Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Levrek'ül bereket

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Mehmet Fatih tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Daimi Üye

Evet arkadaşlar en uzun gecenin sabahında aldım levrekleri. Aralık ayının ortaları benim için hep aksiyonlu geçmiştir.Bu zaman diliminde gitmeye çalışırım malum paşamızı bu zamanlarda aldığımızdan içimize yer etmiş.Meradan , devamlı gidenlerden ekstra aksiyon haberleri alamasamda artık yeter diyerek kendim yoklamaya karar verdim. Ekimden beri bitmeyen bir Lüfer furyası Lüferin çıktığı yer kayalık bana ters tekneciler kayaların şartlarına dayananlar nasibini güzel aldı bu sene.Hoş bizde lüfere atmasakta 3-5 nasibimizi aldık hele kaçan çok güzel bir kofana vardı pehh pehh...Neyse efenim saat 7.20 gibi avlağa gittim hafif rüzgar ama ona rağmen çok güzel bir levrek suyu köpürerek kırılarak gelen minik dalgalar,suya baktım ne atsam ne atsam havanın daha karanlık olması ve suyun yapısı ile bugüne kadar Levrekte pek iş yaptıramadığım ama çok güzel kalamar ahtapot aldığım Adana işi Limon sahteyi taktım daha ilk atışta bir vuruş aldım ama ilk aşamada pekte anlamadım taşa/dala vurmuş olabilir diyerek hafif sarım wtd yaptıra yaptıra çekerken ilk balık yapıştı ve arkasından bitmeyen vuruşlar resmen indir bindire döndü iş tam sürüye denk gelmişim 10 larca balık ve bu alıkoyduğum levrekler ile birlikte Aralık ayının şerefine yakışır bir av geçirdik.İlk 1 saat hiç durmadan balık aldım ondan sonra yavaşladi ve saat 9 gibi avı bitirdim.Hava açılana kadar en çok balığı resimdeki limon adana işi ile aldım her sahtenin bir zamanı çalışacağı bir mera vardır derler bizim adanalının zamanı buymuş.'' Ulan madem bu kadar aksiyon var şu ima pugachevlede 3-4 balık alayım parasını çıkarsın''dedimsede NANİK yok arkadaş ya benim ima pugachevim gudubet lanetli yada meranın balıkları sapık.. su üstüne rağbet kesilince 2-3 balıkta silikonlar ile aldım benim kıymetlim Daiwa Duckfinshad mavi sim vede bugüne kadar hiç verim alamadığımın savagear yeşil simli tabi sahte verimlerinde avlanılan saat çok önemli suyun durumu çok önemli sürekli gece ve karanlıkta av yapan biri olsam sahtelerin renk skalası çok değişir.Balıklar süper mücadale etti renkleri boyutları ve mücadelelerine bakarak rahatlıkla söylerimki bunlar bizim yerli çılgınlar..Büyük olan balığı 4 kilo balık geliyor gibi çektim kalama v.s kıyıya çıkardıktan sonra 3-4 saniyelik şaşkınlık yaşadım tabi bu benim işime geldi bu kadar balık bu kadar mücadele paha biçilemez bir av günü yaşattılar hamdolsun. Hele avın sonlarına doğru 4 kişinin 3-5 metre önünden süzüle süzüle DENİZALTI gibi yüzen paşa yokmu suyun dışına çıkan yüzgeçleri yetti dizleri titretmeye ama nafile onun sahte ile işi yok voltasını attı 1-2 dakikalık şovunu yaptı ve gitti bir balığın önüne sahte atarken insan çekinirmi arkadaş tutsan bir dert o sahteyi atmayı denemesen bir dert..

Kamış Daiwa Legalis seabas 2.44 10-35 ( Sea bass ismine yakışır şekilde hayırladık kamışı :) ) Üstlük:Uğurlu KIRMIZIM
    Makine:Okuma Ceymar 40 - İp:Kastking Mega 8 / 0.14 Leader Nippon ghost 0.30
    Sahteler:Adana Reha tuştaş Limon / Daiwa Duckfin 9 cm kibinago / savagear sandeel ufak seri yeşil simli amazondan almıştım büyük boylardan değil
    not:Adana işi süper şöyle böyle diyemem işi yapan sadece suyun durumu ve NEON Rengi oldu şimdi rapora bakıp yeni başlayan arkadaşlar harıl harıl bu sahteyi aramasın ÇOK fark yaratacak bir sahte olsa şimdiye kadar tonlarca balık alırdı başka su şartlarrında.. Herhangi bir Uv limon sahtede aynı skoru rahatlıkla yapardı.Alacaklara tavsiye edermiyim ederim tabiki balıkta istediğin verimi alamasanda dediğim gibi efsane kalamar ahtapot alıyor yorumdan kötüler gibi bir yerlere gitmesin sahte güzel el işi, el emeği

Ekli Dosyalar:

klhbb, senihcan, enginson ve 63 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. pisimiyav

pisimiyav Aktif Üye

levrek'ül bereketinize maşallah.hissiyati ulviyenize yakışan bir av nasip olmuş.bu balık sevdası insanın gönlü sevamisine düçar oldumu kurtulması çok zor :)

4. Levreko

Levreko Daimi Üye

Tebrikler adaş çok güzel av yapmışsın balıklarda çok iyi :)

Mehmet Fatih bunu beğendi.
  5. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Sevgili Mehmet Fatih,
    Şiir gibi bir rapor olmuş,Diyeceksin ki bu balıklar adamı şair yapar,çok hakılısın :harika:
    Mükemmel av raporun ve balıklar için tebrik eder,daha güzellerinin rast gelmesini temenni ederim.:)

Son düzenleme: 24 Aralık 2017
  6. sekolan

sekolan Aktif Üye

@balıkçımemur vay arkadaş biz rasgelmeyecek miyiz böyle sürüye :)

tebrikler başarılı bir av, gözüm kaldı desem yeridir. daha iyileri nasip olur inşallah.

7. Lazarus

Lazarus Daimi Üye

doğramişsın balığı :)

Mehmet Fatih ve Mektupla bunu beğendi.
  8. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Tebrikler Fatih... Durdun durdun gözünden vurdun :)

9. Mustafa A.

Mustafa A. Üye

Tebrikler daha iyileri olsun darısı başımıza gidip geliyoruz tırt Marmaris te levrek kalmadı sanırım... :)

10. Nedim Ceylan

Nedim Ceylan Aktif Üye

Tebrikler. Gelibolu tarafları mı.

11. Ercüment

Ercüment Daimi Üye

Tebrikler Mehmet
    Balıklar çok güzel
    Afiyet olsun.

Sayfayı Paylaş