Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Makaranın Altına Misina Dolanıyor

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında Ankaralı80 tarafından paylaşıldı.

1. Ankaralı80

Ankaralı80 Yeni Üye

Merhaba Dostlar.Bir kaç gün önce Remixon X-Pro Surf 65 marka olta makinesi aldım üzerinde 0.40'lık misina sarılı.Problemim makine zaman zaman makaranın altındaki çarklı bölüme misinayı doluyor.Sık rastlanılan bir problem mi yoksa makine arızası mı bilemedim , sonuçta ilk kez olta kullanıyorum.Arıza ise makineyi değişime göndermek istiyorum.Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TrAcHuRuS

TrAcHuRuS Daimi Üye

Makine arizasi oldugunu dusunmuyorum. Bu tarz kafali makinelerde oluyor. Normal makine gibi degiller. En ufak boslukta carklara dolanma yapiyor. Bende de ayni tip kafali makine var ve ozellikle ruzgarli havalarda, hafif kursunla hemen dolanma basliyor.

Ustadlarimiz cozumu varsa yardimci olacaktir size.

Bendeki makine;

cormoran black master 8pif 4500 - Google Search

conquestime ve Mektupla bunu beğendi.
  4. AHMET 67

AHMET 67 Aktif Üye

Sorun bence makinede değil kullandığın misinada. Kullandığın misina sert yapılı ise misinadan yapar. Boşluk esnasında kafadan kendini atar sert misina. Sorunun tam çözümü için misina markasını da yazarsanız daha rahat bir çözüme kavuşmuş olursunuz.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bazı makinelerde bu sorunun olması normal.
    Bu sorunu farkederek çözüm üretmiş makineler çoğunlukta şu anda.
    Kafanın alt kısmında misinanın aşağı kaçmasını engelleyen bir düzenek olması gerek bu sorunu yaşamamak için. Belli ki aldığınız makinede bu yok.

conquestime, TrAcHuRuS ve Levreko bunu beğendi.
  6. serbay

serbay Yeni Üye

bu önlemi alan makine modellerini paylaşabilir misin.

conquestime bunu beğendi.
  7. Levreko

Levreko Daimi Üye

Misinanız çok serttir ve makinaya sarmak için 0.40 mm çok kalın zaten o kalınlıktaki misinalar daha çok takım yapmak için kullanılan sert misinalardır daha ince ve yumuşak bir misina kullanın hem kalın misinayla uzun mesafeli atışlar yapamazsınız misina inceldikçe atış mesafesi artar şu linklerdeki iki misinada surf makinada kullanmaya uygun yumuşak misinalar ben ikisinide daha önce kullandım 0.28mm yada. 0.30mm yeterli olur
    yada aliexpressten 500 mt ip misina sipariş verin ip misinada daha ince kullanırsınız atış mesafeniz dahada artar hem ip misinada balık vuruşlarını çok daha iyi hissedersiniz daha iyi tasmalama yaparsınız. AVmarketi.com Balıkçılık malzemeleri, Av, Kamp Çadır, Dalış ekipmanı, Şişme botlar AVmarketi.com Balıkçılık malzemeleri, Av, Kamp Çadır, Dalış ekipmanı, Şişme botlar

8. egemenozbeyli

egemenozbeyli Üye

Bende bu konuyla alakalı bir şey sormak istiyorum,
    Aşağıdaki 2 kafanın farkı nedir

Soldakini ne için sağdakini ne için kullanmam gerekir.
    Yardımlar için şimdiden teşekkür ediyorum,

Mektupla bunu beğendi.
  9. enginson

enginson Daimi Üye

Biri sığ kafa diğeri derin. sığ olan kafadan misina daha rahat boşalır, dolayısı ile erim mesafesi daha yüksek olur.

10. egemenozbeyli

egemenozbeyli Üye

Peki sığ kafaya nasıl misina sarmak gerekir, uzak atışlarda sarılacak misina yeterli olurmu ?
    Diğeriyle kıyasladığımızda biri 500 metre misina kapasiteliyse diğeri yarısından bile az gibi

11. enginson

enginson Daimi Üye

bence sığ kafaya ip sarmak daha doğru olur, misina ilk sarıldığında çabuk kusma yapabiliyor. avlandığınız bölgeye göre 0.16 - 0.10 mm 8 kat ip yeterli olur düşüncesindeyim. diğerinin üzerinde yazıyor 0.30 mm misinadan 450 metre alıyormuş.

GRAFTT bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş