Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Levrek, baraküda ve vb türler icin takım

Hasanszr

Yeni Üye
Adı
Hasan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Herkeze selamlar. Kıyıdan levrek, baraküda, kuzu ,tral vb türler için hangi takımları tavsiye edersiniz bütce 1500tl. savage gear ccs 2.60 15-42, savage gear salt dfr1 8-18, savage gear finezze 5-21 ve başka modeller için düşünceleriniz nelerdir. Tavsiye edebileceğiniz takımları söylermisiniz şimdiden hepinize teşekkür ederim

Adı
hakan
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
yani bence her şeyden önemlisi nasıl avlanacağınız. spin çok geniş bir derya. yeni yeni içerisindeyim. misal ilk girdiğim zamanlarda “kaliteli bir kamış alayım, birkaç da sahte alayım başka bir şey almam muhtemelen.” diyordum. öyle de yaptım; kendimce ve bilgimce kaliteli bir takım kurdum ama sonra baktım ki olay kaliteden öte nasıl avlanmak istediğinle alakalı. misal nerede yaşıyorsun? patlak havalarda kımsallarda mı, kayalık alanlarda mı yoksa görece sakin havalarda mı avlanacaksın? kafana estiği her an balığa çıkabilecek misin? gibi..

daha açıklayıcı olması açısından şöyle söyleyeyim; muhtemeldir ki zamanla patlak havalarda da avlanmayı öğreneceğim ama bu işin her şeyden önce verimli olabilmesi için balığın aç olması lazım. hep söyleniyor ya “balık açsa her şeye atlar.” diye, hakikaten öyle. eğer balık toksa onun isanlardaki talamus’a takabül eden organı her neyse onu uyarmak için en önemli şey aksiyon. aksiyonu doğru yapabiliyorsan balığı alıyorsun. aksiyonu doğru yapamıyorsan şansına..

bu konuya şuradan geldim; ben sağlık alanında çalışıyorum. genellikle nöbet usulü; ama bazen 36 saatler falan. istesem de istemesem de balığa gidişlerim düzensiz. düzensiz olduğundan dolayı bundan zevk almak birinci önceliğim olduğundan her ne kadar kendime direkt olarak bir spin takımı kurmuş olsam da son zamanlarda anladım ki ben daha çok wtd aksiyonu yapabileceğim sakin sularda ve sakin havalarda avlanmalıyım. şimdi ona uygun takım bakıyorum bir taraftan. neden? çünkü wtd için ideal uzunluk 2.40 civarı iken benim kullandığım kamış 2.82. hem su içinde kullanımı zor(sap kısmından kurtarıyor aslında) hem de aksiyon verirken hakimiyeti.

ha tabii, belki de wtd uygulayıp yine beğenmeyeceğim. sonra başka sisteme geçeceğim onu da bilmiyorum ama şu an için bunda karar kılmış durumdayım.

demem o ki, öncelikle ne yapmak istediğine karar verirsen senin için daha faydalı olur. ha ama “param var, olmazsa satar takımları yeni sisteme geçerim” diyorsan sorun yok.

rast gelsin.

Hasanszr

Yeni Üye
Adı
Hasan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
@doktor sag birakmayan Daha cok kumsal alanda her zaman hava farketmeksizin gidebilirim genellikle dalarlı ve su üstü kullanıyorum. Tavsiyeniz için teşekkür ederim