Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kurşunlar hakkında bilgi verirmisiniz

Betmen35

Yeni Üye
Adı
Baha
Kan Grubu
A Rh Pozitif
arkadaşlar hangi kurşunlar nerelerde kullanılır hangi amaçla kullanılır bunun hakkında bilgi verecek olan varsa sevinirim internette araştırdımda mesela iskandil kurşunun nerelerde ne için kullanıldığını bulamadım bi yardımcı olursanız sevinirim

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
arkadaşlar hangi kurşunlar nerelerde kullanılır hangi amaçla kullanılır bunun hakkında bilgi verecek olan varsa sevinirim internette araştırdımda mesela iskandil kurşunun nerelerde ne için kullanıldığını bulamadım bi yardımcı olursanız sevinirim
İskandil kurşunu derinlik ölçmede tekneden kullanılır.
ip,sicim veya eskilerin dediği gibi ingiliz sicimi,
1-3-5-7 kulaçlar gibi düğümlümle işaretlenmiş 200,300,500 veya suyun akarı,dalga durumuna göre değişik ağırlıklardaki kurşunlardır.

Betmen35

Yeni Üye
Adı
Baha
Kan Grubu
A Rh Pozitif
İskandil kurşunu derinlik ölçmede tekneden kullanılır.
ip,sicim veya eskilerin dediği gibi ingiliz sicimi,
1-3-5-7 kulaçlar gibi düğümlümle işaretlenmiş 200,300,500 veya suyun akarı,dalga durumuna göre değişik ağırlıklardaki kurşunlardır.
tam anlayamadım ama sadece tekneden atılmalar içinmi kullanılır ? yoksa yakalayacağımız balığa göremi değişiyor ?

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
tam anlayamadım ama sadece tekneden atılmalar içinmi kullanılır ? yoksa yakalayacağımız balığa göremi değişiyor ?
Aynı zamanda olta takımının kurşunu içinde iskandil terimi kullanılır.
İskandilin çeşitleri vardır surf ve sazan avlarında kullanılan çeşittleri,
olduğu gibi denizdede teknecilerin efsane mavrukası vardır.