Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Lüfer İçin Kaşık Yapımı (Resimli Anlatım)

OnuR67

Daimi Üye
Adı
Onur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhabalar

Sezon hazırlıklarımız hızla sürerken, dişli avlarında kullandığımız teneke kaşıklarından çok verim aldığımız malum.

Tanıyanlar az çok bilir benim felsefem çevremdeki Geri Dönüşüme uygun olan metaryalleri kullanıp av malzemerime kazandırmak dır.

Geçen akşam apartmanın merdivenlerini çıkarken, alt kat komşumun tadilatı dolayısıyla kapının önüne yığdığı molozlara takıldı gözüm, moloz çuvallarının arasında parlayan "Alçıpan Profili" parçaları dikatimi çekti. O an oltaya gelmiştim bu alçıpan profilinin sacından kaşık yapmak aklıma geldi ve işe koyuldum.

Alçıpan profilindeki beni cezbeden nokta, yüzeyinin tırtıklı, hafif ve balık pulu imitasyonu gibi durması.

İlk olarak Alçıpan profilini, teneke makası yardımıyla kaşık boyu kadar parçalara ayırıyoruz.

Sonra orta çizgiyi mastar yardımıyla oluşturup bu parçalara makas yardımıyla kaşığımızın şeklini veriyoruz.

Ben ilk şablon olarak yıldırayın teneke kaşıklarını kullandım, ama sonrakileri kendi kafama göre kestim

Kaba şekli verdikten sonra eye yardımıyla pürüzleri düzetip son rütuşları yapıyoruz.
Şekil olarak ben normal ve S büküm yaptım, istenilen şekilde yapılabilir.

Son rütuşlar da bitip şekil oluştuktan sonra halka deliklerini açmak kalıyor.

Son olarak. Biraz modifiye isterseniz renkli ve fosforlu suya dayanıklı bantlar yardımıyla istenilen rengi ve şekli verebilirsiniz.

Bu kaşıklarla dişli yakalayamasam bile, çöpe gidecek olan bir metaryeli değerlendirip geri kazandırmak bana yetiyor.
Gelecek nesiller için Geri Dömüşüm çok önemli. Umarım bu konun birçok kişiye ilham kaynağı olur.

Herkese Rast Gele

scorpion26

Daimi Üye
10 numara 5 yıldız. Eminim birçok arkadaşın işine yarayacaktır. Teşekkürler paylaşım için.

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
çok güzel gözüküyorlar. umarım kısa sürede meyvesini toplarsınız.

Hedo

Aktif Üye
Adı
Bahadır
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Şahane olmuş, ellerine sağlık Onur.

Bu malzemeden bulursam mutlaka deneyeceğim:harika:

_Rastgele_

Daimi Üye
Adı
SERDAR
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bu kaşıkla bide balık alırsanız tadından yenmez , ellerinize sağlık çok güzel bir çalışma.

Önder Kanığ

Moderatör
Yönetici
Adı
Önder
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Sevgili Onur;
Eline sağlık güzel işler çıkarmışsın,umarım bu güzel kaşıklar ile bir o kadar güzel avlara imza atar ve bizlerle paylaşırsın.:)

OnuR67

Daimi Üye
Adı
Onur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Çok teşekkürler arkadaşlar, zamanı geldiğinde meralarda deneyeceğim, sonuçları ve performansını da sizlerle paylaşırım.

avsen

Daimi Üye
Adı
tunay özkan
Kan Grubu
O Rh Negatif
gecende bende kutu peynirler var marketlerde satılıyor onun üstündeki acılılan yerden yaptım ama denemedim tebrik ederim abicim kısmeti bol olsun