Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kuzu avı hazin son

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ysaglam tarafından paylaşıldı.

1. balıkçıı

balıkçıı Aktif Üye

harika bir an olmuş ancak sunu söyleyeyim o balık emin olu ki çok büyük bir balık bence o makine iple alamazdınız gibi geliyor. aynısını biz kardeşimle yaşadık kardeşimin de oltasına böyle bir balık gelmişti aynı şekilde kalama aldı misinası sonra koptu ama üzülmeyin o anı yaşamakta harika ben heyecanlandım birdahaki sefere nasip olur rastgele

ysaglam bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ysaglam

ysaglam Yeni Üye

Balık kaçsada verdiği adrenalin muhteşemdi.. Kalp hızı 120 ye vurmuştur eminim :) Aslında acemilik sonucu kaçtı.. Çok yol verdik balığa.. 11 kg dragı olan makinenin kalamasını tam sıksaydım da hadi o zaman de git bakalım deseydim balığa.. Bu 2. oldu.. 3. de affetmem ama.. İpi de 0.20 evo tournament le yeniledim sırf bu yüzden..

coner bunu beğendi.
  4. Mehmet Öner

Mehmet Öner Yeni Üye

Naçizane bir kaç ekleme de ben yapayım.
    Balık kalama alırken, aynı anda sizin de kolu çevirmeniz yanlış.
    Kol balık kalamayı kestiğinde çevrimelidir.
    Ayrıca balık kalama alırken, üstteki vidadan kalama ayarı yapmak da risklidir.
    Makara dönerken elinizle hafifçe kavrayarak o şekilde kalama ayarı yapmanızda fayda vardır.
    Aynı makineyi ben de kullanıyorum.
    Drag gücü ne olursa olsun, kalama asla tam olarak sıkılmaz.
    Eğer tam sıkarsanız balık yaklaşıp kamış 60 derecelerin altına indiği zaman, kalitesi ne olursa olsun misinanın kopmasına veya iğnelerin açılmasına neden olursunuz.

Saygılarımla

ysaglam, coner, M.Taha D. ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  5. Bataçıka

Bataçıka Aktif Üye

Geçmiş olsun adrenalin tavan olmuş fakat Kalama nedeniyle pek bi mücadele olamamış Real Madrid vs Eyüpspor maçı gibi olmuş. :)
    İleride daha büyüklerini tutarsınız inşallah.
    Balıkçılıkta en önemli 2 şey Tecrübe ve Şanstır.
    Tecrübe kaçıra kaçıra elde ediliyor ama şansınız gayet yerinde gibi.
    Geleceğe umutla bakabilirsiniz. :)

Son düzenleme: 31 Aralık 2017
    ysaglam bunu beğendi.
  6. Nedim Ceylan

Nedim Ceylan Aktif Üye

Mono misina ile kalama tam kapalı atış yapıyorum. Misinam çok esnek. Sakız gibi uzuyor. Kamış esniyor zaten. Kamışı çok sıkı tutmuyorum. Ama asla boşluk vermiyorum. Levrek zaten çok agresif değil. Biraz mücadele edip kafayı kıyıya doğru çeviriyor. Su üstü yapıca zaten olay bitiyor. 2,7 kg levreği kalamasız aldım. Esneyen çok şey varken kalamaya gerek kalmıyor. Size de geçmiş olsun. Ama kaçırmak bile ayrı bir keyif ve anıdır.

ysaglam bunu beğendi.