Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Lüfer,Levrek ve Sinarit rapalaları

CAHİT ACUN

Daimi Üye
Adı
CAHİT ACUN
Sahtelerin herbiri birbirinden cazibeli.
Onların asıl işi zaten balık yakalamak değil ki, balıkçıyı yakalamak
. :)
E zaten balıkçıyı yakalayamayan sahte balık ta yakalayamaz.
Bir başka gerçek te balıkçıyı yakalayan her sahtenin balık yakalayamayacağı.
İşte bu paylaşımın önemi de burada devreye giriyor. Tecrübe edilmiş sahtelerin, daha önceden tecrübe etmiş ve başaruılı olmuş kişiler tarafından yayınlanması ve önerilmesi.
Teşekkürler Cahit Abi

ps: Daiwa Saltiga serileri Kısık tarafından getiriliyordu başlarda. Sonra ne olduysa bulunamaz oldu ki fiyatları da 40 lranın altına hiç düşmedi.
Shore line serisi ise hiç gelmedi. 26-27 usdlik fiyatıyla sadece bakılmak içindir der gibi duruyor vitrinlerde. :)

Amacımı kısaca özetlemişsin.Teşekkürler sevgili Şeref...

CAHİT ACUN

Daimi Üye
Adı
CAHİT ACUN
Sevgili Cahit ağabeyim her birine büyük bir hayranlıkla baktım her şey çok,
açıklıyıce ve net olmuş bu güzel paylaşımları bizlere sunduğun için size,
teşekkür ediyorum.:)
Aslında senin kullandığın TOBBY Kaşıkları da ilave edecektim ama konu rapala olduğu için bir başka rapora bıraktım.Teşekkürler ediyorum.

ishak BALLICA

Daimi Üye
Adı
İshak Ballıca
sevgili üstadım, siz değerli hocalarımızdan aldığım feyz ile gitim geçenlerde at-çek için bir kamış aldım...:)

Nasip olur ise bu sene deneyeceğim..:rolleyes:Bakalım becerebilecekmiyim...:p

müthişaman

Daimi Üye
Adı
Emre
Sevgili Cahit Abi,bu sezon Levrekte pek çok sahte denedim.Ve yüzde olarak birinin diğerine üstünlük sağladığını söyleyemem.Biri sağladı,o da Alba Tobby no:3 kaşık.Tabii bu ürün de çok fazla bulanık olmayan,kıyıda ve 3-5 metre açığa kadar,dalga seviyesinin 1,5-2 metreyi aşmadığı durumlarda çalıştı.Laser Sardine levrek aleminin tartışmasız ve en başarılı yemlerinden.En büyük levreğimi onunla aldım.

Cam sahte,daha çok yarı durgun sularda başarılı.Bir avımda Rover 98,yüreğimi ağzıma getiren,hatta dizlerimi titreten bir levreği ayağımın dibine kadar getirdi;fakat balık ya beni gördü ya da o an bilemediğim bir sebepten başını çevirip gitti.Şoktan dolayı ağzımı çok sonra kapatabilmiştim.7 kg üzeri bir tosundu...

Sevgili Cahit Abi,bütün bu söylediklerim,avlarımda gözlemlediğim durumlar ve benim görüşlerim.Bir büyüğüm olarak her zaman tecrübelerinize ve bilgilerinize saygı duyuyorum.
Ve her zaman hayatta ve diğer alanlarda tecrübeye büyük saygı duymuşumdur.Ayrıca yılların birikimi olan deneyimlerini bizlerle paylaşan diğer büyüklerimize de saygılarımı sunuyorum.

Benim için her levrek raporu bir tecrübedir.Kendi adıma bütün raporlara bu gözle bakıyorum.Ve her rapordan,kırıntı halinde bile olsa,bir şeyler kazandığımı düşünüyorum.
Teşekkür ediyorum.
Rast gelsin.

Vedat Abayoğlu

Daimi Üye
Adı
Vedat Abayoğlu
Kan Grubu
A Rh Negatif
CDanım Kardeşim
Hakikatende çok değerli sahteleri sunmuşsun.
Muhtelif rapalalar arasında bence artık,özellikle levrek ve lüfer için,Cam Rapalalar yada GES'ler başa oynamaktadırlar.
Helede bunlar Burç Kardeşimin ellerinden çıkmışsa.
Sevgiyle kal

turgaysezgin

Yeni Üye
Adı
Turgay Sezgin
Ağustos-Ocak aylarında sürekli at-çek ile levrek peşinde koşarım acaba Burç beyin sahtelerinden nasıl tedarik edebilirim.Saygılar.

CAHİT ACUN

Daimi Üye
Adı
CAHİT ACUN
sevgili üstadım, siz değerli hocalarımızdan aldığım feyz ile gitim geçenlerde at-çek için bir kamış aldım...:)

Nasip olur ise bu sene deneyeceğim..:rolleyes:Bakalım becerebilecekmiyim...:p
Sevgili İshak,,

Spin işine başlamadan önce,"KIYIDAN AT-ÇEK YÖNTEMİ İLE BALIK AVI" adlı
yazımı okumanda fayda var.Kamış,makine,misina veya ip ve rapala seçimlerinde sıkıntıya düşersen lütfen yaz.Elimden geldiğince cevap vermeye çalışırım.Sağlıcakla kal..

CAHİT ACUN

Daimi Üye
Adı
CAHİT ACUN
Sevgili Cahit Abi,bu sezon Levrekte pek çok sahte denedim.Ve yüzde olarak birinin diğerine üstünlük sağladığını söyleyemem.Biri sağladı,o da Alba Tobby no:3 kaşık.Tabii bu ürün de çok fazla bulanık olmayan,kıyıda ve 3-5 metre açığa kadar,dalga seviyesinin 1,5-2 metreyi aşmadığı durumlarda çalıştı.Laser Sardine levrek aleminin tartışmasız ve en başarılı yemlerinden.En büyük levreğimi onunla aldım.

Cam sahte,daha çok yarı durgun sularda başarılı.Bir avımda Rover 98,yüreğimi ağzıma getiren,hatta dizlerimi titreten bir levreği ayağımın dibine kadar getirdi;fakat balık ya beni gördü ya da o an bilemediğim bir sebepten başını çevirip gitti.Şoktan dolayı ağzımı çok sonra kapatabilmiştim.7 kg üzeri bir tosundu...

Sevgili Cahit Abi,bütün bu söylediklerim,avlarımda gözlemlediğim durumlar ve benim görüşlerim.Bir büyüğüm olarak her zaman tecrübelerinize ve bilgilerinize saygı duyuyorum.
Ve her zaman hayatta ve diğer alanlarda tecrübeye büyük saygı duymuşumdur.Ayrıca yılların birikimi olan deneyimlerini bizlerle paylaşan diğer büyüklerimize de saygılarımı sunuyorum.

Benim için her levrek raporu bir tecrübedir.Kendi adıma bütün raporlara bu gözle bakıyorum.Ve her rapordan,kırıntı halinde bile olsa,bir şeyler kazandığımı düşünüyorum.
Teşekkür ediyorum.
Rast gelsin.

Gözlemlerine saygı duyuyorum.Ama cam rapalanın diğerlerine büyük bir fark attığını rahatlıkla söyleyebilirim.Hemde bu fark inanılmaz boyutta.Sana sadece burada katılmıyorum.

Kaşıklar ve silikonlar için ayrı bir konu açacağımdan onlardan burada bahsetmedim."ALBA TOBBY KAŞIK" gerçekten çok çok iyi iş yapıyor.
Kendine iyi bak..