Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lütfen herkes bu konuya destek versin

Konu, 'Ticari Balık Avcılığını Düzenleyen Tebliğ' kısmında MADMAN tarafından paylaşıldı.

1. radopit

radopit Aktif Üye

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. MADMAN

MADMAN Aktif Üye

4. MADMAN

MADMAN Aktif Üye

destek bukadarmı :mad:

5. menopiko

menopiko Aktif Üye

Pazarlarda dolusuyla karşılaşıyorum bu görüntünün. Sadece lüfer familyası olsa keşke.

Nedense şikayet pek işe yaramıyor. Bir örnek vereceğim; Sigara bıraktırma yöntemleriyle ilgili olacak. Şu ana kadaryapılmış reklam video vs. gibi sigara bıraktırma yöntemlerinin bir çoğunda sigaranın zararlarından, kötülüklerinden vs bahsedilir. Geçenlerde bir video izledim bütün bu kalıpları çöpe atmış yeni bir şey yapmış, bu sayede bırakan bir kaç kişi tanıyorum etrafımda. ki bende çok etkili bir video olduğunu düşünüyorum.

Olay şu, yapımcı şahıs sigaranın kötülüklerinden, zararlarından vesairesinden değilde, sigaranın neden kullanıldığı, ne gibi durumlarda kullanıldığı, niçin kullanıldığından bahsetmiş.

İnsan düşünme yetisi olan bir varlık, dolayısıyla insana telkin vermektense bilimsel veriler ışığında ''nedenini ve niçinini'' göstermek çok daha etkili olacakdır diye düşünüyorum. Eğitimin yaşı yok. Ceza vermek çözüm değil, neden yapmaması gerektiğini göstermek, anlatmak bence bir çözüm.

Bunun içinde eğitim seminerlerimi verilir, belgeseller hazırlanıp ilgili şahıslara izlettirilirmi orası düşünülür.

okumayı sevmeyen ve biraz tembel bir toplum olduğumuz için, görsel hafızamız daha iyi çalışıyor. O yüzden görsel olması daha iyi diye düşünüyorum.

Not: Sadece beyin fırtınası yapmaya çalışıyorum, belki bununla ilgili bir konu açıp bizler bir şeyler yapabiliriz. Çok zor değil tek yapmamız gereken, parmaklarımızdaki enerjiyi, ayaklarımıza doğru kaydırmak ve harekete geçmek.

Saygılar, sevgiler...

6. popeye1907

popeye1907 Aktif Üye

Bugün Kozyatağı pazarındaki tüm balıkçı tezgahları çinakop adı altında parmak kadar yapraklarla doluydu. Sanırım birileri bizi kandırıyor. Yasal limit, balık boyu falan derken bütün gırgırlar parmak kadar yaprakları ağlarına alıp göstere göstere halde pazarlıyor.

7. sivriceli

sivriceli Aktif Üye

çanakkale-Ayvacık ve edremit körfezde kıyıdan ve t
    Hep destek veriyorum,sonuna kadarda vereceğim.

8. lufermania

lufermania Daimi Üye

Her zaman destekliyoruz ama alınan cevaplar karşısında dirençler kırılıyor. Bir yeri denetlettirene kadar kaç kere uğraşmışsınız, halbuki böyle mi olmalı. Sizden şikayet aldıkları gibi "hemen müdahale ediyoruz, en kısa zamanda tekrar şikayet noktanızı ziyaret edin" gibi bir cevap vermeleri gerekir ama kaç yere daha müracaat etmişsiniz müdahale etsinler diye. Ben de tezgahta küçük balık sattıklarını gördüğümde sadece "satın bakalım satın, 5-10 yıl sonra kendinizi koyar satarsınız" şeklinde tepki veriyordum ve oradan balık almıyordum fakat bundan sonra böyle bir durum olursa arayacağım bakalım ne cevap alacağım...

9. MADMAN

MADMAN Aktif Üye

bence yaklaşım çok doğru ve gayet başarılı sonuç verecek bir yöntem bu tarz bilgilendirme etkili olur en azından insanımız biraz daha bilinçli hale gelmiş olur fikir için teşekkür ederim ben bunuda bir yazayım bakalım ne cevap gelecek :D

10. MADMAN

MADMAN Aktif Üye

gökhan abi denk geldiğinde ara zabıtayı genelde par girişlerinde sabit noktaları oluyor onların tezgah başına çağır durumu anlat baktın dikkate almıyorlarmı zabıtanın ismini soy ismini öğren eğer çekebiliyorsan video yada foto çek tezgahla zabıtayı yanyana sonra deki siz gereğini yapmıyorsanız ben bunları valiliğe göndereyimde onlar sizin hakkınızda işlem yapsn de bak ne yapıyorlar

ramazan abi destek için sağ olasın

uğur kardeşim malesef türkiyede brokrasi çok hantal anında müdehale yok yukarıda gökhan abiye yazdığımı yap etkili oluyor yada paylaş buradan delil sayılacak belgelerle ben sağır sultana kadar duyururum :D