Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lrf Için Ip Misina Tavsiyesi

Konu, 'LRF (Light Rock Fishing) Yöntemi İle Balık Avı Teknikleri' kısmında ajinggame tarafından paylaşıldı.

1. enginson

enginson Daimi Üye

Momoi oshikage bu güne kadar gördüğüm en iyi LRF ipi, zaten fuarlarda da bir çok ödül almış. sıfır su tutuyor, oltayı atarken makinadan ipin çıkışı esnasında hiç ses gelmiyor ip koptu sanarsınız o derece ve erim mesafesini ciddi derecede etkiliyor. bir çok marka ip kullanan arkadaşlarım bile hayran kaldı diyebilirim. bir çok ip alıp kısa sürede değiştirmekten se momoi oshikage alıp uzun vade kullanılabilir . su tutmaması sayesinde makine ömrü de uzamış oluyor. 0,1 PE - 0,4 PE arasında kalınlıkları mevcud.

Momoi Oshikage Lrf İpi 0,15 Pe (0,064) 4,5 Lb (2 Kg) 125m - n11.com

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. fatih014

fatih014 Aktif Üye

Duraking diye bir marka var fiyat performans iyi gibi. Arkadaşlar kullanıyor. Şuana kadar şikayet eden olmadı. Ben de aldım. .004 kalınlıkta.
    Tavsiye ederim. Hiç yoktan denemiş oluruz.

4. Theokoles08

Theokoles08 Üye

Momoi ip misinalara çok iyi diyorlar bende en yakın zamanda deneyeceğim çok olumlu geri dönüşler aldım sıfır su tutması, akıcılığı, erimi ve sağlamlığı çok iyiymiş. Makine alacaksanda daiwa alma shimano ultegra 1000 fb makine al sarimi 66 cm hafif sağlam.ve çok güçlü bir makine .

ajinggame ve Herr-Zander bunu beğendi.
  5. Çırak

Çırak Aktif Üye

0,06mm ve 5.3kg çeker gücü ile Yeni seri Shimano Kairiki de denenebilir.

ajinggame bunu beğendi.
  6. MehmetÇağan

MehmetÇağan Aktif Üye

İp konusunda ucuzcuyumdur. Kendo Dyneema kullandım, Wily kullandım (hatta halen kullanmaktayım lrfde), Aliexpressten bilmediğim 1 dolarlık ip de kullandım (0.12 olanını spinde kullanıyorum hala) hiçbir eksilerini görmedim. Dikkatli kullandıktan sonra herhangi bir sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum, zaten iple alakalı tüm sorunların da (özellikle kuş gözü) kullanıcıdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Wily 0.6 tavsiye ederim, çiçek gibi ip. Yok halkalarda aşınma yaparmış yok bilmem neymiş bana mısın demedi Wily valla.

TrAcHuRuS, GRAFTT ve Mektupla bunu beğendi.
  7. GRAFTT

GRAFTT Aktif Üye

@MehmetÇağan Kendo ipi daha makaraya sararken boyası bulaşmadımı ? Bende ip kullanmaya geçmek için daha alışma sürecine gireceğimden Kendo Dynema 4 Örgü yeşil renk aldım. Makaraya sararken ipin boyası sürten yerlere bulaştı :(

Mektupla ve MehmetÇağan bunu beğendi.
  8. MehmetÇağan

MehmetÇağan Aktif Üye

Fladen'in ipinde oldu, bir arkadaşa sararken baktım elim melim hep boya olmuş (ama gariptir ipin boyası da sapasağlam duruyor, hiç gitmemiş). Kendo'da ise öyle bir durum yaşamadım hiç. Hatta kara cumada indirimde olduğunu görünce bir tane de yedek aldım. Severek kullandığım mis gibi ip Kendo Dyneema 4 örgü

GRAFTT bunu beğendi.
  9. anilcanmutlu

anilcanmutlu Üye

Shimano Pitbull x8 0.06mm 6.6kg çeker sipariş ettim. Tecrübelerimi yazarım.

10. barla_32

barla_32 Üye

Duraking misinanın linkini atabilir misin ? Bir türlü bulamadım internette .

11. MOVISTAR

MOVISTAR Üye

Herkese merhaba , benimde tavsiyeye ihtiyacım var tekrar konu açmak istemedim. Şu anda kendo 4x 0,06 + nippon ghost 0,17 kullanıyorum. Liderden kesinlikle memnun değilim 3 defa liderden kopma yaptı ve 3 sahteme mal oldu.Güven vermiyor atış yaparken tereddüt duyuyorum. İpimde acemiliğimden vs kısaldı ve yıprandı o nedenle değiştirmek istiyorum. Almışken de meramın balık çeşitliliği nedeniyle 0,08 yapmak istiyorum. Atış erimi 0,06 ya göre çok düşmeyeceğini düşündüğüm için. Aklımda kendo 4x 0,08 ve powerline ultra 0,25 vardı fakat birkaç kişiye danıştıktan sonra lineaeffe Japon braid 8x ve Lineaeffe Akashı Ultra 0,25 önerdiler. Sizce kendo ve powerline alıp 55 lira ya ucuza mal etmek mi yoksa yaklaşık 140 lira harcayıp lineaeffe yi mi almak daha mantıklı. Vereceğim fiyat farkını hak eder mi sizce ?

Sayfayı Paylaş