Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Lrf (light rock fishing) yöntemiyle balık avı teknikleri ve ekipmanları

OguzhanHacibaloglu

Aktif Üye
Adı
Oğuzhan HACIBALOĞLU
Kan Grubu
O Rh Pozitif
:(

Fladen in vermz ler var
Valla taş gibiler ama onda da sıkıntı renk olayı
Bir tek yeşil ve kahverengi var başka renk yok :(
Dip denerken onları kullanıyorum ama istavrite üst orta sudan denerken kullanamıyorum ( fazlada şans vermedim azlında )
Cok les kokuyor onlarda kilitliyken bile paketin disi kokuyor :D

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Uzun zamandır aklımda olan fakat hakkında detaylı bilgi bulamadığım için almaya çekindiğim Daiwa Legalis Light Game 234 cm 1-10 gr. atarlı kamış az önce elime ulaştı. Kamış solid uçlu ve gayet hassas duruyor. Uç kalınlığı Daiwa Exceler 1-9 gr. atarlı kamıştan çok az daha kalın, dikkatli bakmadığınızda aradaki kalınlık farkı belli bile olmuyor, elimle uçtan tutarak hafifçe büktüğümde yine legalis'in çok az daha sert olduğunu hissettim. Makine yatağı ve halkalar Fuji. Sap kısmının da eva olması nedeni ile muhtemelen ana kamışım Legalis olacak, Exceler'i yedek olarak tutacağım şimdilik. Zaten Legalis rock fish ve tuzlu su kamışı olarak geçiyor. Bu fiyata alınabilecek iyi kamışlardan olduğunu düşünüyorum. Eğer bulabilirseniz kaçırmayın derim. İstavritler yumurtalı olduğundan bu haftayı boş geçeceğim, 10 gün sonra kısmetse Çanakkale'ye yazlığa gideceğim orada ilk denemeleri yaparım artık. Rastgele.

KaNKuRT

Moderatör
Yönetici
Adı
Erkan
Uzun zamandır aklımda olan fakat hakkında detaylı bilgi bulamadığım için almaya çekindiğim Daiwa Legalis Light Game 234 cm 1-10 gr. atarlı kamış az önce elime ulaştı. Kamış solid uçlu ve gayet hassas duruyor. Uç kalınlığı Daiwa Exceler 1-9 gr. atarlı kamıştan çok az daha kalın, dikkatli bakmadığınızda aradaki kalınlık farkı belli bile olmuyor, elimle uçtan tutarak hafifçe büktüğümde yine legalis'in çok az daha sert olduğunu hissettim. Makine yatağı ve halkalar Fuji. Sap kısmının da eva olması nedeni ile muhtemelen ana kamışım Legalis olacak, Exceler'i yedek olarak tutacağım şimdilik. Zaten Legalis rock fish ve tuzlu su kamışı olarak geçiyor. Bu fiyata alınabilecek iyi kamışlardan olduğunu düşünüyorum. Eğer bulabilirseniz kaçırmayın derim. İstavritler yumurtalı olduğundan bu haftayı boş geçeceğim, 10 gün sonra kısmetse Çanakkale'ye yazlığa gideceğim orada ilk denemeleri yaparım artık. Rastgele.

Hayırlı uğurlu olsun,
Ucundan Balık eksik olmasın

Güle güle kullanın
;)

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
hayırlı olsun, legalisin ağırlığı nedir merak ettim daha mı hafif excelerden

emrearici

Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
B Rh Pozitif
2000'lik daiwa strikeforce var bende lrf için uygun mu yoksa 1000'lik makine şart mı ? :)

keshaply

Yeni Üye
Adı
Yusuf Kaya

hayırlı olsun, bol balıklı güzel avlarda kullanın. rasgele ..