Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Makina Bakım Yağı Ve Gresi

Spin on the beach

Daimi Üye
Adı
Cihan BALCI
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba arkadaşlar;

Shimano ve Daiwa üst segment makinalar için bakım yağı/gresi için önerisi ve uygulaması hakkında bilgisi olan arkadaşlar öneri rica edeceğim.
Ayrıca Shimano için aldığımız yağın ve gresi daiwa makinalara uygulayabiliyormuyuz.? Ya da tam tersi.

barlas61

Daimi Üye
Adı
Okan
Markanin hangisi oldugu onemli degil. İcindeki parcalar ayni kullandin yag hepsinde kullanilir.

ugursamsa

Aktif Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Yeni konu açmadan buradan sorayım. Daha önce makinayı hiç açmadım, açarsam toparlayamama ihtimalim var sanırım. Bu şekilde yorum bayağı var internette. Pazar günü balığa gideceğim ve olduğum ilçede balıkçı vs. yok. Yani toparlayamazsam makinesiz kalma ihtimalim var. Sizce dişlilerin olduğu bölümü hiç açmayayım mı? Sadece gerekli yerleri ince yağ ile yağlasam yeterli olur mu?

Not : Makinayı 4 yıldır falan kullanıyorum, av dönüşü temizliyorum. Hafif sürtünmeler hissediyorum, makina rahatlasın diye gerekli yerlere ince yağ dişlilere de gres sürmeyi düşünüyorum.

Levreko

Daimi Üye
Adı
FATİH
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Yeni konu açmadan buradan sorayım. Daha önce makinayı hiç açmadım, açarsam toparlayamama ihtimalim var sanırım. Bu şekilde yorum bayağı var internette. Pazar günü balığa gideceğim ve olduğum ilçede balıkçı vs. yok. Yani toparlayamazsam makinesiz kalma ihtimalim var. Sizce dişlilerin olduğu bölümü hiç açmayayım mı? Sadece gerekli yerleri ince yağ ile yağlasam yeterli olur mu?

Not : Makinayı 4 yıldır falan kullanıyorum, av dönüşü temizliyorum. Hafif sürtünmeler hissediyorum, makina rahatlasın diye gerekli yerlere ince yağ dişlilere de gres sürmeyi düşünüyorum.
You tube da bir çok makinanın söküm videosu var sökmeden önce you tube da marka model yazıp aratın daha çok ruslar çekip yüklüyorlar öyle videoları ben öyle bir videoya bakarak söküp toplamıştım 30'luk bir makinamı

ilhany

Aktif Üye
Adı
İLHAN
Kan Grubu
O Rh Negatif

Hangi makinayı kullanıyorsun bilmiyorum ama bu kadar tedirgin oluyorsan sadece kapağı açıp dişlileri yerinden çıkartmadan yağlayabilirsin.
Ben de çok anlamam bu işlerden ama gözü karartıp sökmüştüm ve toparladım. Önemli olan sökerken hangi parçayı nereden aldığına dikkat etmek.
Av videolarındaki gibi tak kafana kamerayı sök makinayı (slogan gibi oldu :D) Takıldığın yer olursa kayıttan bakar halledersin. Çok özellikli bir makina değilse 3-5 parça var dikkat etmen gereken. Diğerleri zaten nereye takılacağını kendisi söylüyor

Son düzenleme:

smucuk

Daimi Üye
Adı
Selçuk
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Hangi makinayı kullanıyorsun bilmiyorum ama bu kadar tedirgin oluyorsan sadece kapağı açıp dişlileri yerinden çıkartmadan yağlayabilirsin.
Ben de çok anlamam bu işlerden ama gözü karartıp sökmüştüm ve toparladım. Önemli olan sökerken hangi parçayı nereden aldığına dikkat etmek.
Av videolarındaki gibi tak kafana kamerayı sök makinayı (slogan gibi oldu :D) Takıldığın yer olursa kayıttan bakar halledersin. Çok özellikli bir makina değilse 3-5 parça var dikkat etmen gereken. Diğerleri zaten nereye takılacağını kendisi söylüyor
Ben de bunu yazmaya hazırlanıyordum :)

Kaanküda

Üye
Adı
Kaan PEKER
Kan Grubu
A Rh Pozitif
würth hhs 2000 sıvı gress ile alelade bi dişli gress yağı kullansak ne olur?

ugursamsa

Aktif Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Okuma Trio 55s için sormuştum, videolardan baktığım kadarıyla dediğiniz gibi dişlileri açmadan yağlamaya çalıştım. Yalnız sarım kılavuzunun altındaki somunu çıkartırken ortadaki mile pense denk geldi sanırım. Sararken sonlara doğru hafif sürtünme oluyor. Mile baktım üzerinde çizikler var, sanırım onlardan dolayı oluyor.

ilhany

Aktif Üye
Adı
İLHAN
Kan Grubu
O Rh Negatif
Elinle kontrol ettiğinde bir pürüz, çıkıntı hissediyor musun?