Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lütfen herkes bu konuya destek versin

Konu, 'Ticari Balık Avcılığını Düzenleyen Tebliğ' kısmında MADMAN tarafından paylaşıldı.

1. mesutaksu

mesutaksu Aktif Üye

Bu yapılanların insanlıkla alakası yok.Ha hayvan olmuşsun küçük balığı yakalamışsın ha pazarda satmışsın.Birde alanlar var tabi.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. MADMAN

MADMAN Aktif Üye

alanlarada söylenecek çok laf var ama malesef onlarda işin bilincinde değiller:mad:

4. MADMAN

MADMAN Aktif Üye

arkadaşlar baskılar işe yaramaya başladı galiba bu gün 6. telefon geldi tigemden çok karıştırmışım galiba yer bilgisi soran belediye den kim bu cevabı verdi diye arayan hangi belediye diye soran alo 174ten bu işler için belediyeler yetkilidir diyen kişi isim verdimi onuda bulalım diyen telefonlar aldım en azından kuyuya taşı attık arkadaşlar silerde bastırmaya devam edin nekadar kurcalarsak bu işi çözüme okadar yaklaşırız

5. MADMAN

MADMAN Aktif Üye

konuyu güncel tutalım arkadaşlar ve gördüğümüz usulsüzlükleri buradan paylaşalım

6. Yusuf34

Yusuf34 Aktif Üye

Bu konuda hepimizin duyarlı olması bir şeyler yapması gerekiyor. Aşağıda ki a-maili ilgili mercilere gönderdim sağlıcakla kalın...

Merhaba Durali Bey;

Balıkçılıkla ilgili Bakanlık ve Genel Müdürlüğünüzce belirlenen kriterler standartlar var. Sayın bakanımız Mehdi beyde göreve geldiği günlerde başlayarak bu konu üzerinde durdular ve önemli uygulamalar yapıldı. Sürdürülebilir verimli ve sürekli balıkçılık çok önemli konulardı. Bu gayretlerden dolayı zatınızda teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Dikkatinize sunacağım konuya gelecek olursam; iş hayatımın yanında hafta sonları sportif-amatör balıkçılıkla uğraşıyorum. İstanbul boğazı ve Marmara Deniz'i civarında bir çok hatalara usulsüz balık avlanmalarına şahit oluyorum. Seneler geçtikçe balık popülasyonunda ki azalmayı gözlerimizle görüyoruz. Başta balıkçı tekneleri olmak üzere kıyı balıkçılığı yapanlarında bir kısmı dahil olmak üzere maalesef balık katliamı yapılıyor. Defne yaprağı büyüklüğünde Çinekop balıkları yakalanıyor. Bunlar pazarlarda satışa sunuluyor. Kurum olarak sizlerin öncülüğünde hep birlikte işe bir düzen getirilmesi gerekiyor. Korsan midye avcıları balık meralarını talan ediyorlar, bir kısım tekneler ve olta balıkçıları gelişi güzel avlanıyorlar.

Sayın Genel Müdürüm, bu konularla ilgili "şikayet üzerine harekete geçme"den ziyade sürekli ve etkin bir denetim çalışmasına ihtiyaç olduğu görüşündeyim. İnanın o küçüçük balıkların kovalara konulup evlere götürülmesi balıkçı tezgahlarında satışa sunulmasını görmek içimizi acıtıyor. Kendimi, geleceğimiz olan çocuklarımıza daha bereketli denizler emanet etme sorumluluğunda hissediyorum.

İlgi ve duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ediyorum,

Saygılarımla...

Yusuf Subaşı
    Denetim Koordinatörü

7. mesutaksu

mesutaksu Aktif Üye

Az önce Durali bey e bende bir mail attım.
    Bakalım sonuç alabilecek miyiz?

8. MADMAN

MADMAN Aktif Üye

abi ağzına sağlık çok güzel yazmışsın

9. MADMAN

MADMAN Aktif Üye

ilginize teşekkür ederim

10. mesutaksu

mesutaksu Aktif Üye

Pazarlarda satılan defne yaprağı büyüklüğündeki çinekopları balık halinde satıyorlar bu balık hallerinin denetimi kimde? Belediyelerde. Belediyeler bu konuda baskı yaparsa daha kesin sonuç alınır diye düşünüyorum.

11. MADMAN

MADMAN Aktif Üye

mesut abi belediyeler siyasi kurum olduğundan pek yüz göz olmak istemiyor belediyelerle olacak iş değil heleki seçim öncesi :D

Sayfayı Paylaş