Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Lrf (light rock fishing) yöntemiyle balık avı teknikleri ve ekipmanları

FiSHFiNDeR

Aktif Üye
Adı
Osman Uluhan
Bahsettiğiniz kamış iyi diye biliyorum. Aşağıda akdeniz bölgesinde avlanıp kamışından oldukça memnun kalan arkadaşlar var. Belki karar vermeniz adına yararlı olabilir. Rastgelsin.

Godric1461

Aktif Üye
Adı
Akın
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu. Tekrar belirtmekte fayda görüyorum, kamışta iki ayrı seçenek var. Birinci (color white) olanı seçeceksiniz bu seçenek sizin istediğiniz spining modeldir. İkinci (color yellow) olanı casting tipi kamıştır makinamızla uyunlu olmaz buna çok dikkat ediniz. Ayrıca ip misinayıda kalınlık olarak 0.10 mm seçmeye dikkat edin. Hayırlı olsun 👍
Hala ürünü satın almadım, black friday bekliyorum 😊 Bu kamış biraz kısa değil mi ? 1.80 çünkü.

Niy_O

Üye
Adı
Niyazi
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Hala ürünü satın almadım, black friday bekliyorum 😊 Bu kamış biraz kısa değil mi ? 1.80 çünkü.
Kısa değil lrf için sınır boyut. 220 cm civarında olanlar bütçenizin çok üzerinde maalesef. Acemeliğinizi atıp bütçenizi arttırana kadar size yeterde artar bile.

Godric1461

Aktif Üye
Adı
Akın
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Kısa değil lrf için sınır boyut. 220 cm civarında olanlar bütçenizin çok üzerinde maalesef. Acemeliğinizi atıp bütçenizi arttırana kadar size yeterde artar bile.
Ben internetten kullanılmamış fuel spin buldum 200 tl ye onu aldım 😊 Powerline 0.14 4 kat ip, kendo nice snaps klips, leader olarak powerline ultra premium 0.20, 3gr jighead ve fujin baby worm pembe aldım.Bütçeyi aştık yani fazlasıyla 😊 Makineye bir şey kalmadı.Trendyolda 100-150 tl arası okumanın makineleri var.Sizin onlardan birinden tavsiyeniz olur mu acaba ?

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Ben internetten kullanılmamış fuel spin buldum 200 tl ye onu aldım 😊 Powerline 0.14 4 kat ip, kendo nice snaps klips, leader olarak powerline ultra premium 0.20, 3gr jighead ve fujin baby worm pembe aldım.Bütçeyi aştık yani fazlasıyla 😊 Makineye bir şey kalmadı.Trendyolda 100-150 tl arası okumanın makineleri var.Sizin onlardan birinden tavsiyeniz olur mu acaba ?
Lrf için ip olarak 0.14 çok çok çok kalın hele ki uygun fiyatlı iplerde o kalınlık 0.14'ten de fazladır. Ben 20 gr jig attığım takımda 0.10 kulanıyorum. İmkanınız varsa o ipi 0.06 ile değiştirin muhtemelen o bile 0.10 civarı olacaktır diye tahmin ediyorum.

Son düzenleme:

Godric1461

Aktif Üye
Adı
Akın
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Lrf için ip olarak 0.14 çok çok çok kalın hele ki uygun fiyatlı iplerde o kalınlık 0.14'ten de fazladır. Ben 20 gr jig attığım takımda 0.10 kulanıyorum. İmkanınız varsa o ipi 0.06 ile değiştirin muhtemelen o bile 0.10 civarı olacaktır diye tahmin ediyorum.
Yanlış yazmışım kusura bakmayın.İp olarak 0.08 4 örgü aldım.Bu uygun mudur ?

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Dediğim gibi çoğu ip üzerinde yazan değeri vermiyor daha kalın oluyor ama 0.14 olmasından iyidir.
1-1.5 gr gibi ağırlıklarda sıkıntı olabilir, 2 gr ve üzerinde işinizi görecektir.

Godric1461

Aktif Üye
Adı
Akın
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Dediğim gibi çoğu ip üzerinde yazan değeri vermiyor daha kalın oluyor ama 0.14 olmasından iyidir.
1-1.5 gr gibi ağırlıklarda sıkıntı olabilir, 2 gr ve üzerinde işinizi görecektir.
Trendyolda 100-150 tl arası okuma makineler var.Zahmet olmazsa lrf için önerebileceğiniz bir ürün var mı ?

Son düzenleme:
Adı
hakan
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
piiiiii..
şimdi işin yoksa disiplini doğru düzgün öğrenmek için tüm 650 sayfayı kronolojik olarak tek tek oku..

teşekkürler forum :)