Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

LRF için fırdöndü önerisi

istcool

Aktif Üye
Adı
murat
Kan Grubu
A Rh Pozitif
merhaba arkadaşlar. lrf jig değiştirirken sök tekrar bağla çok uğraştırıyor lrf uygun fırdöndü takmayı düşünüyorum. öneriniz varmıdır ?

Mehmet Fatih

Daimi Üye
Adı
Mehmet Fatih
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bir çok markanın fırdöndüsüz klipsi var ufak olanlardan edinebilirsiniz.Bunlar 0-00-000 diye ufaldıkça ufalıyor yemlerinize göre seşim yaparsınız.

Ekli dosyalar

hkn17

Daimi Üye
Adı
Hakan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bir çok markanın fırdöndüsüz klipsi var ufak olanlardan edinebilirsiniz.Bunlar 0-00-000 diye ufaldıkça ufalıyor yemlerinize göre seşim yaparsınız.
bu tipin kendo 000 modelini lrf için 00 modelini spin için kullanıyorum kuvvetli ve çabuk pas yapmıyor fiyatı da uygun :)

mallaca

Aktif Üye
Adı
Halil Barış Ş.
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Acaba LRF için 000 klipsler silikonun veya baby jig lerin aksiyonuna olumsuz etkisi olur mu?

TrAcHuRuS

Daimi Üye
Adı
Cumhur D.
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bu konu cok tartisildi bu forumda.

Minicik silikonlara aksiyon vermek zaten zor. Bir de kolaya kacip klips firdondu kullanarak mevcut aksiyon daha da bozuluyor.

Jigheadler ve de ozellikle baby jig tarzi jiglerde klips firdondu aksiyonu ciddi sekilde bozar. Ben gece lrf ye gittigimde 2 saatte defalarca silikon jig head degistiriyorum. Ya is yapmiyor ya da takiliyor. Gece karanliginda kafa lambasiyla misinayi jig ve ya jigheade klips dugumu ile direk bagliyorum. Cok daha verimli oluyor. Bence hedef baliklari da dusunerek klips firdondu kullanmamak lazim.

mallaca

Aktif Üye
Adı
Halil Barış Ş.
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Tahmin ettiğim gibi . Teşekkürler

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Spin on the beach

Daimi Üye
Adı
Cihan BALCI
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ektekileri onerebilirim. Özellikle sahteyi sürekli değiştiren arkadaşlara.

Ekli dosyalar

mallaca

Aktif Üye
Adı
Halil Barış Ş.
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
40mm silikona 1,7gr jighead takıp klips takmadan kullanmayı düşünüyorum. İnşallah gönlümdeki avları yaparım.

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
Acaba LRF için 000 klipsler silikonun veya baby jig lerin aksiyonuna olumsuz etkisi olur mu?
ben klipsle avlanıyorum balıkta çok alıyorum abi bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar ama uzmanları da klips kullanmayı pek tavsiye etmiyorlar. eğer üşengeç değilsen klipsiz avlanabilirsin. ben sürekli jighead ve sahte değiştirdiğim için klips kullanıyorum . deneme yapmayı seviyorum :)

Ersin1903

Daimi Üye
silikonla yaptığım avlarda bende küçük 0 no klips kullanıyorum ve dezavantajını görmedim rahatlıkla balık alıyorum... Ancak elimde klips kalmamışsa o zaman makinadan gelen ana misinaya / ipe kasa düğümü atarak tıpkı normal takımda kurşunun deliğinden geçiriyormuş gibi jighead'in deliğinden geçirip oturtuyorum. Değişiklik gerektiğinde sürekli düğümü kesip yeniden bağlamak gerekmiyor böylelikle...