Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Lrf Için Takım Önerebilirmisiniz?

evrenersin

Aktif Üye
Adı
evren
Kan Grubu
O Rh Pozitif
KAMIŞ için
Wily Nash 195Cm 0.5-7gr ile okuma dead ringer 210 2-12 yi inceledim. ''sapı kısa bir kamış istemiyorum''. willynin sanki biraz sapı kısa gibi .
MAKİNA için
dead ringer 10 ve sienna 500fd arasında kaldım .

sizlerden gelen tavsiyelerle 300-400 tl bandında bir set yapmak istiyorum.'' silikon ağırlıklı avlar yapacağım''. Değişik marka ve modellere açığım tecrübeleriniz benim için çok önemli sizlerden tavsiye bekliyorum.

Son düzenleme:

Çırak

Daimi Üye
Adı
Melih
Kan Grubu
O Rh Pozitif
''sapı kısa bir kamış istemiyorum''
0.5-7gr için sapı uzun bir kamışa gerek olmadığını düşünüyorum, bende ki 0,1-12 atarlı kamışın sap kısmı bileğimden sonra yaklaşık 18-20cm uzunlukta, atış yaparken ilk başlarda biraz zorlandım gibi, ama şuan alıştım ve atış ile ilgili bir sıkıntım kalmadı, kısa sapın bence en önemli özelliği bilekten aksiyon için inanılmaz rahat bir kullanımı oluyor, iri bir balık gelirse çekerken zorlar mı orasını bilemiyorum.

20190613_195237.jpg

evrenersin

Aktif Üye
Adı
evren
Kan Grubu
O Rh Pozitif
çok teşekkür ederim bilgi için spinden alışkanlık sanki uzun sap daha rahat olcakmış gibi geliyordu. gerçi çoğu lrf kamışı sanırım kısa saplı

MehmetÇağan

Daimi Üye
Adı
Mehmet Çağan ÖZCAN
Kan Grubu
B Rh Pozitif
çoğu lrf kamışının sapı kısadır daha rahat atış yapabilmek için (kırbaçlayarak atış). Wily nash 1-10 olanını çok yakından inceledim, av yaptım arkadaştan rica edip vs yedek lrf olarak almayı düşünüyorum tavsiye de ederim. 0.8 grama kadar atabilirsiniz. Daha düşük gr jighead olmadığı için deneyemedim. Yalnız ip kullanmanız yararınıza olacaktır hissiyat açısından

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
bilekten aksiyon olacağı için sapı kısa olması daha iyi. LRF de sap uzun olması sıkıntı bence.

Herr-Zander

Daimi Üye
Adı
Kuzey
Kan Grubu
O Rh Pozitif
0.5-7gr için sapı uzun bir kamışa gerek olmadığını düşünüyorum, bende ki 0,1-12 atarlı kamışın sap kısmı bileğimden sonra yaklaşık 18-20cm uzunlukta, atış yaparken ilk başlarda biraz zorlandım gibi, ama şuan alıştım ve atış ile ilgili bir sıkıntım kalmadı, kısa sapın bence en önemli özelliği bilekten aksiyon için inanılmaz rahat bir kullanımı oluyor, iri bir balık gelirse çekerken zorlar mı orasını bilemiyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 93313
Fujin boreas ile tekneden 4 kg vatoz çekmişliğim var ve kısa sapın dezavantajını görmedim.