Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Levrek atçek avında bazı önemli noktalar,etkin sahteler

Vedat Abayoğlu

Daimi Üye
Adı
Vedat Abayoğlu
Kan Grubu
A Rh Negatif
bilgiler çok yararlı Vedat bey elinize sağlık,makineler, kamışlar, at çek, sahte yemler 12 senedir balık tutmayan biri olarak bayağı yabancı kalıyor bana. yeniden depreşen balık tutkumda sahteyle levrek avlamayı da umuyorum. bir sorum olacak, levrek su üstü sahtelerine daha çok gelir gibi bir şey okudum yazınızda, peki su üstü sahtelerde kaç cm liği önerirsiniz? teşekkürler
Levrek su üstü sahtelere duruma göre yere ve mevsime göre daha iyi gelebilir ancak bu her zaman böyleolmaz.

Ancak kesin olan durum levreğin su üstü sahtelere daha hışımla saldırmasıdır.

Sevgiler

GyotiNe

Yeni Üye
Adı
Fatih Meriçli
levrek balığı avcılığına yeni meraklandım bursada nerelerde iyi bir gün geçirebilirim ve nasıl bir sahte ve yöntem kullanabilirim.

ilgazpetcom

Aktif Üye
Adı
Coşkun Çiçek
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Selamlar İstanbul da levrek tam olarak ne zamanlar uç noktalara ulaşır şuan levrek çıkma ihtimali nedir? ben levrek tutmak istiyorum artık :)

harbyteam

Daimi Üye
Adı
ahmet
Kan Grubu
A Rh Negatif
Selamlar İstanbul da levrek tam olarak ne zamanlar uç noktalara ulaşır şuan levrek çıkma ihtimali nedir? ben levrek tutmak istiyorum artık :)
bence uygun meralarda bu havalarda denemek lazım kesinlikle..
kasım ayında boğazda yakalanmış bir çok levrek var ;)
ama şubat mart ayı en uygun zaman sanki boğaz için..

ilgazpetcom

Aktif Üye
Adı
Coşkun Çiçek
Kan Grubu
A Rh Pozitif
bence uygun meralarda bu havalarda denemek lazım kesinlikle..
kasım ayında boğazda yakalanmış bir çok levrek var ;)
ama şubat mart ayı en uygun zaman sanki boğaz için..
boğaz benim gibi acemi atıcılar için biraz profesyonel kalıyor :) oraya gidip insanların da keyfini kaçırmak istemem oltaları karıştırarak :)

mars35

Yeni Üye
Adı
can br
Herkese merhaba;
İzmir Urla Demircili koyunda bu sabah bir denemem oldu aralıksız 3 saat at çek yaptım,bir sonuç elde edemedim nedenlerini az buçuk tahmin edebiliyorum :) Bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız çok sevinirim.
İlk olarak gagalı sahtelere aksiyon vermemiz gerekiyor mu ? İkinci olarak kayalıga paralel bir şekilde oltayı atacaksak su üstünde giden giden bir sahte daha mı uygun olur ? (Gece karanlıgında avlanmak için özellikle birkaç sahte marka ve modeli önerebilir misiniz ? ) Meralar söylenmez bilirim ama Demircili haricinde şansımı deneyebileceğim yine o taraflarda yer önerebilirseniz çok sevinirim.Şimdiden çok teşekkürler

kemalusta

Yeni Üye
Adı
Kemal KENAR
Ben Kabil/AFGANİSTAN'da çalışıyorum balıkçılıkta acemiyim Türkiyeye izine gelince kullanmak için hepsiburada.com'dan olta seti aldım at çek yapmak için bunlarla nasıl iş yapabilirim değerlendirirmisiniz Silstar Goldmax Pro-210 Spinning (At/Çek) Olta Seti,Protackle Am21 Wand Suni Yem 13Cm 26Gr şimdiden teşekkür ederim

Yakamoz

Daimi Üye
Adı
Kenan Ahıska
Ben Kabil/AFGANİSTAN'da çalışıyorum balıkçılıkta acemiyim Türkiyeye izine gelince kullanmak için hepsiburada.com'dan olta seti aldım at çek yapmak için bunlarla nasıl iş yapabilirim değerlendirirmisiniz Silstar Goldmax Pro-210 Spinning (At/Çek) Olta Seti,Protackle Am21 Wand Suni Yem 13Cm 26Gr şimdiden teşekkür ederim
Siteye hoşgeldiniz Kemal Bey.

Set fiyatına göre güzel bi set. Bu seti tatlı su avlarında özellikle turna avlarında kullanabilirsiniz.

Denizde kullanımda twister silikonlar levrek avında özellikle gece ce sabah erken saatlerde levrek alır. Ancak rapalalar hakkında pek bilgi yok. Ağırlıklar dalarları renkleri vs tam belli değil. Yine de denemeye değer bir takım. Hayırlı olsun.

Ancak spin disiplini daha üst düzey ekipmanlarla da daha da başarılı sonuçlar verecektir;)

kemalusta

Yeni Üye
Adı
Kemal KENAR
Yakamoz yorumun için teşekkürler ben bu seti deniz için aldım anlaşılan bu gidişle yelpazeyi geniş tutucaz bunlara ekler yapıp kolleksiyon haline getiricez. :)

kepçe

Yeni Üye
Adı
Engin Büyüktunca
bulunduğum yer(bodrum turgutris)de su genelde bulanık ve rüzgarlı olmakda..ayrıca dip yapısı olarak eriştelik....sorum şu;tabiki şu su üstü kesin iş yapar diye bir beklentim yok ama genelde bu tarafları bilen ve iş yaptığına inanan(özellkle bulanık suda) su üstü nelerdir?
elimdekiler;
rover 98 g-15r 19-r usami puppy