Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

LRF ile istavrit avı ve deneyimlerim.

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
Ellerine sağlık, harika bir anlatım olmuş. Birde ben bir şeyler yakalayabilsem. :( Ama LRF hiç yormayan, sıkılmadan uğraşılan bir disiplin.
Bende başlarda 3 - 4 balık yakalıyordum bu ara boğazın belli kıyılarında güzel iri istavritler var. önemli olan doğru yerde olmak ve doğru takımı kullanmak. o zaman zevkine varıyorsun. amaç çok balık değil keyif almak. LRF insanı hiç yormuyor. mesela canın sıkıldı sahile indin hemen aç takımını kur ufaktan takıl hiç bir şey gelmese iskorpit mutlaka geliyor ama şu soğuklarda iskorpit derine kaçmıştır. benim raporumdan sonra bir çok arkadaş gaza gelip sahile inmiş yine güzel istavrit yakalamışlar. Avrupa ve Anadolu yakasından da yakalayanlar gördüm sosyal paylaşım sitelerinde. ben kendimce balığın bulunma olasılığı yüksek olan yerlere örnekler verdim.

Barış Kaynar

Aktif Üye
Adı
BARKAY
Şahsen denemedim ama ürünü biraz inceledim. iş yapacağa benziyor. hatta savaş dursun var LRF avlarında poco poco ile güzel balık yakalamıştı raporlarında görmüştüm.
Savaş Dursun'u takip ediyorum. Poco Poco iş yapar sanıyorum. Fiyatından dolayı şimdilik beklemeye aldım. Deneme amaçlı Decathlondan 17 TL ye 60 mm 6.8 gr. Buller 60'ı aldım. Sahte Yemler - BULLER 60 POPPER

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
Savaş Dursun'u takip ediyorum. Poco Poco iş yapar sanıyorum. Fiyatından dolayı şimdilik beklemeye aldım. Deneme amaçlı Decathlondan 17 TL ye 60 mm 6.8 gr. Buller 60'ı aldım. Sahte Yemler - BULLER 60 POPPER
Linki açamadım. evet duo sahteler pahalı. boyutları çok küçük alternatifini ben bulamadım. ama güzel iş yapıyor renkleri boya kalitesi çok iyi. yakın bir abim toto48 ile kefal yakalıyordu. bende o gazla buna kefal bile geliyorsa her şey gelir deyip aldım. bir tane tetraworks ibikko kaybettim içim gitti :) daha ilk denemelerimde üstelik kaptırdık balığa. sizin sahteniz de hayırlı olsun balık biraz da kısmet işi. bazen dünya paralar verip aldığımız sahtelerin iş yapmadığı yerde ucuz çin malı sahtelerin deli gibi iş yaptığı oluyor.

B

BS Okuru

Misafir
Memleketten döndüm döneli ( 2 hafta olacak ) bir türlü toparlanamadım. Önce bebek rahatsızlandı, sonra ben şimdi de eşim. Balığa çıkmayı öyle özledim ki anlatamam. Ama gelin görün ki, ağır burun birbirine girmiş durumda. Hastaneler salgından geçilmiyor.

Anlatım için çok teşekkürler, kısmet olursa ilk fırsatta kendi aramızda küçük çaplı bir organizasyon yapalım.

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
Memleketten döndüm döneli ( 2 hafta olacak ) bir türlü toparlanamadım. Önce bebek rahatsızlandı, sonra ben şimdi de eşim. Balığa çıkmayı öyle özledim ki anlatamam. Ama gelin görün ki, ağır burun birbirine girmiş durumda. Hastaneler salgından geçilmiyor.

Anlatım için çok teşekkürler, kısmet olursa ilk fırsatta kendi aramızda küçük çaplı bir organizasyon yapalım.
Ailece Geçmiş olsun bende 2 hafta önce kadar aynı şekilde hasta oldum. aynı şekilde önce çocuk sonra hanım ve ben hastalandık. bol bol ıhlamur içtik o sayede kısa sürede toparladık. tavsiye ederim ballı ıhlamur için. çocuk bile kısa sürede bu sayede toparlandı. sonrasında güzel bir banyo yapın kendinize gelirsiniz inşallah.
organizasyon olayına gelince inşallah yapılır. ben de katılmak isterim. şu sıralar istavrit verimli fakat daha ne kadar sürer bilmiyorum. bu işin uzmanı bir abi kar yapınca balık keser dedi. kısmet artık bakalım önümüzdeki günler ne gösterecek.

oktay16

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Oktay GEZEK
Tebrikler Engin, güzel av olmuş, lrf ile ilgilenen bir çok arkadaşımızın işine yarayacak bilgiler, teşekkürler.

Son düzenleme:

Barış Kaynar

Aktif Üye
Adı
BARKAY
Yeni bir misina aldım. Berkey Whiplash 0.06 mm 10.6 kg çekeri var 300 Mt. www.albashop.com.tr nin İstoç taki yerinden tek çekim 145 TL ye verdiler. Soru şu, LRF için bu misinanın önüne, görünmezlik açısından, fluorocarbon misina bağlamaya gerek var mı?

Barış Kaynar

Aktif Üye
Adı
BARKAY
Linki açamadım. evet duo sahteler pahalı. boyutları çok küçük alternatifini ben bulamadım. ama güzel iş yapıyor renkleri boya kalitesi çok iyi. yakın bir abim toto48 ile kefal yakalıyordu. bende o gazla buna kefal bile geliyorsa her şey gelir deyip aldım. bir tane tetraworks ibikko kaybettim içim gitti :) daha ilk denemelerimde üstelik kaptırdık balığa. sizin sahteniz de hayırlı olsun balık biraz da kısmet işi. bazen dünya paralar verip aldığımız sahtelerin iş yapmadığı yerde ucuz çin malı sahtelerin deli gibi iş yaptığı oluyor.
İyi dilekleriniz için teşekkürler, web sitesi adresi: decathlon.com.tr/buller-60-popper-id_8323817.html

Barış Kaynar

Aktif Üye
Adı
BARKAY
İyi dilekleriniz için teşekkürler, web sitesi adresi: decathlon.com.tr/buller-60-popper-id_8323817.html