Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Levreğin Havası

spinfisher

Aktif Üye
Adı
İbrahim
Kan Grubu
O Rh Negatif
Herkese selamlar,

Levrek avcılığı için patlak hava, bulanık su, akşam ve sabah suyu derler ama verimli havayı nasıl anlarız. Hava kaç derece olmalı, rüzgar yönü ve hızı, nem durumu yağmur durumu nasıl olmalı. Ara ara tekirdağ tarafına gidiyoruz, bazen alıyoruz çoğu sefer boş dönüyoruz. Ama levreğin havası için aha bu hava balık yapar kararını neler verdiriyor ustalar yorum yaparsa sevinirim

spinfisher

Aktif Üye
Adı
İbrahim
Kan Grubu
O Rh Negatif
Evet ustalar Nasıl havalarda levreği aramalıyız

Levreko

Daimi Üye
Adı
FATİH
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bölgeye denize görede fark eder, forumda daha önce çok okudum marmarada yaşayanlar patlak lodosta iyi av veriyor diyorlar bizim burada akdenize patlak lodosta çok zor biz daha çok akarsu ağızlarında ve akarsu içlerinde liman içlerinde alıyoruz ama yağmur sonrası deniz bulanıp birazda yatınca iyi av veriyor

Yakamoz

Daimi Üye
Adı
Kenan Ahıska
Her avlağın bir havası mevsimi rüzgarı saati vardır. Bazı avlak cam gibi suda dolunayda trofe balık verir. Bazısı oğlum manyakmısın ne levreği ölecez lan sığınacak bi yer bulalım dediiğin havada balık yapar. O havanında verimli olduğu 2 çok çok 3 saat vardır. Birde o havaların sahtesi vardır tabi...

Kısaca Anlamanın tek yolu avlağı bilen orada çokça avlanmış tecrübeli ustalara sormaktır.....

İnternette isim yapmış çok ustanın bilmediği avlaklara gelip madara olduğuna çok kez şahit oldum:)

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
En güzeli müsait olduğun her an havaya suya bakmadan ava gitmektir.
Levrek genellikle kıyıya yakın yerlerde yaşar. Bazı mevsim ve havalarda avlama şansı daha yüksek olsa da her zaman av verebilen bir balıktır.
Ben şu havayı kollayayım, bu havada garanti deyip ava gitmek amatör avcılığın neresiyle bağdaşır. Olsa olsa etçilik olur..

spinfisher

Aktif Üye
Adı
İbrahim
Kan Grubu
O Rh Negatif
Alakası yok. Bir konuyu ucundan tutup etiket yapıştırmak uygun olmaz. O zaman burada takım da tartışmayalım teknik de. Etçi miyiz sahtenin türünü, kamışın atarını tartışıyoruz? Etçi miyiz sabah suyu mu verimli akşam suyu mu diye tartışıyoruz? Amatör avcılık kendi içinde tekniğiyle, yöntemiyle, araçlarıyla gelişebilen öğrenmeye açık bir disiplin. Forumun amacı belli, başlığın amacı belli. Forum da buna hizmet ediyor başlık da. Tırıvırı kullanmayı sormadık başlıkta

murattp

Daimi Üye
Adı
Murat Topgül
Ege’de pek çok farklı merada
Hava şartları bana zarar vermeyecek şekilde müsait olduğunda yılın her zamanı pek çok levrek yakaladım
Kişisel düşünceme göre ön şart merada levreğin olması
Daha sonrası ise ZAMAN
Avlarımın % 80’ini gün doğumundan 1,5 saat önce ile sabah saat 10 arasında yaptım geri kalan %20’lik kısmını ise saat 10 ile gün batımına kadar olan sürede gerçekleştirdim.
Bana göre levrek merada var ise günün her saatinde av verir her türlü hava koşulunda hemde

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Adalı17

Aktif Üye
Adı
DÖNMEZ
Bence levrek meranın rüzgarı dik ya da dike yakın bir açıyla aldığı ve bunun sonucunda denizde çalkantının olduğu zamanlarda daha iyi av veriyor. Kapalı hava, bulanık su herkesin söylediği etkenler zaten. Özellikle sabah gün doğmadan 1-2 saat önce başlayıp gün doğana kadar. Bu şartlar oluştuğunda levrek avına çıkmak beni daha çok motive ediyor. Soğuk kış günlerinde de süt liman yatık havada gene sabah suyu olmak koşulu ile su üstü sahteler ile çalıştığımızda avlanma motivasyonu bende artıyor. Çalkantılı havada su üstü aksiyon bir nebze bozuluyor bu da silikona yahut slim yapılı az dalarlı sahtelere yönelmemi sağlıyor.

Kısacası nacizane bir amatör olarak ben levreği soğuk ve hafif sert havalarda sabah suyunda denerim.