Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Lrf Yeni Başladım Tavsiyeye Ihtiyacım Var

zemheri

Yeni Üye
Adı
Şaban
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Herkese iyi günler.7-8 yıldır çapari ile çinekop ve istavrit avları yapıyorum. Ama bu sene hedefte ufak bir büyüme oldu. Gerek rapala gerek silikon ile at çek avcılık yapmaya merak saldım.Bulunduğum yerde pek kayalık yok sahilden yani kıyıdan atış yapacağım. Bazı arkadaşlar bulunduğum bölgeden nadir ama 2 kilo civarında levrek de tutuyorlar.Ben de hem yaz aylarında iri çinakop (sarıkanat-lüfer) tutmak için hem de şansıma oranla levrek avı yapmak için olta takımı alma planları içerisindeyim. İzlediğim videolar ve sizlerin forumda diğer arkadaşlara verdiği tavsiyeleri dikkate alarak hem ekonomik hem de kaliteli şu ekipmanları buldum, yada bulduğumu sanıyorum.Sizce bunlar bu iş için başlangıç ekipmanı olarak işimi görür mü? Son olarak eğer bunlara işini görür raporu verirseniz misina yada ip tavsiyesi verebilir misiniz?.Şimdiden teşekkürler

Makina : Okuma Aria 20

Kamış : OKUMA G-FORCE SPİN KAMIŞ # 270 CM 7-35GR

Çırak

Daimi Üye
Adı
Melih
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Herkese iyi günler.7-8 yıldır çapari ile çinekop ve istavrit avları yapıyorum. Ama bu sene hedefte ufak bir büyüme oldu. Gerek rapala gerek silikon ile at çek avcılık yapmaya merak saldım.Bulunduğum yerde pek kayalık yok sahilden yani kıyıdan atış yapacağım. Bazı arkadaşlar bulunduğum bölgeden nadir ama 2 kilo civarında levrek de tutuyorlar.Ben de hem yaz aylarında iri çinakop (sarıkanat-lüfer) tutmak için hem de şansıma oranla levrek avı yapmak için olta takımı alma planları içerisindeyim. İzlediğim videolar ve sizlerin forumda diğer arkadaşlara verdiği tavsiyeleri dikkate alarak hem ekonomik hem de kaliteli şu ekipmanları buldum, yada bulduğumu sanıyorum.Sizce bunlar bu iş için başlangıç ekipmanı olarak işimi görür mü? Son olarak eğer bunlara işini görür raporu verirseniz misina yada ip tavsiyesi verebilir misiniz?.Şimdiden teşekkürler

Makina : Okuma Aria 20

Kamış : OKUMA G-FORCE SPİN KAMIŞ # 270 CM 7-35GR
Seçtiğiniz makine Lrf için kullanılabilir ama kamış atar değerleri itibari ile spin disiplini için üretilmiş bir kamış. Eğer 1-2gr gibi çok hafif jighead+silikon atmayacaksanız ve Lrf yapmak istiyorsanız atar değerleri 1-12gr 3-15gr gibi kamışlara bakmanızı tavsiye ederim.

Arda ILGAZ

Üye
Adı
Arda
Kan Grubu
A Rh Pozitif
okuma aria 20 benim de fiyat olarak gözüme çarpan bi makine kullanan varsa yorum alabilir miyimiz

zemheri

Yeni Üye
Adı
Şaban
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Seçtiğiniz makine Lrf için kullanılabilir ama kamış atar değerleri itibari ile spin disiplini için üretilmiş bir kamış. Eğer 1-2gr gibi çok hafif jighead+silikon atmayacaksanız ve Lrf yapmak istiyorsanız atar değerleri 1-12gr 3-15gr gibi kamışlara bakmanızı tavsiye ederim.
O zaman bu kamış hemen hemen işimi görücektir dimi?
Okuma G-Force Spin 7' 210 cm 5-20 gr 2 Parça Spin Kamışı

zemheri

Yeni Üye
Adı
Şaban
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Rica etsem bu 2 parça yukarıdaki anlattığım gibi işimi görür vaziyetteyse misina önerisi verebilir misiniz?

MehmetÇağan

Daimi Üye
Adı
Mehmet Çağan ÖZCAN
Kan Grubu
B Rh Pozitif
okuma g-force 270 7-35 olanını kullandım. Ben sert aksiyonlu kamış sevdiğim için bana göre değildi. aşırı yumuşak bir kamış o yüzden sevmiyorum. ha siz yumuşak esnek olsun diyorsanız o zaman güzel kamış olur, ama dediğim gibi çok yumuşak kamış. Makina zaten güzel, herkesin kullandığı makina. Yalnız bence 25lik makinalara da bir göz atın derim.

Herr-Zander

Daimi Üye
Adı
Kuzey
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Hala çok lrf için atar aralığı. Minimum atar 1 veya en fazla 2 den başlamalı. Max atarda 15 i geçmemeli tahminen. 5-20 light spine kaçar.

FARUKSEZER

Daimi Üye
Adı
FARUK SEZER
Kan Grubu
A Rh Pozitif
seçtiğiniz kamış light spin kamıştır. üst atar değeri 10 gr ı geçen kamışlar bana göre light spin e uygun kamıştır. lrf disiplininde av yapacaksanız üst atar değerini maks 10 gr a düşürmeniz gerekir.

yhymskrn

Aktif Üye
Adı
Yahya
Okuma aria pek iyi bir makina değil başlangıç için evet ama ilerisi için hayır kesinlikle (benim fikrim) onun yerine efsane makina ceymar cxt derim 1000 lik veya 2500 artık kamışın atarına yeme ve kamış uyumuna göre