Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Made in Japan SAHTE ÜRETİMİ

OnuR67

Daimi Üye
Adı
Onur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
merhaba Onur abi malesef o özellik yok ve hammaddesi değiştirilmiyor

zaten 20gun sonra işten ayrılıyorum malesef kuyumculukta kullandıgım alçı ve sülfürik asit ciğerlerime zarar vermiş :eek:
Geç miş olsun burak kuyumculuk meslek hashalığı olan bi zanaat gerçekten

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Tabi her sektörün aynı değildir, bazılarında kâr marjı benim tahmin ettiğimin altında olabilir. Ben biraz genelleme yaparak konuşuyorum ve tabi her genellemede illa ki birilerine bir haksızlık olur.

Ama şunu iyi biliyorum, Almanya'dan 130 Euro'ya (375 TL) aldığım bir elektronik sigara markası vardı, Çinliler onu 35 TL'ye üretip satmaya başladılar. Bunun üstüne firma aynı üründe çok küçük bir değişiklik yaparak "Lite" Versiyon diye 200 TL'ye satışa çıkardı.

Benim gibi o ilk üründen alanlar sinir oldu tabi ki. Çünkü Lite olsa onu alırdık, çünkü ürün hemen hemen aynı, kalite aynı vs... bunu bu maliyetle üretip gayet de güzel kâr ediyor. Satışlarının çoğu Lite oldu.
Çünkü fiyat da biraz daha makul olunca kullanıcılar orijinal ürüne yöneldiler.

Biz ve bazı Afrika ülkeleri hariç her ürün ithal edilmez.
Diğer ülkelerden alınan ürünlerin çeşitli kontrolleri vardır.
Almanya'ya bir ürün sokmak için önce onayının verilmesi gerekir.
Bizim deri giysilerin çoğunluğu tabaklamada kullanılan maddeler nedeniyle Japon'ya satılamaz.
Saddam zamanı Irak kuruluşları ithal edilebilecek ürünlerin kabulünü vermeden normal yolla ülkeye giremezdi.
İran buradan gidecek ürünlerin onayını üreticide kendi elemanları ile kontrol ettirip alır.

Bize, her isteyen, istediği çöpü getirip satar. İster çalışmasın, ister sağlığa zararı olsun. Yeter ki sudan ucuz alıp dağıtsın.

lufermania

Daimi Üye
Adı
Uğur
Biz ve bazı Afrika ülkeleri hariç her ürün ithal edilmez.
Diğer ülkelerden alınan ürünlerin çeşitli kontrolleri vardır.
Almanya'ya bir ürün sokmak için önce onayının verilmesi gerekir.
Bizim deri giysilerin çoğunluğu tabaklamada kullanılan maddeler nedeniyle Japon'ya satılamaz.
Saddam zamanı Irak kuruluşları ithal edilebilecek ürünlerin kabulünü vermeden normal yolla ülkeye giremezdi.
İran buradan gidecek ürünlerin onayını üreticide kendi elemanları ile kontrol ettirip alır.

Bize, her isteyen, istediği çöpü getirip satar. İster çalışmasın, ister sağlığa zararı olsun. Yeter ki sudan ucuz alıp dağıtsın.
Doğru söze ne hacet, hay sen bin yaşa Bülent abi...:)

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Dış ticarette açığın bayaa bir kısmı Tahtakale'ye aittir bence.
ne kadar çöplük ürün varsa bizim piyasada..
Bir alan pişman, bir de almayan..