alınmamaktadır. 6 yaş ve üstü bilete tabidir.

- Etkinlik mekanına Kamera, Fotoğraf makinası her türlü kayıt cihazı kesinlikle alınmayacaktır.

- Protokol 4 sıradan oluşmaktadır. Biletix'ten bilet almış olan müşterilere 3. sırada yer verilmektedir.

Ayrıntılar için bu http://www.konseretkinlikleri.com/konserler/turk-halk-muzigi/1620-zulfu-livaneli-konseri.html linke göz atabilirsiniz.

Ben büyük ihtimalle bu konserde olacağım. Şimdiden sabırsızlanıyorum. :)

Büyük bir aksilik olmazsa ordayız..

Asi ve mavi

Daimi Üye
Adı
Didem
Ovit Şenlikleri Tarkan'la renklenecek

Ovit Yaylası, 15. kez şenlenmeye hazırlanıyor... Her yıl geleneksel olarak Ekşioğlu Vakfı tarafından düzenlenen Ovit Yaylası Şenlikleri, bu yıl birbirinden ünlü isimleri ağırlıyor. Son albümleriyle yaza damga vuran Tarkan , Karadeniz'in muhteşem güzelliği eşliğinde sevenleriyle buluşuyor.

İstanbul- Doğal güzellikleriyle dünya çapında nâm salan, Karadeniz’in en güzel yaylaları arasında yer alan Ovit Yaylası; bu yıl 3 gün boyunca sürecek olan şenliklerle renklenecek. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen şenlikler bu yıl 6-7-8 Ağutos tarihleri arasında yapılacak. Geçtiğimiz senelerde yaklaşık 250.000 bin kişiyi ağırlayan, 2640 metre rakıma sahip olan Ovit’te eğlence doruklara çıkacak…

Haberin devamı için lütfen; http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=161122 tıklayın. ;)

Asi ve mavi

Daimi Üye
Adı
Didem
''8. Kadıköy Tiyatro Festivali'' başlıyor

Kadıköy Belediyesi'nce düzenlenen ''8. Kadıköy Tiyatro Festivali'', yarın ''Sil Baştan'' adlı oyunla başlayacak.

Kadıköy Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, her yıl düzenlenen ve bu yıl sekizincisi yapılacak olan festivalde, 15 oyun seyirciyle buluşacak.

Kadıköy Belediyesi Özgürlük Parkı'ndaki anfi tiyatroda düzenlenen festivalde Cihan Ünal, Nevra Serezli, Nurseli İdiz, Can Gürzap, Tamer Karadağlı, Hale Soygazi, Cem Davran, Levent Üzümcü, Yavuz Bingöl, Erkan Can, Azra Akın, Kerem Alışık, Ali Poyrazoğlu, Nilgün Belgün, Enis Fosforoğlu, Şenay Gürler, Sadet Işıl Aksoy ve Suna Keskin gibi ünlü oyuncular, seyirci karşısına çıkacak.

Tüm oyunların ücretsiz olarak izlenebileceği festival, 10 Ağustos 2010 tarihine kadar sürecek.

Haberin devamı için lütfen http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=161072 tıklayın. ;)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Asi ve mavi

Daimi Üye
Adı
Didem
İstanbul’un Avrupalı Kardeşleri – İstanbul Adalar Kültür ve Sanat Festivali

30 Temmuz 2010 Cuma - 01 Ağustos 2010 Pazar tarihleri arasında

Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada, Sedefadası, Sivriada, Yassıada, Kaşıkadası ve Tavşan Adası adlı 9 adadan oluşan İstanbul’un Prens Adaları; ilk defa düzenlenecek olan “İstanbul’un Avrupalı Kardeşleri” – 1. İstanbul Adalar Kültür ve Sanat Festivali ile tüm adalar halkını ve yerli-yabancı turistleri Büyükada’ya davet ediyor.

Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada, Sedefadası, Sivriada, Yassıada, Kaşıkadası ve Tavşan Adası adlı 9 adadan oluşan İstanbul’un Prens Adaları; ilk defa düzenlenecek olan “İstanbul’un Avrupalı Kardeşleri” – 1. İstanbul Adalar Kültür ve Sanat Festivali ile tüm adalar halkını ve yerli-yabancı turistleri Büyükada’ya davet ediyor.

Adaları sanatla buluşturmak, İstanbullulara ve yerli-yabancı turistlere şehrin hemen yakınında günlük koşuşturmadan uzaklaşma imkanı sunmak, adaların köklü bir tarihsel gelenek içinde oluşturduğu kültürel yapısını tanıtmak amacıyla gerçekleştirilen festival, bu yılki teması çerçevesinde İstanbul Yunanistan Konsolosluğu destekleriyle, Yunanistan’ın kentlerinden bir olan Orestiada şehrinden gelecek olan sanatçıların katılımlarıyla düzenleniyor.

Ana mekan olarak, Büyükada Vapur İskelesi ve Deniz Otobüsü İskelesi’nin önündeki büyük alanın kullanılacağı ve bunun yanında adanın birçok mekanının da değerlendirileceği “İstanbul’un Avrupalı Kardeşleri” – 1. İstanbul Adalar Kültür ve Sanat Festivali kapsamında; müzik, edebiyat, resim, fotoğraf, sahne ve gösteri sanatları ücretsiz olarak sanatseverlere sunulacak.

Geçmişte adalarda yaşayan ve halen yaşamakta olan çeşitli kültürlerin yeme- içme, sanat, inanış, eğlence anlayışlarından yola çıkarak birbirlerini tanımaları ve kendilerini ifade edebilmeleri için oluşturulan programda, Orestiada’dan gelen 30 kişilik “Laogrifiko Musio Orestiadas” müzik, koro ve dans grubu; Berk Özbek, Çelik Kasapoğlu, Dünya Kızılçay’dan “Üç Tenor” konseri; Tekfen Filarmoni Solistleri “Üç Denizin Solistleri” konseri; Buzuki Orhan Osman konseri; Apostrophe Rock Grubu konseri ile TRT İstanbul Hafif Müzik ve Caz Orkestrası konseri sunulan müzik etkinlikleri olarak yer alıyor.

Konserlerin yanı sıra, Nikos Manginas Fotoğraf Sergisi, “Adalar ve Edebiyat” konulu söyleşiler, “Bedri Baykam ve Çağdaş Sanat” konulu Bedri Baykam söyleşisi, Büyükada’nın mimari mirasını tanıtan bahçe gezisi, fayton turu, çocuk etkinlikleri, “Tatavla Keyfi” müzik grubu ile İstinpoli Dans Grubu gösterisi ve kardeş şehir Orestiada yemekleri ile ada yemeklerinin sunulacağı Gastronomi etkinliği de “İstanbul’un Avrupalı Kardeşleri” – 1. İstanbul Adalar Kültür ve Sanat Festivali kapsamında, tüm ada ziyaretçilerinin katılımını bekliyor.

Kaynak: http://www.istanbul....Sanat_Festivali

Asi ve mavi

Daimi Üye
Adı
Didem
Zülfü Livaneli Konseri

Ben büyük ihtimalle bu konserde olacağım. Şimdiden sabırsızlanıyorum. :)

Cumartesi akşamı benim için Zülfü Livaneli sayesinde dolu dolu geçti. Müsait bir zamanımda etkinlik izlenimlerimi pekte net olmayan fotoğraflar ile paylaşmak istiyorum.:)

Asi ve mavi

Daimi Üye
Adı
Didem
Uzun zamandan beri dinlemeyi beklediğim sevgili Zülfü Livaneli’yi 7 Ağustos 2010 cumartesi günü Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu'nda büyük bir coşku ve keyifle dinledim. Bu tarih benim hayatımda çok özel bir yere sahip artık. Her sene birden fazla yerde konseri oluyor ve ben nedense bu zamana kadar hiç birine türlü sebepler yüzünden gidememiştim. Bir gün kendime ‘’Zülfü Livaneli bu gidişle ya sanat hayatını bırakacak ya da Kâzım Koyuncu gibi aramızdan ayrılacak, o zaman yine Kâzım ‘da olduğu gibi vicdana azabı çekeceğim. Mutlaka bir dengine getirmeliyim, demiştim. Bir şeyi kırk kere söylemek gerekiyormuş sanırım. (Gerçi bu benim kaçıncı kırk’ımsa artık) Zaman da, hava da mekân da güzel olunca, dinlemenin keyfi de bir başka oldu. Kesinlikle tavsiye ediyorummm. :)

Kendisini, klasik konser başlangıcı olan ‘’Merhaba’’ isimli şarkı ile beklerken bir sürpriz yaparak biz sevenlerine ‘’Leylim Ley’’ merhaba dedi. Tüm orkestra ‘’Leylim Ley’’ parçasında solo olarak kendi enstrüman’larını tanıttı. Ben ve bana konser günü eşlik eden arkadaşım tüm sesleri beğeniyorduk ama Kanun’da Halil Bey’in sanatına gece boyunca daha bir hayran kaldık. Zülfü Livaneli’nin o gece ki şeref konuğu hiç şüphesiz sevgili ve aziz dostu Yaşar Kemal’di. Salona güçlü alkışlar eşliğinde girdi. Gece boyunca da gerek anıları gerekse sesi ile Zülfü Livaneli konserinin bir parçası olmuştu. Oturduğumuz yerden, İstanbul’un bazen sıcak bazen de hafif esen rüzgârına karşı, sahnede ışıldayan ve şarkısını söyledikçe biraz daha devleşen bir müzik adamını muhteşem bir atmosferde dinledim. Leylim ley dedi önce... Güneş topla’dı bizler için... Hasretlik çekenler için Memleket kokulu yârim’i büyük bir sevgiyle dile getirdi. Gözlerin... Eşkiya dünyaya hükümdar olmaz... Gün olur alır başımı giderim... Kardeşin duymaz eloğlu duyar... Karlı kayın ormanı... Memik oğlan... Sevdalı başım... Nefesim nefesine.... Deniz olunmalı oğlum, dedi. Ve daha nicelerini seslendirdi... Zaman dursun ve günler hep bu tarihte böyle devam etsin; biz gitmeyelim ve şarkılar hiç bitmesin istedim. Konserde Zülfü Livaneli’ye vokal olarak bir üniversite de öğretim görevlisi olarak bulunan genç bir bayan eşlik etti. Kendisi aynı zamanda Veda filminde ‘’Bir fırtına tuttu bizi'' isimli bir Selanik türküsü seslendirmişti. Gecenin ilerleyen saatlerinde bir dansçı, arka fonda Atatürk’ün olduğu fotoğraf eşliğinde çok güzel bir Zeybek oynadı. Şarkılar, türküler ve şiirler geceyi unutulmaz kılmaya yetmişti doğrusu.

Bu büyülü 4 saat su gibi geçip giderken yoğun istekleri ve bi daha! Bi daha! nidalarını geri çevirmeyen usta sanatçı sahneye geri dönüp birkaç eser daha seslendirdi... Ve her güzel şey gibi bu gecede, içimdeki mutluluk ve bunun ruh halime yansımış sarhoşluğu ile son buldu.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Asi ve mavi

Daimi Üye
Adı
Didem
AKB Ramazan Şenlikleri Taksim Gezi Parkı'nda başladı.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın düzenlediği “Avrupa Kültür Başkenti Ramazan Şenlikleri” Taksim Gezi Parkı’nda başladı. Ramazan ayı boyunca devam edecek şenlikte, İstanbulluları Orta Oyunu’ndan Karagöz’e, kantolardan sihirbazlık gösterilerine birbirinden keyifli etkinlikler bekliyor.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın Beyoğlu Belediyesi işbirliği ile düzenlediği geleneksel Ramazan eğlencelerini çağdaş tatlarla buluşturan Avrupa Kültür Başkenti Ramazan Şenlikleri Taksim Gezi Parkı’nda başladı.

Ramazan ayı boyunca ücretsiz izlenebilecek ve 29 Eylül’de sona erecek olan etkinliklerde, Türkiye’nin yetiştirdiği önde gelen sanatçı ve gruplar, “Ramazan Eğlenceleri” geleneği çerçevesinde İstanbullularla buluşacak.

Şenlikler kapsamında, Karagöz, Orta Oyunu, Meddah, Kukla gibi geleneksel Türk Tiyatrosu’nun örneklerinin yanı sıra, çeşitli konserler, kanto, sihirbazlık gösterileri ve tiyatro gösterileri ile çok özel Ramazan eğlenceleri İstanbullular’ı bekliyor. Ramazan Şenlikleri’nde sahne alacak bazı sanatçılar ve topluluklar şöyle: Zihni Göktay, Erol Günaydın-Rasim Öztekin, Mahşer-i Cümbüş, Hüsnü Şenlendirici, Muammer Ketencoğlu, Nurhan Damcıoğlu, Ahmet Özhan, Ünver Oral (Karagöz), Semaver Kumpanya, Sermet Erkin, Rauf Altıntak (Meddah), Kent Orkestrası (Türk Sanat Müziği Saz Heyeti), Kolektif istanbul-Selim Sesler, Ramazan Fasıl Heyeti.

Ramazan Şenlikleri programı her akşam saat 21:00’de başlıyor.

Asi ve mavi

Daimi Üye
Adı
Didem
Nev İstanbul'da

Sanatçı: Nev
Yer: Silivri Maxi Arena - Silivri / İstanbul
Tarih: 28 Agustos 2010 Cumartesi 21:00
Fiyat : Belirtilmemiş.

Asi ve mavi

Daimi Üye
Adı
Didem
Volkan Konak Ankara'da

Sanatçı: Volkan Konak
Yer: Konser Alanı - Yenimahalle / Ankara
Tarih: 30 Agustos 2010 Pazartesi 22:00
Fiyat: Ücretsiz

Asi ve mavi

Daimi Üye
Adı
Didem
Dün 1 Eylül Dünya Barış Günü’ydü. Şişli Belediye’si bu anlamlı günde, Volkan Konak’ın Şişli Cevahir Alışveriş Merkezi önünde vereceği konseri günler önceden duyurmuştu. Bende bu duyuruyu, insaniyetlik namına duymayanlara duyurmakla görevlendirdim kendimi. :) 1 Eylül sabahına neredeyse aylardır kavurucu ve bunaltan sıcaklardan sıyrılıp rüzgârlı ve bol yağmurlu girdik. Yağmur aşığı olduğum için bu duruma çok sevinsem de, sırf bu yüzden verilecek konser açık hava da gerçekleşeceği için iptal olur mu, düşüncesiyle ilk defa ‘’akşama kadar yağmur diner inşallah’’, dualarını eksik etmedim. :)

Konser saat 21:00 ‘da başlayacakken, hava muhalefetinden dolayı (ben söyleyenlerin yalancısıyım) yarım saat geç başladı. Cevahir alışveriş merkezini bilen bilir. Merkezin önündeki boş alan küçük olmasa da konser verilecek kadar da öyle aman aman bir büyüklüğü de yoğudu... Yine de buna nazaran boş bir yer göremedim. İnsanlar bulduğu her yeri doldurmuş; bazıları işten, bazıları evden ailecek gelerek kalabalığa ortak olmuştu. Bu güçlü ve muhteşem sesin sahibini kalabalıktan göremesekte duymamız kâfi dercesine, bulunan her merdiven, ağaç altlarındaki taş oturaklar ve hatta kaldırımlar dahi mesken tutulmuştu. Kurulan sahnenin hemen sağ tarfında bulunan trafik akıp gitmiyor, birazdan başlayacak güzel ve büyülü geceye bulundukarı yerden eşlik edeceklerdi. Ayrıntıları yakalayabilmek adına etrafı kolaçan ederken, güçlü alkışlar eşliğinde Volkan Konak çıktı sahneye. O etkili, insanın içine işleyen ses tonuyla ve herzaman ki gibi sanki evde ailesiyle konuşurmuşçasına o doğal sesiyle selamladı biz sevenlerini.

Ardı ardına birbirinden güzel ve sevilen eserlerini ve o eserlerin yazılmasında etkili olan aşklarını tüm masumiyetiyle paylaştı. Alanda bulunan herkese ‘’sevgiliye söylenecek en güzel sözler’, diye notlar aldırdı.:) Kendi tabiriyle boğazına kadar dolu, aşkla birikmiş bir insandı. Ve bunu konserde dinleyen herkese bulaştırma niyetindeydi... Kendisine eşlik eden ve dinleyenlerinden oluşan dev koroyu o kadar çok beğenip etkilendi ki, her fırsatta kendimizi alkışlamamızı istedi. Görebildiğim herkes mutlu, halinden memnundu. Oynayanlar mı dersiniz, horon tepenler mi... (ha hiç tepki vermeyip tam ön sıramda o boyla asla konsere gitmemesi gereken kazulet’lerde vardı ama bahsedip günü bozmak istemiyorum.) Bu güzel atmosferi yaşayamayan birkaç arkadaşıma telefonla dinletme şansım oldu. Umarım ortam anlaşılacak düzeyde ulaşmıştır sizlere. ;) Tüm kalabalık Volkan Konak’ın enerjisinden alıp, daha yoğun bir enerjiyi yine Volkan Konak’a vermeyi başarmıştı. Bu yoğun duygularla geçen saatlerle geceyi noktalamıştım.

Dünya gözüyle Volkan Konak’ı görüp dinlemiş, ama her çiğ süt emmiş insan gibi bu bana yetmemiş ve tatmin olmamıştım. :) Gece yatarken 4 Eylül’de vereceği konseri düşünüp, acaba’larımla boğuşmaya başlamıştım bile