Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Lrf avına yeni başlayan birinin yem kutusunda olması gerekenler

mbahci

Yeni Üye
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba abiler, ben bir süredir surf yapıyordum ve lrf avına yeni başladım. Okuma wave power 2-12 atarlı bir kamış aldım, 0.06 8x ip misinam var. Ancak yem konusunda biraz tereddütlüyüm fiyatlardan ve tecrübesiz olduğumdan. Yeni başlayanlar için ne tür yemler önerirsiniz mera veya hedef balık farketmeksizin? Sürekli şehir değiştirdiğimden hedef balık ve mera değişiyor. Bana ekonomik olarak çok zorlamayacak başlangıç seviyesi yem tavsiyeleri verir misiniz? ben kendi araştırmalarım sonucu savage gear'ın turkish zebra mix 5gr'ını buldum gayet beğendim ondan da almayı düşünüyorum. Tecrübeli abiler fikir ve tavsiyede bulunursa çok sevinirim.

Rastgelsin!

Armagann

Yeni Üye
Adı
Armagann
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhabalar, öncelikle makineden bahsetmemişsiniz, 1000-2000 (max) lik bir makineniz olduğu kabul ediyoruz. LRF de ilk öncelikli olarak kurt formunda silikon yemler tercih etmelisiniz. Sizin Zebra 5gr dediğiniz; jig dediğimiz metal yemlerdir. Muhakkak merasına göre kullanmanız gereken zamanlar gelecektir ancak önceliğiniz jig veya maket yemlerden ziyade, silikon kurt formları olmalıdır. Uygun fiyatlı aradığınız için Fujin markasının; Fujin baby worm 5.2 cm ve Fujin yummy sandworm 7 cm yemlerin bölgenizdeki favori renklerini edinin ve 1-1,5-1,8-2 gr gibi jigheadlarle kombin ederek işe başlayın derim. Biraz bütçe ayırırsanız 1 paket, avcılığının daha iyi olduğunu düşündüğümüz ISOME MARUKYU (pembe) edinebilirsiniz. Rastgele.

La mer

Yeni Üye
Adı
Cengiz E.
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Hedef balık avınız nedir ? Ona göre silikon yemler seçmek gerekir . Kamışınız öncelikle istavrit için pek uygun değil . Bunu düşünerek de karar verebilirisiniz. Size tavsiyem You Tube kanalı olan LRFTurkiye ' yi takip edin bu konuda çok güzel bilgilere ulaşacaksınız.

mbahci

Yeni Üye
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Çok teşekkür ederim abiler.

OmerAydın

Daimi Üye
Adı
Ömer Aydın
Lrfturkiye , xyz , vs.vs. gibi YouTube kanallarını takip ederseniz ellerinde en çok olan malı size satmak istediklerini görürsünüz :) ilk başlarda bende aldım beee diye bağıran arkadaşı ve birçok YouTube kanalını takip ediyordum şuan evde o dönem aldığım ve kullanmadığım koca bir kutu dolusu silikon , jig , sahte vs. Var :) lrf cantanda ne var dersen de 4 paket silikon var :) istavrit ve dip balıkları avına İstanbul da fazlası ile yetiyor :)

omer42

Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bende de 2 paket bir sarı bir kırmızı fujin baby Worm var, İstanbul için yeter de artar :) İstavrit, izmarit ve ispari alıyor

Semih09

Daimi Üye
Kan Grubu
O Rh Pozitif
lrf spin karışık av yaparım, pahalı şeylere hiç bulaşma kaya balıklarını avlıyorsan önereceğim ryuji v8, osaka v8 de olur ama ryuji daha ucuz aynı silikonlar zaten beyaz rengi güzel iş yapıyor, levrek sargoz çupra lahoz hani aldım v8le . birde zıpır var bal karides rengi güzel iş yapıyor, mırmır sargoz ispendek çupra hani tuttum bununla da, iğneleri ufak olduğu için çok kaçırıyor balığı ama av yapması zevkli bir sahte. kokulu silikonlardan da aldım ama kullanmadım desem yeridir, onlar tam lrf'ci işi :) jiglere gelirsek onlarda avcı ama ben çok taktırıyorum açıkçası o yüzden sadece assist iğne ile kullanıyorum, ona dikkat etmen lazım kumluk merada sorun olmaz ama taşlık meralarda sorun oluyor belki 10 tane kaybetmişimdir son 2 ayda.

mbahci

Yeni Üye
Kan Grubu
O Rh Pozitif