Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ladik Gölü Hk.

Atila KÖKSAL

Aktif Üye
Adı
Atila
Kan Grubu
A Rh Negatif
Samsun Ladik Gölü hakkında bilgisi olan dostumuz varsa, bu göl hakkında az da olsa bilgiye ihtiyacım var.

muratdinç

Aktif Üye
Adı
murat dinç
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Geçmişte çok güzel turnalar yakalanıyormuş, 2 hafta önce bir turna raporu okudum sadece.

Atila KÖKSAL

Aktif Üye
Adı
Atila
Kan Grubu
A Rh Negatif
sağolasın murat kardeşim, rapor linki varmı?

Atila KÖKSAL

Aktif Üye
Adı
Atila
Kan Grubu
A Rh Negatif
Ladik gölü hakkında bilgi almaya gerek kalmadı :( gittik gördük.

:) evet bilgi ihtiyacı olanlar bu yazımdan faydalana bilirler.

Sabah saat 05:30 da çıktık yola 1 saat 15 20 dk gibi ladik merkeze girdik. Çocuklarla birlikte kahvaltı yapmak için küçük bir çorbacıya girdik kahvaltımızı yaptıktan sonra düştük gölün yoluna, göl baya büyük doğan bir göl geniş bir alanı kaplıyor.

Şansımızdan mıdır nedir su öyle bir bulanık ki değmen gitsin yarım metre önümüzü zor görüyorduk , mazlumoğlu köyüne yakın bir koy var orada biraz at çek denemeleri yaptık, ama ben gölü görür görmez notunu vermiştim neyse yer değiştirme kararı aldık belki karşı taraf daha iyidir diye gölün çevresinden bir O çizdik gölü izlerken ağcılar ağ topluyordu bir kaç oltacı da şamandıralı takıp atmış beklemedeydiler, biraz daha ilerde duran bir oltacı arkadaşa yaklaştık başladık gölden bilgi almaya 50 55 yaşlarında bir abimiz kendisi dip oltasına solucan takmış av yapıyordu bir kaç tane de kızılkanat( kısa levrek, amerikan levreği, perch) almıştı, baktım bizim oraların balıkları daha iyiydi bana göre, turna mevzuna gelince adam bu yaşıma geldim en fazla 2 adet turna aldım diyordu, oda hepimizin olduğu gibi ağcılardan muzdaripti ağ yüzünden turna avı yapılamadığını belirtiyordu, vakit kaybetmeden başka bir yere gitme planı yaptık geri memleketin yoluna düştük.

Küçük bir gölette çocuklarla at-çek le birkaç tane perch aldık gezdik vakti böyle geçirdik.

yani işin özü Ladik gölünü balık tutmak için kimseye tavsiye etmem, doğal güzellik olarak gezilmesini öneririm.
gölde bir kaç resim çektik inş. onlarıda kısa zamanda bu konu altında paylaşırım.

Komando_05

Yeni Üye
Hocam çorumlumusun obruk barajında durum nedir???

zaad

Daimi Üye
Adı
ZAFER A.
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Atilla hocam, balık olmasa da gezmiş görmüşsünüz. Bayramda Amasya bölgesinde buluşalım İnşallah...

Mustafa 1'sen

Aktif Üye
Adı
Mustafa Raşit KÖTÜLÜKETMEZ
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Atilla bey öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim fakat yanıldığımız bir konu bir Samsunlu olarak Ladik gölünde zaman zaman turna denemelerimden yola çıkarak söylemeliyim ki Ladik gölü turnayı kıyıdan at-çek yarak vermiyor.Gölde Turna yok diye bir şey söz konusu asla ve asla değil sadece ufak bir bot olur sandal olur gölde olsa açılmak gerek Turna için :) Bundan sonra ki avlarınız da bol şans ve de rastgele ;)

Atila KÖKSAL

Aktif Üye
Adı
Atila
Kan Grubu
A Rh Negatif
Atilla hocam, balık olmasa da gezmiş görmüşsünüz. Bayramda Amasya bölgesinde buluşalım İnşallah...
Zafer kardeşim foruma ara verince konulardan uzak kalıyoruz hakkınızı helal edin yanıt vermek te bu yüzden geç oluyor.
:( inş. bir gün senle ne zaman kısmet olur bilmiyorum ama av yaparız inş.