Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Levreğe Islık Çalan Adam -Videolu Rapor

ambrosia

Daimi Üye
@ottoman : İbrahim boğaza ne zaman gitsem bir tek ben balık tutmasını bilmiyorum hissiyatı oluşuyor artık. Hoş boğazda da iyi değlimdir. Bir curcuna, bir ana baba günüdür gidiyor. Eskiden boğazda balık tutarken izleyici olurdu. İnternet, forum ve sosyal paylaşımlar sayesinde artık o izleyicilerde balık tutuyor. (ki bende interet sayesinde geliştirdim kendimi) Son zamanlarda bir sorun kendinize ne zaman biri gelip sizi izledi,yada soru sordu (elinde kamış olmayan biri) Ekipman da paylaşmıyorum artık. Zira Japon Domestic makina ve kamışlara bir çok kişi ezberden çamur atarken (atarı düşük, kızaklı makina yatağı bize gelmez v.s. gibi) şimdi bir çok firma getirip adımız bile anmıyor. Cefasını biz çektik sefasını başkaları diyelim. Z marka sahte ile tuttuk dedik, bir baktık ki o marka piyasada ve 3 TL iken birden 5 TL olmuş. Spinde desen, "ki ben hafta sonu balıkçısıyım senede 3-5 tane tutsak ne ala", kulağıma gelenlere göre artık tuttuğum saati bile soranlar olmaya başlamış (merayı, sahteyi, tekniği geçtim), birde üstüne tüm bilgileri edinip, hazıra konup birde balık tutunca deymesin yağlı boya...nesini paylaşayım sence ??? Benim tek amacım, gerçekten amatör ruhlu olup, egolarından arınmış, amacı ava gitmek ve avcı ruhunu yaşatmak olan ve benim gibi bir zamanlar balık yakalayamayan dostlara feyz olmaktı. Bu sebep ile avlarımda, hep avı ön plana çıkartmaya çalıştım.

@exemci : teşekkür ederim Ahmetcim...

Son düzenleme:

ambrosia

Daimi Üye
Merhaba Gökhan : Açıkçası ilk kullandığım mono, 1000 metresi 4 TL ye aldığım ucuz bir misina ile başladım. Kuş yuvası olunca kesip atmak ve uğraşmamak için. Bu avda da evde mono bulamadım ve surf de (multiplayer makinada) kullandığım bir mono sardım. Sanırım o markada ülkemizde yok. Markayı yazmıyorum çünkü hareleri çok fazla olduğun için (atım sırasında) kamışa ve makinaya sürtündüğünden şimdilik ondan da vaz geçtim. En son ip taktım, ama henüz o şekilde ava gitmedim. Baitcasting e merakın varsa ilk başlarda en ucuz misina kullanman, makinaya çok sarmaman ve 0.35 mm ile denemeye başlaman olabilir.

GOKHAN AKSOY

Daimi Üye
Adı
GOKHAN AKSOY
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Günaydın evet merakım var aldaberan mg7 revo SX ve mgx var elimde stren ip misine kullandım sürtünme çok fazla oldugundan dolayı atış mesafesi ciddi düşüyor Mono da kullandım ama 10 atıştan sonra mesafe ciddi düşüyor ve sürtünme sesi geliyor bu da canımı sıkıyor

trakonya79

Daimi Üye
Adı
Özkan Yazıcı
Saolasın Özkan. Spin denemelerimime ilk boğazda başlamıştım. Ancak o zamanlar usta balıkçılar beni hep kovalamak isterler "gece ona gelmez yemliye gelir" delerdi. Yemlicilerin sabit takımlarına karışmamak üzere bende fazla ısrar edemezdim. Son zamanlara boğazda da gece spin ile avlanılıyor ve bu çok güzel bir gelişme. Zira gece avında tek başınıza ve ıssısz bir yerdeyseniz bir ürkütücü oluyor, gündüz daha zevkli, bunu bende kabul ediyorum.
Üstad selamlar,gündüz avının hastasıyım :)

Gece levrek avını bir kere denedim (onada denemek denirse) sanırım geçen sene ağustos ayı idi,memleketim Rizede akşam ezanına 2 saat kala Dere ağzında yerimi aldım,su cam deniz sütliman dere gürülgürül akıyor (derenin suyuda cam gibi) ezana yarım saat kala 1 güzel levrek yapıştırdım ve kıyıya aldım takribi 1.5kgrm,dedim özkan madem bugün tembellik ettin ezandan sonra biraz kal atçeke devam at :D

Neyse fazla uzatmıyayım,ezan okundukdan yaklaşık 1 saat sonra 10 dakika ara ile maira chase10.5 beyaz ile yavaş aksiyonda iki sağlam levrek daha yapıştırdım balıkları tamamen kıyıya aldım artık karınları kuma deyiyordu,artık son gelen dalganın yardımı ile balıkları kuma oturtacaktımki 2 balıkda nasıl olduysa iğneden kurtuluverdi (özellikle ilki tam yanağından marianın arka iğnesine takılmışdı) neyse uzun lafın kısası 2 balık kaçırıp avı sonlandırdım,

ezandan yarım saat sonra hava tamamen kararmış zifir karanlık olmuş idi malum kırsal bölge ne bir ışık kaynağı var nede gelen geçen :D

peş peşe 2 balık kaçırdıkdan sonra hiç hevesim kalmadı,

çünkü suyun karışık olan bölümlerini göremiyordum,
azda olsa karşıdan gelen dalgaların kırıldığı bölümleri,suyun nerede durgun nerelerde çalkantılı olduğunu süzemiyordum,
uçan martıları meraklı bakışları göremiyordum artık :D
güzelim denizin beyaz köpüklerini göremiyordum,
o an anladımki gece avı tek başına yapılmaz :)
insan gerçektende sıkılıyor,
o gün bugundür birdaha gece levrek denemesi yapmadım,

Tek balıkla evin yolunu tuttum mutlu mesut :)

Hatıram bu.

ottoman

Aktif Üye
Adı
ibrahim
@ottoman : İbrahim boğaza ne zaman gitsem bir tek ben balık tutmasını bilmiyorum hissiyatı oluşuyor artık. Hoş boğazda da iyi değlimdir. Bir curcuna, bir ana baba günüdür gidiyor. Eskiden boğazda balık tutarken izleyici olurdu. İnternet, forum ve sosyal paylaşımlar sayesinde artık o izleyicilerde balık tutuyor. (ki bende interet sayesinde geliştirdim kendimi) Son zamanlarda bir sorun kendinize ne zaman biri gelip sizi izledi,yada soru sordu (elinde kamış olmayan biri) Ekipman da paylaşmıyorum artık. Zira Japon Domestic makina ve kamışlara bir çok kişi ezberden çamur atarken (atarı düşük, kızaklı makina yatağı bize gelmez v.s. gibi) şimdi bir çok firma getirip adımız bile anmıyor. Cefasını biz çektik sefasını başkaları diyelim. Z marka sahte ile tuttuk dedik, bir baktık ki o marka piyasada ve 3 TL iken birden 5 TL olmuş. Spinde desen, "ki ben hafta sonu balıkçısıyım senede 3-5 tane tutsak ne ala", kulağıma gelenlere göre artık tuttuğum saati bile soranlar olmaya başlamış (merayı, sahteyi, tekniği geçtim), birde üstüne tüm bilgileri edinip, hazıra konup birde balık tutunca deymesin yağlı boya...nesini paylaşayım sence ??? Benim tek amacım, gerçekten amatör ruhlu olup, egolarından arınmış, amacı ava gitmek ve avcı ruhunu yaşatmak olan ve benim gibi bir zamanlar balık yakalayamayan dostlara feyz olmaktı. Bu sebep ile avlarımda, hep avı ön plana çıkartmaya çalıştım.

@exemci : teşekkür ederim Ahmetcim...
avın gibi on numara açıklama olmuş altına her şekilde imzamı atarım;benzer sorunları maalesef bende yaşıyorum kaldı ki sadece cumartesileri taksi tutup boğaza indiğim zahmetini çektiğim halde değiyor mu bilemiyorum????

ambrosia

Daimi Üye
Günaydın evet merakım var aldaberan mg7 revo SX ve mgx var elimde stren ip misine kullandım sürtünme çok fazla oldugundan dolayı atış mesafesi ciddi düşüyor Mono da kullandım ama 10 atıştan sonra mesafe ciddi düşüyor ve sürtünme sesi geliyor bu da canımı sıkıyor
Bahsettiğin makinaları bende kullandım ve gayet güzel makinalar. Baitcasting ile 3-4 senedir ara sıra av yapmama rağmen ip hiç deneme fırsatım olmadı. ip ile bende yakın zamanda deneyeceğim. Bakalım şu andaki makina ve kamış ile durum aynı kalacak mı bende merak ediyorum.

Son düzenleme:

GOKHAN AKSOY

Daimi Üye
Adı
GOKHAN AKSOY
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Aldebarani sizden almıştım galiba isminiz buluthandi galiba kamis olarak ne kullanıyorsunuz acaba

halimyildiz

Daimi Üye
Adı
halim yildiz
Maşallah abi herdaim bol avlar rastgele