Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

küspe oltası

idriscan

Yeni Üye
Katılım
31 Tem 2010
Mesajlar
8
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
51
Adı
idris can
arkadaşlar bugün iznike gittim gimişkende bir av bayiye uğrayıp sazan için hazır rig takımı varmı diye sordum.satucı bana sanki uzaydan gelmişim gibi bakınca örgülü misine sordum.oda yokmuş duymamış bile adını.umarım rig takımı örgülü misine ile yapıldığı ve normal misinalıdan yapılandan daha sağlam olduğu doğrudur.
bunların hiç biri olmadığından sadece çift iğneli bide benim şaşırdığım hazır küspeli çok iğneli oltalar bulunduğunu gösterdi.çeşit çeşit küspeler dolu dükken.bente küspeyle sazan avlanması yasaklandığını söylediğimde bunun sözkonusu bile olmadığını yasaklanmış olsa ben satmam dedi.işin doğrusu nedir.ben yasak diye biliyorum.
 

Surffishing

Daimi Üye
Katılım
30 Nis 2010
Mesajlar
4,675
Tepkime puanı
114
Puanları
38
Yaş
48
Konum
Balıkesir
Adı
Erdal
İdris bey dediğiniz doğrudur.Yani küspeli takım ile avcılık tebliğce yasaklanmıştır..
O satan arkadaşa tebliği ve şu maddeyi gösterirseniz hem öğrenmiş olur,hemde (inşallah) satmaktan vazgeçer..

(2) Küspeli olta, parakete, sualtı tüfeği, zıpkın, yemlik uzatma ağı dışında her türlü ağ (germe, uzatma, sürütme, çevirme, serpme) ile pinter, sepet gibi tuzakların kullanılması yasaktır.
 

idriscan

Yeni Üye
Katılım
31 Tem 2010
Mesajlar
8
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
51
Adı
idris can
bunu kesinlikle göstereceğim.böylece o satıcının bana göstermiş olduğu ter tavrına karşı kesinlikle yapacağım bunu.peki bu malzemeleri satılması neden yasaklanmıyor.acaba yasakta gözmü yumuyorlar?
 

Ersin

Daimi Üye
Katılım
30 Nis 2010
Mesajlar
2,374
Tepkime puanı
164
Puanları
63
Konum
Çorum
Adı
Ersin M.Karaketir
Kan Grubu
A Rh Negatif
Erdal Abi gerekli yönlendirmeyi yapmış. Kesinlikle doğrudur. Küspeli olta yasaklanmıştır. Yasaklanma amacı ise olta suda bir yere takılıp koptuğuktan sonra su içerisinde iken balıkların yakalanmasına ve su telef olmalarına, suların çekilmesi halinde de orada otlayan hayvanların ağızlarına takılmaktadır.