Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

levrek avında tercihiniz su üstü sahte mi yoksa dalan sahte mi?

Lerek avında hangi tarz sahteler ile daha çok verim alıyorsunuz?

• Levrek avında su üstü popper yemler ile daha çok verim alıyorum.

Kullanılan: 57 33.3%
  • Levrek avında dalan sahteler ile daha çok verim alıyorum.

Kullanılan: 58 33.9%
  • Levrek avında silikon yemler ile daha çok verim alıyorum.

Kullanılan: 56 32.7%

• Kullanılan toplam oy
    171

Berke Öztürkmen

Daimi Üye
Adı
BERKE ÖZTÜRKMEN
Arkadaşlar merhaba,

Merak ediyorum. Levrek avında at-çek yaparken en çok su üstü sahteleri mi yoksa dalan sahteleri mi yoksa silikon sahteleri mi tercih ediyorsunuz. Sizin için bu üç çeşit sahteden hangisi daha verimli geliyor. Moderatörlerimiz izin verirlerse bir anket ile en çok verim alınan ve tercih edilen sahte türünü ortaya çıkartalım.

MhsN35

Aktif Üye
Adı
Mahsun Erden
Valla forumda değer verdiğim 2 abim durgun su da su üstü sahte ile aksiyon vererek kullan demişti tabi bana yine de levrek yakalama nasip olmadı ama onların bilgisine güvenip durgun su da genelde su üstü sahte kullanıyorum inşallah bigün gelecek:))

iPhone Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Plankton

Aktif Üye
Adı
salih
Ben su üstü sahtelerle daha çok verim aldım.
Derinliğe göre, sığ sularda su üstü, derin yerlerde dalarlı sahteler.
7 metre gibi derinlikte su üstü sahteyle levrek yakalandığı bir rapor okumuştum.3-4 metreden derin yerde su üstü ile levrek bana denk gelmedi.

Bunların dışında yazın yada sular ısındığında diyelim su üstü sahteler, kışın ise dalarlı sahteler daha ön planda olur.Soğuk suda daha çok dipte yatar levrek pek fazla enerji harcamaz fakat sular ısındıkça daha çok hareketlenir ve su üstü sahtelere saldırıları artmakta.Börtü böceklerde yazın arttığı için su üstüne düşen her bir canlı her an levrek tarafından mideye gidebilir. :D

Slikonları pek sevmesemde en verimlisi olduğu söylenebilir.Ben birazda keyfi avlandığım ve sürekli kayalık alanlarda avlandığım için dibe takılma durumu yüzünden tercih etmiyorum.Ama kumluk yerlerde kesinlikte kurtçuk gibi olanlar bence daha fazla iş yapacağını düşünmekteyim.Bu tür yerlere levreklerin gelme amaçlarıda genel olarak kumdan çıkan börtü böcek ve kurtçuklar. :)

Rast gelsin.. :)

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bu soru aslında mevsimle ve su durumuyla değişkenlik gösterse de aslında net olan silikon yem her daim 3-0 önde başlar bu böyledir ama inanın silikon yemin o kadar kaprisleri vardır ki inanamazsiniz :) sıcaktan yumuşar yapışkan olur deformasyon a uğrar soğuk ta sertleşir kuyruğu yamulur sıkıntı çok :)
Hatta en trajedik olanı ise aynı üründen bir koli alsanız da içinden bazıları balık alacak tır örneğin ragot raglou
Ama dalan yemi seçtim :) çünkü en çok onunla av yaptım ve kaprisleri daha az :)

vet0635

Üye
BENDE BİRŞEYLER YAZAYIM DEDİM AMA ARKADAŞLAR HERŞEYİ ÖZETLEMİŞ ELLERİNE SAĞLIK.RASTGELE.:)

Theseus

Aktif Üye
Adı
Genco
Meranın durumuna ve mevsime göre seçerim.

Kışsa sert maket balıklar; uzak atışlar için ağır olanlar ve dalgadan etkilenmeyecek olanlar.

8 mt den derin yerler için gagalı dalarlı veya ağır batan sahteler, sığ sular ve dere ağırları için suüstü ve wtd aksiyon.

Yazları daha ufak sahteler veya silikon.

Berke Öztürkmen

Daimi Üye
Adı
BERKE ÖZTÜRKMEN
Levrekçi dostlarımın konuya ve ankete katılımlarını bekliyorum. Güzel şeyler çıkmaya başladı.

spindoctor

Aktif Üye
Adı
Ali Üzer
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Hava şartlarına göre 3 sahteyi de kullanıyorum, ama en keyiflisi hangisi dersen su üstü sahteleri. Balığın su üstüne hamle yapması görsellik açısından bana çok keyif veriyor. En zoru en yorucusu da su üstü sahteleri.

ellidokuz

Aktif Üye
Adı
Özden
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
genelde dalan sahte kullanıyorum, su üstü sahteyle henüz levrek yakalamadım ama lüfer yakalamışlığım var.. neredeyse her avımda su üstü sahte bi kaç kez atarım.. şansa işte o bi kaç kez atışta denk gelirse :p

silikon stokluyorum, balık avladığım yok sadece stokluyorum ! :D
deniyorum ara sıra, ne yalan söyleyim çok umutsuzum etrafımda yakalayanı görmedim bende yakalayamadım.

tekrar ankete gelecek olursak dalan sahteleri kullandığımı tekrarlayayım !