Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Levrek Peşinde 13

Abdullah SÜRÜCÜ

Daimi Üye
Adı
Abdullah
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bu meraklı minikler her halta atlıyor :)
Daha güzelleri rast gelsin Abdullah
Teşekkürler Şeref ağabey... 35 ile 45 cm arasına sıkıştık :) Bir tane kilo üstü levrek denk gelmedi... Gerçi yakaladığımız 10 balığın ancak 1 tanesi doğal, 9'u kaçak... Tersi olsa mutlaka trofe de denk gelirdi...
Maşallah Daha irilerinin gelmesi dileği ile rastgele
Teşekkürler Metin... Pek ümidim olmasa da umarım denk gelir...
Tebrikler keyifli izliyoruz.
Teşekkürler Eşref ağabeyim...

Semih09

Daimi Üye
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Benim merak ettiğim birşey var ustalar yardımcı olursa sevinirim :) su üstü sahtelerde atıştan sonra aksiyon verirken bir sorun yaşamıyorum ama sahte bana yaklaştıkça özellikle son 5 10 metrede aksiyon bozuluyor, bu durumu nasıl aşabilirim levrek son birkaç metrede atlıyormuş diye okuyorum her yerde.birde çok hızlı sarıyormuşum gibi geliyor, levrek için yavaş sarım tavsiye ediliyor ama nedense izlediğim bütün videolarda hızlı hızlı sarıyorlar, tezat bir durum var gibi :) hem yavaş sarım yapıp hem de aksiyonu bozmamak için ne yapmalıyım?

Nedim Ceylan

Daimi Üye
Adı
Nedim Ceylan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Su üstü sahteleri en keyiflisi.
Bir akşam wtd yapmaktan kolum kopmuştu. Son atışı dümdüz ve hızlı sarmaya başladım. Toplanıp gidecektim. Sahtenin suda bıraktığı V şekline bakarken arkada birden bire ikinci ve daha büyük bir V şekli oluştu. Sarmayı kesmedim. Sıfıra kadar takip etti. Vuruşunu yaptı ve geri döndü paşa.

_Rastgele_

Daimi Üye
Adı
SERDAR
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Tebrikler abdullah hocam , su üstü su altı fark etmez diyorsun , hertürlü yakalarım :)

Lüfer53

Aktif Üye
Adı
Erdinç
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Gece su üstü sahte iş yapar mı sorusunu merak edip dururdum... Yapıyormuş :) Gündüz kadar zevkli olmasa da gündüzden daha avantajlı gibi duruyor... Balık deli gibi saldırıyor... Bu av dolunayda yapıldı... Yeni ayda da su üstü çalışmalarımız olacak :) Bakalım karanlıkta da aynı sonucu alabilecek miyim. Yine fazla aksiyon yüzünden alabileceğim bir balığı da alamadım... WTD yaparken kendimden geçiyorum :) Takip sırasında sahteyi durdurmak hiç aklıma gelmiyor :) Herkese RaST GeLSiN...

Tebrikler abdullah abi. Bir gece avında bende rover 98 ile fırtınalı bir günde liman içinde wtd yaparken 1 zargana yakalamıştım. Donumuza kadar ıslanınca daha fazla deneme yapmadık :) yani sonuç olarak su üstü ile gece avlanmak mümkün gözüküyor.

Abdullah SÜRÜCÜ

Daimi Üye
Adı
Abdullah
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Tebrikler Abdullah Bey ,

Gece su üstü için "Ima Pugachev's Cobra" nın 017 sini tavsiye ederim.

Ekli dosyayı görüntüle 75390
İmalar gerçekten çok güzel sahteler ama fiyatları gerçekten çok abartı oldu Fatih... O yüzden yenisini almayı pek düşünmüyorum... Dün yedekte duran sıfır bir imayı daha sahalara sürdüm 30 dk şans verdim ama sonuç vermedi...
Benim merak ettiğim birşey var ustalar yardımcı olursa sevinirim :) su üstü sahtelerde atıştan sonra aksiyon verirken bir sorun yaşamıyorum ama sahte bana yaklaştıkça özellikle son 5 10 metrede aksiyon bozuluyor, bu durumu nasıl aşabilirim levrek son birkaç metrede atlıyormuş diye okuyorum her yerde.birde çok hızlı sarıyormuşum gibi geliyor, levrek için yavaş sarım tavsiye ediliyor ama nedense izlediğim bütün videolarda hızlı hızlı sarıyorlar, tezat bir durum var gibi :) hem yavaş sarım yapıp hem de aksiyonu bozmamak için ne yapmalıyım?
Kolu çevirme ile kamışa ufak vuruşlar vermeyi aynı anda uyumlu yaptığın zaman wtd çok basit ve hiç yorucu olmayan bir ava dönüşüyor... Bu araba kullanmayı öğrenmek gibi... Frene debriyaja gaza ne zaman basacağım diye düşünerek araba kullanmaktan, bunları hiç düşünmeden yapmaya geçtiğin zaman işi öğrenmiş oluyorsun... Yani bu iş zamanla oluşuyor Semih... Birin anlatmasıyla öğrenilecek bir şey değil... En fazla yapabileceğin iyi wtd yapan birini gözlemlemek... O bile yeterli gelmeyecektir...
Su üstü sahteleri en keyiflisi.
Bir akşam wtd yapmaktan kolum kopmuştu. Son atışı dümdüz ve hızlı sarmaya başladım. Toplanıp gidecektim. Sahtenin suda bıraktığı V şekline bakarken arkada birden bire ikinci ve daha büyük bir V şekli oluştu. Sarmayı kesmedim. Sıfıra kadar takip etti. Vuruşunu yaptı ve geri döndü paşa.
WTD candır diyorsun yani :) Katılıyorum...
Tebrikler abdullah hocam , su üstü su altı fark etmez diyorsun , hertürlü yakalarım :)
Teşekkürler Serdar... İşin aslı balık bu kadar bol olunca nenem bile yakalar durumları var bu aralar :) Bakalım ne kadar sürecek bu durum...
Tebrikler abdullah abi. Bir gece avında bende rover 98 ile fırtınalı bir günde liman içinde wtd yaparken 1 zargana yakalamıştım. Donumuza kadar ıslanınca daha fazla deneme yapmadık :) yani sonuç olarak su üstü ile gece avlanmak mümkün gözüküyor.
Teşekkürler Erdinç... Hava aydınlanınca bir zarganada bana geldi... Bırakma yapıp koyverdik ama avlandığımız yer bırakmaya pek uygun değildi 1 saat sonra topladık...