Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lrf Yeni Başladım Tavsiyeye Ihtiyacım Var

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında zemheri tarafından paylaşıldı.

1. zemheri

zemheri Yeni Üye

Herkese iyi günler.7-8 yıldır çapari ile çinekop ve istavrit avları yapıyorum. Ama bu sene hedefte ufak bir büyüme oldu. Gerek rapala gerek silikon ile at çek avcılık yapmaya merak saldım.Bulunduğum yerde pek kayalık yok sahilden yani kıyıdan atış yapacağım. Bazı arkadaşlar bulunduğum bölgeden nadir ama 2 kilo civarında levrek de tutuyorlar.Ben de hem yaz aylarında iri çinakop (sarıkanat-lüfer) tutmak için hem de şansıma oranla levrek avı yapmak için olta takımı alma planları içerisindeyim. İzlediğim videolar ve sizlerin forumda diğer arkadaşlara verdiği tavsiyeleri dikkate alarak hem ekonomik hem de kaliteli şu ekipmanları buldum, yada bulduğumu sanıyorum.Sizce bunlar bu iş için başlangıç ekipmanı olarak işimi görür mü? Son olarak eğer bunlara işini görür raporu verirseniz misina yada ip tavsiyesi verebilir misiniz?.Şimdiden teşekkürler

Makina : Okuma Aria 20

Kamış : OKUMA G-FORCE SPİN KAMIŞ # 270 CM 7-35GR

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Çırak

Çırak Aktif Üye

Seçtiğiniz makine Lrf için kullanılabilir ama kamış atar değerleri itibari ile spin disiplini için üretilmiş bir kamış. Eğer 1-2gr gibi çok hafif jighead+silikon atmayacaksanız ve Lrf yapmak istiyorsanız atar değerleri 1-12gr 3-15gr gibi kamışlara bakmanızı tavsiye ederim.

4. Arda ILGAZ

Arda ILGAZ Yeni Üye

okuma aria 20 benim de fiyat olarak gözüme çarpan bi makine kullanan varsa yorum alabilir miyimiz

5. zemheri

zemheri Yeni Üye

O zaman bu kamış hemen hemen işimi görücektir dimi?
    Okuma G-Force Spin 7' 210 cm 5-20 gr 2 Parça Spin Kamışı

6. zemheri

zemheri Yeni Üye

Rica etsem bu 2 parça yukarıdaki anlattığım gibi işimi görür vaziyetteyse misina önerisi verebilir misiniz?

7. MehmetÇağan

MehmetÇağan Aktif Üye

okuma g-force 270 7-35 olanını kullandım. Ben sert aksiyonlu kamış sevdiğim için bana göre değildi. aşırı yumuşak bir kamış o yüzden sevmiyorum. ha siz yumuşak esnek olsun diyorsanız o zaman güzel kamış olur, ama dediğim gibi çok yumuşak kamış. Makina zaten güzel, herkesin kullandığı makina. Yalnız bence 25lik makinalara da bir göz atın derim.

8. Herr-Zander

Herr-Zander Aktif Üye

Hala çok lrf için atar aralığı. Minimum atar 1 veya en fazla 2 den başlamalı. Max atarda 15 i geçmemeli tahminen. 5-20 light spine kaçar.

9. FARUKSEZER

FARUKSEZER Aktif Üye

seçtiğiniz kamış light spin kamıştır. üst atar değeri 10 gr ı geçen kamışlar bana göre light spin e uygun kamıştır. lrf disiplininde av yapacaksanız üst atar değerini maks 10 gr a düşürmeniz gerekir.

OKSiJEN, Herr-Zander ve Çırak bunu beğendi.
  10. yhymskrn

yhymskrn Aktif Üye

Okuma aria pek iyi bir makina değil başlangıç için evet ama ilerisi için hayır kesinlikle (benim fikrim) onun yerine efsane makina ceymar cxt derim 1000 lik veya 2500 artık kamışın atarına yeme ve kamış uyumuna göre

Herr-Zander bunu beğendi.
  11. ensaraydin

ensaraydin Daimi Üye

İstanbul hasretiyle Kangalda yaşayan Elazığlı
    Daiwa legalis 1-10 gr. Kalmış ve okuma ceymar 25 uygundur. İp 0.08 kendo ip al arkana bakma abi.

Sayfayı Paylaş