Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Lrf Takımı Hakkında Yardım

akincnr

Yeni Üye
Bende ona karar vermeye çalışıyorum 5-14 mü 8-18 mi die aksiyon kamış sertliği açısından çok fark var mı onu merak ediyorum. Alt limiti düşük olanı alıp arada jig head silikon da atabilr miyim sizce?

MehmetÇağan

Daimi Üye
Adı
Mehmet Çağan ÖZCAN
Kan Grubu
B Rh Pozitif
şimdi şöyle bir sıkıntı var, 5-14 alırsanız en fazla (tahminim tabi) 2-2.5gr jigheade müsaade edecektir kamış sonrasında muhakkak hissiyat azalması olacaktır. sadece maket balık atacağım deseniz 5-14 iyi ama siz jig de atacağım diyorsunuz işleri o karıştırıyor. jig lrf kamışlarında baş belası bir şey, esneklik jigin düşmanı. jig ve maket balık için kesinlikle 8-18 alın bence ve 0.06 8 örgü ip ile kombinleyin. bir de mutlaka kamışı bir dükkanda gidin görün elinize bi alın bakın içinize sinsin sonra gerekirse internetten de sipariş verirsiniz. av yaptığım bir abimin bu konuda çok güzel bir sözü var, avrattan çok bu bok yiyeni görüyorum ben diyo, gözüme de güzel gözükecek ki alayım diyor :D o misal siz de bir bakın kamışa güzel mi, yeri gelecek 3 saat ona bakacaksınız, zevkinize uygun bir görünüşü var mı kontrol edin onu da

akincnr

Yeni Üye
5-14 olanı vardı gittiğim magazada hoşuma gitti güzeldi :) makina olarak ctx25 beyaz olanı ile kombinleyeceğim. Makina tavsiyeniz var mı?

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif

MehmetÇağan

Daimi Üye
Adı
Mehmet Çağan ÖZCAN
Kan Grubu
B Rh Pozitif
5-14 olanı vardı gittiğim magazada hoşuma gitti güzeldi :) makina olarak ctx25 beyaz olanı ile kombinleyeceğim. Makina tavsiyeniz var mı?
maket balık ve jig için uygun olacaktır, ben de lrfde max 2gr attığım için ceymar 10 kullanıyorum yağ gibi makina. kairiki ip muhakkak kullanın, jighead silikon vs atmayacaksanız maket ve jig için 0.08 uygun olacaktır. ben hala kamışın 8-18 olması taraftarıyım :D geri kalan her şey gayet güzel.

MehmetÇağan

Daimi Üye
Adı
Mehmet Çağan ÖZCAN
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Düşünmeyin bu kamışı, dengesiz bir kamış. Yorucu olur...
Ümit abi daiwa legalis 1-10 lrf kamışını gördüm müdavimi olduğum dükkanda da, dükkanda güzel gibi kendini toplaması esnekliği vs ama senin bir bilgin var mı 0.8gr-2gr arası jigheadler için performansı nasıldır acaba?

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Ümit abi daiwa legalis 1-10 lrf kamışını gördüm müdavimi olduğum dükkanda da, dükkanda güzel gibi kendini toplaması esnekliği vs ama senin bir bilgin var mı 0.8gr-2gr arası jigheadler için performansı nasıldır acaba?
Hem 1-10 hem de 1-12 olanını kullandım. 1-10 olan model gayet güzel, 200 gr civarı bir makine ile dengeli bir set oluyor. Ben 1.5-2 gr jighead kullanıyorum genelde, bu gramajlarda sorun yaşamadım. Daha alt ağırlıklar için birşey diyemem. 1-12 olan model ise bence daiwa'ya hiç yakışmayacak bir kamış olmuş. 1-10 ile arasındaki boy farkı 10 cm ama ağırlık farkı 30 gr ve bu ağırlık kamışın önünde toplanmış, çok yorucu bir kamış.

MehmetÇağan

Daimi Üye
Adı
Mehmet Çağan ÖZCAN
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Hem 1-10 hem de 1-12 olanını kullandım. 1-10 olan model gayet güzel, 200 gr civarı bir makine ile dengeli bir set oluyor. Ben 1.5-2 gr jighead kullanıyorum genelde, bu gramajlarda sorun yaşamadım. Daha alt ağırlıklar için birşey diyemem. 1-12 olan model ise bence daiwa'ya hiç yakışmayacak bir kamış olmuş. 1-10 ile arasındaki boy farkı 10 cm ama ağırlık farkı 30 gr ve bu ağırlık kamışın önünde toplanmış, çok yorucu bir kamış.
Teşekkürler abi

Outdoor

Üye
Adı
Çağatay
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba arkadaşlar,

LRF Takımı hazırlamak istiyorum makina+ kamış için max 700 tl bütçem var. Benim düşündüğüm ve kullanan varsa görüşlerini merak ettiğim aşagıdaki takım hakkında arkadaşalarımın yardımına ihtiyacım var. Bu ikili uyumlu olur mu? Boyum 1.78cm.
Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum daha farklı takım önerisi, görüşlerinizede açığım herkese rastgele, eğlence dolu avlar :)

Savage Gear Salt 1DFR 218cm 5-14gr
Okuma Ceymar CTX-25
Bugün bu seti satın aldım. Forumda "1DFR" arayınca bu konu karşıma çıktı. Sanırım 1-2 güne elime geçer. Genel maksatlı, balığı kıyıya alırken kırılmayacak, kepçe gibi şeylerle beni uğraştırmayacak, "at çek" yapabileceğim bir set arayışındaydım. 5-14 bence oldukça iyi bir aralık. 3-16 gram aralığına kadar cevap verir diye düşünüyorum. Bu aralıkta öyle çok yem seçeneği var ki. Olayı "LRF" veya "Light Spin" gibi bir kalıba sokmaktansa böyle hibrid setler farklı senaryolarda daha çok ihtiyaca cevap verir diye düşünüyorum.