Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Makarada ip altı dolgusu

Engin79

Daimi Üye
Adı
Engin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
@muhsinayhan
Evde matkap veya akülü vidalama varsa, ip sarma işi çok kısa sürer. :)

20171112_193921[1].jpg

Divine

Yeni Üye
Adı
Mehmet bakdur
ben ipi makinanın kafasına düğümlemekte zorlanmıştım. ipi sarmaya kalkınca düğüm döndüğü için bir türlü düzgün saramadım bu sebepten 20-30m mono dolgu yapmıştım. mono misinayı kafaya düğümlemek daha kolay sanırım. sardığınız dolgu yetersiz kalır veya bir şekilde memnun kalmaz iseniz sökün tekrar sarın. çok endişe edecek bir durum yok.
rastgelsin
Misinayı makinanın makarasına bağlamak için arbor knot kullanabilirsiniz. Çok kolay ve iş görür bir düğüm. Ben ip misinada da bir sorun yaşamadım.

Makine kafasını tam doldurmak için ben şöyle bir yöntem uyguluyorum surfte.Çok uğraştırıyor ama kafaya tam gerektiği kadar sarmış oluyorum.

Önce makineye istediğimiz kadar ip sarıyoruz.Ardından dolgu yapacağımız misinayı uygun bir düğümle ipe bağlayıp kafada sınırdan 2mm kalana kadar dolduruyoruz. Şimdi misina ve ipin ters olması dışında her şey tamam.Onu da halletmek için kafayı boş bir makaraya naklediyoruz.Ordan da farklı bir boş makaraya.En sonunda da tekrar makineye sarıyoruz

20 dakika falan alıyor.Sahilde yapılacak cinsten bir iş değil.Evde geniş bir vakit olduğunda yapılabilir

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben de aynı yöntemi kullanıyorum. Verim açısından tüm zahmete değiyor diyebilirim.

Mektupla

Daimi Üye
:okyrm::okyrm::tskler: