Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Lrf Yeni Başlangıç.

roxy

Aktif Üye
Adı
Batuhan Candan
Hobidaş selamlar. Takım bilgisinde daiwa 1-12 legalis gördüm satmışsınız. Gecenlerde forumda 'yeni' ibaresiyle satılanların gerçek mi oldugnu sormuştum sağolsun arkadaşlar cevap vermişti. 3-10 kamış kullanıyorum lrf de ama 1-7,8,10 ve 230 ustu kamış da bakıyorum; legalisin ek yerinden atış esnasında çıktıgı, ek yerinde catlamalar kırımalar oluştugu da söylendi. Siz yaşadınız mı böyle bişey ve max 2 gr da hissiyat konusunda tecrübeniz nasıldı kamışta, yere dokundugunda dediğim gibi max 2 gram anlaşılır şekildemiydi bu kamışta. Değişik bir jighead ve silikon yaptım böyle bir kamış lazım ondan soruyorum. Selamlar.
Legaliste gevşeme kırılma gibi sorun yaşamadım. Kamış sert bir kamış, çok uzun süre kullanmadım ama sorunda yaşamadım. Düşük gramlar için süper kamış değil, ama su üstü vibrasyon kullanmak için daha ideal kamış. Atış erimi için boya takılmayın, 1-2 gramlar 198 cmlik Savage Gear CCS ile de Legalis ile aşağı yukarı aynı mesafeye gidiyor. Totalde 5 gr’yi aşmayacak yemler için daha dar ve düşük atardı kamış bence daha iyi olur. Tek bir kamışla maalasef herşey mümkün olmuyor.

nzmshn

Üye
Adı
Nazım ŞAHİN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Legaliste gevşeme kırılma gibi sorun yaşamadım. Kamış sert bir kamış, çok uzun süre kullanmadım ama sorunda yaşamadım. Düşük gramlar için süper kamış değil, ama su üstü vibrasyon kullanmak için daha ideal kamış. Atış erimi için boya takılmayın, 1-2 gramlar 198 cmlik Savage Gear CCS ile de Legalis ile aşağı yukarı aynı mesafeye gidiyor. Totalde 5 gr’yi aşmayacak yemler için daha dar ve düşük atardı kamış bence daha iyi olur. Tek bir kamışla maalasef herşey mümkün olmuyor.
Teşekkürler hobidaşım. Tek bi kamışla elbette herşey olmaz. Yeni avcı değilim yahu :) 3-10 var elimde zaten max 1 gr dan başlayan zemine değdiğinde hissettirecek bir kamış arayısındayım. 3-10 ile uygun agırlıktaki silikonu hissediyorum kamıştan sıkıntı yok, aynı verimi alabileceğim 1 gr atarlı bir kamış bakıyorum dediğim gibi. Legalis o yüzden adaylardan birisi. Savage gear pek bi severim lrf hariç kalan herşey savage zaten siliknlrdan maketlere, 2-7 ccs modeli var yarın ona bakacam açıkcası daha cok güveniyorum kamış konusunda bu markaya.

zarg

Aktif Üye
Adı
Mustafa
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Savage gear yeni ürünler yakında ülkemize gelir diye düşünüyorum. Buradaki link ile sayfaya ulaşıp bir inceleyin isterseniz.

roxy

Aktif Üye
Adı
Batuhan Candan
Teşekkürler hobidaşım. Tek bi kamışla elbette herşey olmaz. Yeni avcı değilim yahu :) 3-10 var elimde zaten max 1 gr dan başlayan zemine değdiğinde hissettirecek bir kamış arayısındayım. 3-10 ile uygun agırlıktaki silikonu hissediyorum kamıştan sıkıntı yok, aynı verimi alabileceğim 1 gr atarlı bir kamış bakıyorum dediğim gibi. Legalis o yüzden adaylardan birisi. Savage gear pek bi severim lrf hariç kalan herşey savage zaten siliknlrdan maketlere, 2-7 ccs modeli var yarın ona bakacam açıkcası daha cok güveniyorum kamış konusunda bu markaya.
Bulabilirseniz Savage Gear CCS 0,5-7 gr size aradığınızı verecektir, CCS 0,5-5gr’yi sattığıma pişman oldum.

Gorkembjk

Aktif Üye
Adı
Görkem
Kan Grubu
O Rh Pozitif
1 gram civarı için bütçeniz ne kadar bilmiyorum ama ucuz olarak wily nash 1-10, yüksek fiyatlı ve kaliteli olarak crazee ajimeba 0-8, solpara 0,6-10 tavsiye edebilirim. Ben de savage gear ccs kullandım sattığıma pişman değil çok memnunum😀 ccs modarete fast aksiyonlu biraz esnek bir kamış düşük gramajlarda aji kamışları için fast ya da ekstra fast kamışlar daha uygun oluyor. Legalis 1-10 1 grama uygun bir kamış değil bilginiz olsun.

Bedri35

Aktif Üye
Adı
Bedri
Kan Grubu
O Rh Pozitif
1 gram civarı için bütçeniz ne kadar bilmiyorum ama ucuz olarak wily nash 1-10, yüksek fiyatlı ve kaliteli olarak crazee ajimeba 0-8, solpara 0,6-10 tavsiye edebilirim. Ben de savage gear ccs kullandım sattığıma pişman değil çok memnunum😀 ccs modarete fast aksiyonlu biraz esnek bir kamış düşük gramajlarda aji kamışları için fast ya da ekstra fast kamışlar daha uygun oluyor. Legalis 1-10 1 grama uygun bir kamış değil bilginiz olsun.
Görkem Bey Fujin Salty Rugger 0,8-10 230 cm için görüşleriniz nelerdir?

Gorkembjk

Aktif Üye
Adı
Görkem
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Görkem Bey Fujin Salty Rugger 0,8-10 230 cm için görüşleriniz nelerdir?
Hiç kullanmadım bilmiyorum benim çok fazla kamış tecrübem yok ama güvendiğim insanlar fujin tercih etmiyorlar. Uygun fiyatlı kamışlardan wily nash 1-10 güzel tabi bence🙂

Bedri35

Aktif Üye
Adı
Bedri
Kan Grubu
O Rh Pozitif

Gorkembjk

Aktif Üye
Adı
Görkem
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ben Fujin'i aldım artık aslında 1 ay kadar da oldu da LRF mevsimi olmadığı için denemek nasip olmadı. Şu an bi moralim bozulmadı değil :)
Aldıysaniz moral bozmaya gerek yok güle güle kullanın herkesin begenisi aksiyon tercihi sertlik tercihi falan farklı oluyor sonuçta😀