Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

LEVREK için tavsiye edeceğiniz RAPALA varmı???

mepst

Aktif Üye
merhaba
yorumlar için teşekkürler.

birde bu rapala maxrap fb 13cm olanı nerede bulabilirim.
istanbulda sormadığım malzemeci kalmadı nerdeyse stokların hiç yok.
11cm olanı var fakat spinde iş yaparmı bilemediğim için almadiım.

harbyteam

Daimi Üye
Adı
ahmet
Kan Grubu
A Rh Negatif
merhaba
yorumlar için teşekkürler.

birde bu rapala maxrap fb 13cm olanı nerede bulabilirim.
istanbulda sormadığım malzemeci kalmadı nerdeyse stokların hiç yok.
11cm olanı var fakat spinde iş yaparmı bilemediğim için almadiım.
11inde hep sıkıntı var diye okuduk tecrübe edenlerden..
balıkdünyasının raflarında gözüme çarptı diye hatırlıyorum 13 lüğü, bir görüş istersen.

Rapalacı

Daimi Üye
Adı
FURKAN ®
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Marmara suları için verim aldığım sahteler;

Zargana; ince, slim olan tüm sahtelere kanar takip eder koklamaya yanaşınca kafasına yada ağzına çarpma takılıverir. Genelde makinayı hızlı sarıma geçince yakalanır.
Sahte yem olarak; Duel hardcore 11 cm hoks , hıw ve max rap 11 cm fanc işin ilacıdırlar.

Lüfer; Buda ince slim sahtelere bayılır zaten peşinde olduğu yem ayna kalem dediğimiz zarganalardır.
Sahte yem olarak; Daiwa shore line shiner sardine, Max rap Fb, Duo'nun sardineleri genel olarak mavimsi renkler verimlidir.

Levrek; Bu balığı avlamak tam bir muamma :) beklenmedik anda sahteye yapışıverir elbetteki av verdiği havalar vardır. Biraz bulanık su ve kapalı hava sahte ile levrek avlamak için tam zamandır. Max rap fb, fs, Fanc, X rap Spm mullet, silikon olarak savagear sandell beyaz olanından da bulundurun derim.

Ben çok sabah şafaktan öğlene, akşamdan gecelere kadar attım sıfır çektim takip olmadı. Ta kii yağmurlu bir günde sahte yüzdürene kadar :)
Renk olarakda çok renk denedim ama en çok mavilerle yakaladım bu balıkları.
Temmuz ayında levrek iyi av veriyor bizim oralarda değerlendirin derim sabah uykunuzdan feragat edip sahte yüzdürün. Lüfer için eylül ortası ekim de tam anlamıyla kıyılar ve sahtelere kanar, biraz seri sarım yapın. Pazar günü 3 tane 1 kg civarında levrek yakaladım tekneden 2 sini kaçırdım birini tekneye atabildim.

mepst

Aktif Üye
Görüş ve önerileriniz için çok teşekkürler.

Başka tavsiye edeceğiniz rapalalar varmıdır.