Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levrek meralarını boş bırakmayın

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında orhan37 tarafından paylaşıldı.

1. ayhan arıkan

ayhan arıkan Aktif Üye

Güzel genç balıklar. hareketli heyecanlı olmustur.
    Afiyet olsun.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. barlas61

barlas61 Aktif Üye

Hic levrek almamis ve hayaliyle yasayan biri olarak. Hangi merada oldugunu ufakta olsa tiyo veren arkadas olmadigi icin. Her zaman husranlar yasamaktayiz. Sanirim hayaliyle baligin nesli tukenicek. Yilda bir kere de olsa alinan bir merayi birisi bildirse geceleri evde uyumak yerine orada sabahlamaya da raziyim :) tabi verecek bir balik sever olmadigi icin. Sadece hayal olarak kaliyor.

Recep KOÇAK bunu beğendi.
  4. Bataçıka

Bataçıka Aktif Üye

Tatlı suların deniz suyu ile bağlantı yerlerini (Civarda varsa) dene,
    Mendireklerin iç taraflarını dene,
    Rüzgarın kumsallara dik geldiği durumlarda oraları dene,
    Sahile yakın yerlerde bulunan kayalıkların oralara doğru atış yap.
    Ve bu arada en önemli şey çok sessiz ve görünmez olman.

Levrek aslında her yerde olur. Kendi meranı kendin bulup hiç kimseye söylemeyebilirsin :) :) :)

Son düzenleme: 16 Aralık 2017
    huseyind, Dramalı ve barlas61 bunu beğendi.
  5. orhan37

orhan37 Üye

Okan sarayburnundan zeytinburnundan Beylikdüzü halin sağından baba burnundan Silivri Tekirdağ'a kadar balık av veriyor yeterki doğru yem özellikle silikonlar daha avantajlı özellikle Botaş'ın solunda tam sınırda çok ğüzel bir mera var buğünlerde hem yemli hemde sipinciler kiloluk balık alıyor tulum çizmen olmak lağzım başta yılmadan meraları Konturol et biryerde sabit kalma bol şanslar

depthmeter bunu beğendi.
  6. orhan37

orhan37 Üye

Teşekkürler ğerçekten yakalama anı o heyecan çok keyifli birde Sudakta encok keyif alıyorum aşağı aşağı ğüçlü kafa atışları mest ediyor

Ekli Dosyalar:

angvil ve Bataçıka bunu beğendi.
  7. angvil

angvil Aktif Üye

Bu sudak hangi sularda mevcut. Ege bölgesi tatlı su açısından çok kısır sanırım. Özellikle İzmir.

Mektupla bunu beğendi.
  8. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Spin için tulum şart galiba. Ben tulumsuz hava aldım sadece. Ve spin ile levrek konusunda iyice umudum kırıldı. Emekliliğe ertelemek üzere bu spin işini bırakıcam sanırım.

9. angvil

angvil Aktif Üye

Umudunuzu yitirmeyin hocam, ben de umudumu yitirmek üzereyim, fakat bu iş sabır ve kısmet işi. Ne kadar çok avlak yerinde vakit geçirirsek şansızlığımızı kırmamız o kadar mümkün olur. Şanssızlık diyorum çünkü, merada daha az vakit geçirip de balık alanlar da oluyor. Ben de henüz levrek alamamışken, bir arkadaş geçen gün, boru kurdu ile levrek aldı. Nasip kısmet işi bu işler. Ayrıca ne kadar teorik bilgi ile kendimizi kassak o kadar karışıyor işler.

Mektupla bunu beğendi.
  10. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Ben spin ile avlamak istiyorum. Şu anki imkanlarım takım taklavat olarak değil ama zaman, araç ve avdaş sorunu bu işi çok zorlaştırıyor.

Mektupla bunu beğendi.
  11. angvil

angvil Aktif Üye

Ben de aynı durumdayım, ben de inat ile spin ile avlanmak istiyorum. Spin ile alınan balığın zevkini yemli ile alınan balığın zevki bana göre vermez. Bir kere yemli takım o zevki vermeyecek kadar ağır oluyor genelde. Ayrıca spin yaparken çekme sırasında balığın asıldığını hissetmek de ayrı bir zevk. Benim de zaman ve avdaş sorunum var. Mera bilgim yok. Araç var ama tek başıma heryere gidemiyorum. Ekip lazım.

Mektupla ve scorpion26 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş