Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kuzu'yla ilk karşılaşma.

zafersat

Aktif Üye
Adı
Zafer SATILMIŞ
Evelsi gün paylaşmış olduğum son avımın ardından. Dün (11-06-10) akya merası aramalarımıza devam ettik, 7 kt esen doğu zaman zaman k.doğu havada yine sırılsıklam ve bir saniye denizi bir saniye gökyüzünü görür bir şekilde önceki senelerde down riggerle palamut çekerek iri akyalar aldığımız 110 m derinlikteki meramızda avımıza başladık. Williamson benthos 200gr mavi-mor jigi dibe indirip aksiyona başladım, yaklaşık 80m den geri dibe bırakırken jigin inmediğini farkettim ve o anda ipin boşunu alıp tasmaladım. İlk anda akya olduğunu anlamıştım ama tasma anının hemen akabindeki 3-5 saniye için 5kg altı bir akya olduğunu düşünmüştüm, ancak 5. saniyeden sonra karşımdaki dirence karşı koymakta zorlanmaya başladım, güzel bir kalama ayarı ile mücadeleyi 10 dk kadar sürdürüp oltayı keyfe ortak olması için partnerime verdim. O'nun da mücadelesi 10dk kadar sürdü ve teknenin altında o muhteşem parlamayı gördük. Sonunda maçın galibi biz olduk ve 0.60 lık asso leaderımın çeker değeri olan 60lb den yaklaşık bir kilo eksik 25kg lik bu güzel akyayı aldık. Müthiş bir heyecandı, balığı güverteye aldıktan sonra sinirlerimiz boşaldı ve gülme krizine girdik. Yaklaşık yarım saat partnerimle kıkırdadık. Ardından havanında biraz yumuşamasıyla yaptığımız denemelerde başka akya alamadık ama en az onun kadar değerli 2,5 kg luk bir fangri aldık ve artık yeter diyip avımızı sonlandırdık. Teknemizde yeterli mesafeye sahip olmadığımız için akyayı kadraja sığdıramadık (yada büyüklüğü buna engel oldu):D

Moderatör tarafında düzenlendi:

müthişaman

Daimi Üye
Adı
Emre
Yok,yok.Akya,Orfoz,Sinarit,Fangiri...Bunların hepsi ustalık emareleri.
Tekrar tebrikler Sevgili Zafer.:harika:
Rast gelsin.

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Sevgili Zafer ,
Vallahi helal olsun gerekli bilgilere sahip olduktan sonra bunları mükemmelce kullanmaya devam ediyorsun ve kıskandıracak kadar güzel avlara imza atıyorsun tebrik ederim emeğinin hakkını almışsın yine. Ben bakarken bile keyiflendim heyecanlandım kimbilir sen neler yaşadın:) Bu güzel raporlarının devamını merakla bekliyoruz teşekkürler:) Avların ve şansın daim olsun rastgele..

Adı
hasan arpak
tebrik ederim.çok güzel bir manzara olmuş.

C.POLAT

Daimi Üye
Adı
Cem POLAT
Tebrik ederim sevgili Zafer ,çok güzel iki balık almışsın ,hemde usta işi iki balık bravo..:harika::harika:

Cevat ERGİN

Aktif Üye
Adı
Cevat Ergin
Tebrikler Zafer, çözdün bu işi sen , devamı dileği ile her daim rastgelsin., selamlar

zafersat

Aktif Üye
Adı
Zafer SATILMIŞ
Sevgili Zafer ,
Vallahi helal olsun gerekli bilgilere sahip olduktan sonra bunları mükemmelce kullanmaya devam ediyorsun ve kıskandıracak kadar güzel avlara imza atıyorsun tebrik ederim emeğinin hakkını almışsın yine. Ben bakarken bile keyiflendim heyecanlandım kimbilir sen neler yaşadın:) Bu güzel raporlarının devamını merakla bekliyoruz teşekkürler:) Avların ve şansın daim olsun rastgele..
Teşekkürler Selahattin:), rüyamda başka bir akya ile boğuştum o daha büyüktü taşın neresinde olduğunu bile gördüm:). İnanılmaz keyif aldım,hala durup durup sırıtıyorum hatun ''ne oldu diye soruyor'' ben kahkaha atmaya başlıyorum:D. Zaten asıl hedefimiz bu kuzulardı ve onlara ulaşmak insana büyük bir haz veriyor.