Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

LRF (Light Rock Fishing) disiplini ile yapılan av raporları

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında BulutveGunes tarafından paylaşıldı.

1. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

Aynen anlatılmaz yaşanır, ufacık çinekop gecenin köründe aklımı çıkarmıştı adeta :) :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

demiremin bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. demiremin

demiremin Aktif Üye

Senin ikametgah nereydi acaba hocam

F3111 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

Tuzla, senin?

coner bunu beğendi.
  5. demiremin

demiremin Aktif Üye

Sancaktepe. Allah nasip ederse bir akşam beraber avlanalım

F3111 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

coner ve sessizdenizci bunu beğendi.
  6. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

İnşallah.

coner ve demiremin bunu beğendi.
  7. CanZ

CanZ Üye

Pazar gunu sabah erkenden kalkip hizlica evin penceresinden denize baktim. Kuzeyli ruzgar var ayrica gece yagan yagmurun etkisi ile su hafif bulanmistir diyerek LRF yerine dalis yapmayi tercih ettim. Bolgede bas gosteren iri levrekler soz konusu. Sabah 7 de baslayip 9 a kadar farkli noktalari yokladim. Yerli iri levrekler ile uzakktan birbirimize bakmak ile yetindik. Tabi eve bos donunce moraller bozuldu.

Baktim evde duramiyorum. Oglen 2 gibi lrf takimini kapip yakinimizdaki bir burundan atis yapmak icin hazirlandim. Hedef balik zargana. Micro jig ile inanilmaz verimli zargana avi yaptigim icin kafamdan kesin 2-3 tane tutarim diyerek atislara basladim. Jig olarak en verim aldigim JigPara 5 gr Zebra Glow`u attim suya. Ilk cekiste birkac dokunus aldim. Icim rahatladi tabi dedim balik var. 3. atisimda bir anda sert bir darbe ile kamisin ucu u seklini aldi. Kalama ayarini biraz daha actim. Ancak oltanin ucundaki arkadas durmak bilmiyor. Bolgede palamut oldugu zamanlar ama bulundugum noktaya kolay kolay girmezler. Icimden anlam vermeye calisiyorum acaba oltanin ucunda ne var diyerek. Bir yadan misinanin su ile kesitigi noktayi takip etmekte zorlaniyorum deli gibi geziyor arkadas. 15 dakikalik bir mucadele sonucu baligi 1 metre yakinima kadar getirdigimde oltanin ucundaki 3 kiloya yakin olan levregi gordum. Tabiki kepce yok ama atis yaptigim kayalar yukeselen sular ile deniz ile birlesmis oldugundan ilk olarak baligi oraya yonlendirmeye calisitim. Tam olarak havuza girmek uzere iken son bir kafa darbesi ile kendileri benden kurtulmayi basardi.

Uzulmenin yaninda verdigi zevk hele ki o kalama acisi yetti bana. Belki birdaha kandiririm umidi veya zargana tutma ihtimaline karsi 2-3 saat daha devam eden av sonucu 8-9 tane farkli boylarda zargana ile gunu kapadim. Zargana etini cok seviyor olmama ragmen hepsini suya iade ettim. Dun gece ruyamda bogustugum levrek ise ayri :) Bilinc altima o kadar islemis kacan arkadas.

Ekipman Bilgisi:

Favorite White Bird 1-7gr
    Ceymar 25
    PowerLine Extreme 0,18
    Maria Jig Para Zebra Glow 5gr ve Kendo 5 gr Microjigler

8. ilkerco

ilkerco Yeni Üye

@CanZ anlattığınız merada derinlik ne kadardı acaba. Ben nerde microjig denesem sürekli bir takılma durumu oluşuyor. Jiglerden soğudum resmen.

9. ilkerco

ilkerco Yeni Üye

Bu arada bende bugün sabahın ilk ışıkları ile gittim en sevdiğim meraya. Her türlü avcısı var bölgenin levreği, kuzu palası, liçası ne ararsan var. Şenlik alanı gibi. Oynakları, atlamaları zıplamaları müthiş bir yer. Sessizce aldım yerimi atıyorum çekiyorum atıyorum çekiyorum boş çekiyorum. Balık var aksiyon yok. Saatlerce uğraştım, denemediğim sahtem kalmadı neredeyse. Ama en sonunda avucumu yaladım. Oturdum kayaların üzerine aldım lrf mi elime at çek yakışıklı at çek yakışıklı. Hevesimi alarak beni mutlu ettiler. Tek aksiyon almadan eve dönseydim çok kötü olurdum. Neyse ki bu yakışıklılar biraz olsun aldı gazımı. :harika::harika::harika: Fotoğraflardan sonra denize iade edildiler.

Savage gear Lrf Micro Sandeel Kit - Glow

Ekli Dosyalar:

• 1.jpeg
      1.jpeg
      Boyut:
      36,8 KB
      Okunma:
      215
    • 2.jpeg
      2.jpeg
      Boyut:
      37,2 KB
      Okunma:
      212
    • 3.jpeg
      3.jpeg
      Boyut:
      31,4 KB
      Okunma:
      208
    • 5.jpeg
      5.jpeg
      Boyut:
      37,6 KB
      Okunma:
      213
    • 8.jpeg
      8.jpeg
      Boyut:
      77,4 KB
      Okunma:
      215
    • 99.jpeg
      99.jpeg
      Boyut:
      33,3 KB
      Okunma:
      211
    korayb3406, BS Okuru, simiot ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  10. suret

suret Aktif Üye

11. karga

karga Daimi Üye

İsome çoğu balıkta başarılı bence sadece biraz dayanıksız çerez gibi yiyorlar :)

TrAcHuRuS ve suret bunu beğendi.