Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Lrf (light rock fishing) yöntemiyle balık avı teknikleri ve ekipmanları

roxy

Aktif Üye
Adı
Batuhan Candan
Trendyolda 100-150 tl arası okuma makineler var.Zahmet olmazsa lrf için önerebileceğiniz bir ürün var mı ?
Alaris-20 220 TL iyidir kullandım. Fuel spin'den kullananlar memnundu.Aria-20'de iş görür.

roxy

Aktif Üye
Adı
Batuhan Candan

roxy

Aktif Üye
Adı
Batuhan Candan

Greatharm

Yeni Üye
Adı
Burak
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Selamlar, 1 haftadır 651 sayfa forumu okuyarak, youtube'da videolar izleyerek ve heveslenerek bu hafta sipariş geçtim artık ben de lrf disiplini ile balık tutacağım. Tecrübeleriniz yazılarınız çok önemliydi 🙏🏻 Herkese rastgelsin.
Takım için yorumlarınızı beklerim.

Savage Gear Lrf CCS 244 cm - 6/14gr 2 Parça Spin Kamışı +

Okuma Epixor Epxt-20 Olta Makinesi +

Lineaeffe Japan Braid Greeen
135 Metre 8x 0,8mm

Powerline Ultra Soft
100 Metre Makara Misina 0,25 mm

Fujin Power Snap Maket Balık Ve Lrf Klipsi +1

roxy

Aktif Üye
Adı
Batuhan Candan
Selamlar, 1 haftadır 651 sayfa forumu okuyarak, youtube'da videolar izleyerek ve heveslenerek bu hafta sipariş geçtim artık ben de lrf disiplini ile balık tutacağım. Tecrübeleriniz yazılarınız çok önemliydi 🙏🏻 Herkese rastgelsin.

135 Metre 8x 0,8mm

Powerline Ultra Soft

Rastgelsin...

Gorkembjk

Aktif Üye
Adı
Görkem
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhabalar lrfye geçen sene kısa bir sezonda başladım. Genelde gürpınar büyükçekmece tarafına gidiyorum. Okuma deadringer 1-8 ve alaris20 makineli bir takımım var. Gittiğim avlarda bir istavrit ve bolca kayabalığı ve ispari aldım. Hep silikonla avlandım elimde 2 adet kendo babyjigte mevcut. Benim merak ettigim jig veya silikon kullanmaya neye göre karar veriyoruz bir de isparileri hep jigheadı dibe yatırdığımda aldım at çek yaptığımda hiçbir şey takılmıyor. Hedef balığa göre mi at çek yapıyoruz ya da dipte ufak hareketlerle bekletiyoruz bu konuda da eksiğim var yardımcı olursanız sevinirim simdiden teşekkurler.

mardek

Aktif Üye
Adı
ali sür

135 Metre 8x 0,8mm

Powerline Ultra Soft

Aynı kamıştan var bende de, light spin olarak aldım çok ama çok memnunum. Harika kamış, hissiyatı çok iyi, sağlam bir kamış. Şuan pek kullanmasam da satmayı hiç düşünmüyorum mesela :) Senin de memnun kalacağına eminim.

FARUKSEZER

Daimi Üye
Adı
FARUK SEZER
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhabalar lrfye geçen sene kısa bir sezonda başladım. Genelde gürpınar büyükçekmece tarafına gidiyorum. Okuma deadringer 1-8 ve alaris20 makineli bir takımım var. Gittiğim avlarda bir istavrit ve bolca kayabalığı ve ispari aldım. Hep silikonla avlandım elimde 2 adet kendo babyjigte mevcut. Benim merak ettigim jig veya silikon kullanmaya neye göre karar veriyoruz bir de isparileri hep jigheadı dibe yatırdığımda aldım at çek yaptığımda hiçbir şey takılmıyor. Hedef balığa göre mi at çek yapıyoruz ya da dipte ufak hareketlerle bekletiyoruz bu konuda da eksiğim var yardımcı olursanız sevinirim simdiden teşekkurler.
Merhaba. Ben merada ki balık durumuna göre hareket ediyorum. önce jighead ve silikon ile önce suyun üst kısmını, sonra orta sonrada dip kısmını tarıyorum. balığı bulduğum seviyede aksiyonlarıma devam ediyorum. jig leri ise nadiren deniyorum. bazen av durumuna göre kullanım değişiyor. silikona atlamayan balık jige ilgi gösterebiliyor. hatta bir hafta pembe renk çalışırken sonrasında beyaz turuncu çalışabiliyor. bazen isome bazen başka bir marka çalışabiliyor. zamana ışık durumuna göre verim değişebiliyor. denemek lazım.

Gorkembjk

Aktif Üye
Adı
Görkem
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba. Ben merada ki balık durumuna göre hareket ediyorum. önce jighead ve silikon ile önce suyun üst kısmını, sonra orta sonrada dip kısmını tarıyorum. balığı bulduğum seviyede aksiyonlarıma devam ediyorum. jig leri ise nadiren deniyorum. bazen av durumuna göre kullanım değişiyor. silikona atlamayan balık jige ilgi gösterebiliyor. hatta bir hafta pembe renk çalışırken sonrasında beyaz turuncu çalışabiliyor. bazen isome bazen başka bir marka çalışabiliyor. zamana ışık durumuna göre verim değişebiliyor. denemek lazım.
Teşekkür ederim suyun yüzeyi ortası ve dibini taramak fikri güzelmiş deneyeceğim. Onun dışında avlağı tanımak çok önemli sanırım. Istanbulda lrf sezonu ne zaman başlar bilmiyorum ama bu yıl bolca deneyeceğim inşallah. Sadece isome pembe silikonum var renklerin çok fark edeceğini düşünmemiştim başka hangi marka ve renkler iş yapar bilgi verebilir misiniz

Adı
murat
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Teşekkür ederim suyun yüzeyi ortası ve dibini taramak fikri güzelmiş deneyeceğim. Onun dışında avlağı tanımak çok önemli sanırım. Istanbulda lrf sezonu ne zaman başlar bilmiyorum ama bu yıl bolca deneyeceğim inşallah. Sadece isome pembe silikonum var renklerin çok fark edeceğini düşünmemiştim başka hangi marka ve renkler iş yapar bilgi verebilir misiniz
Merada balık varsa fujin turuncu isome pembe silikonlar yeterli levrek için popper veya hansenin kaşığını da kullanabilirsin ilk başlarda her şey dikkatini çeker satın almak istersin sonra balık olduğunda her türlü silikona atladığını farkedersin rastgele