Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Lütfen kamış konusunda fikir verebilir misiniz? Biraz acil (Kudos Light Style 3-18 gr)

archilleus

Yeni Üye
Adı
Metin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Sevgili abilerim kardeşlerim öncelikle merhaba.. Ben kendime lrf spin arası bir takım yapıyorum. İnternetten Okumanın yaklaşık 150 tl civarındaki g force serisi kamışlarından almaya karar vermiştim ama bugün av malzemesi satan dükkana gittim ve orada Kudos Light Style 3-18gr kamışı 250 tl ye vereceğini söyledi. İnternete baktım 360 lira civarı. Benim sorum şu sizce bu 2 kamış arasında tercihiniz hangisi olur? Gerçekten arada 100 lira fark yapacak kadar bir kalite farkı varmı? Bilen arkadaşlar beni aydınlatırsa gerçekten çok mutlu olurum.. Bu arada makine olarakta Shimano Nexave 2500 fe düşünüyorum. (Onada 225 tl dedi :) ) uyumlu olurmu sizce? Şimdiden çok teşekkürler.

ugryy

Üye
Adı
Uğur Y.
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Kudos light style 3-18gr olan 1-7gr, 2-8gr gibi karakteristiğe sahiptir diye düşünerek kesinlikle G force ve Kudos ikilisinden Kudos kamışı almanızı öneririm. 3-18gr hafif spin için (bana göre) 10-12gr su üstü vs. de yüzdürülebilecek (kamışın sertliğine bağlı olarak) güzel bir atar aralığı. Fiyatı da gayet iyi. Makine ise bence 255gr olması dışında gayet iyi. 30gr kadar daha hafif olsa tadından yenmez :D.

archilleus

Yeni Üye
Adı
Metin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Kudos light style 3-18gr olan 1-7gr, 2-8gr gibi karakteristiğe sahiptir diye düşünerek kesinlikle G force ve Kudos ikilisinden Kudos kamışı almanızı öneririm. 3-18gr hafif spin için (bana göre) 10-12gr su üstü vs. de yüzdürülebilecek (kamışın sertliğine bağlı olarak) güzel bir atar aralığı. Fiyatı da gayet iyi. Makine ise bence 255gr olması dışında gayet iyi. 30gr kadar daha hafif olsa tadından yenmez :D.
Peki sizce bununla güzel aksiyon verilir mi kudos kamışları biraz esnek diye okudum heryerde ama bu gram aralığı biraz daha sertmiş sanırım. Ben elime alıncada öyle aşırı yumuşak gelmedi. İlk defa bu tarz bi kamış alıcamda o yüzden öğrenmek istedim :)

mehmett23

Yeni Üye
Adı
MEHMET TİMUR
Kan Grubu
B Rh Pozitif
okuma g -force kullanıyorum hafif takım çapari için mükemmel bi kamış ama spin için kullanıyorum ama tavsiye etmiyorum kudos 10 basar.

archilleus

Yeni Üye
Adı
Metin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
okuma g -force kullanıyorum hafif takım çapari için mükemmel bi kamış ama spin için kullanıyorum ama tavsiye etmiyorum kudos 10 basar.
Ben bunu tatlı suda kasna, turna tarzı avlarda kullanıcam zaten.