Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Makina Misinayı Öne Yığıyor

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında Lrf_Gaziosmanpaşa tarafından paylaşıldı.

1. Lrf_Gaziosmanpaşa

Lrf_Gaziosmanpaşa Aktif Üye

Arkadaşlar okuma ceymar ctx-25 makinam var önceden ip misina sarmıştım Lrf için acemilik ile dikkatimi çekmemişti son bir kaç avımda öne daha çok misina sardığını görünce canımı sıktı bu yüzden söküp yeniden sarmak istedim bariz öne daha fazla sarıyor 2mil koydum kalamayı söküp eh bir nebze daha iyi oldu 2tane daha koymalımı yoksa başka sorun mu var makina en arkaya kadar gitmiyor

Mektupla bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Levreko

Levreko Daimi Üye

4. Bozzy

Bozzy Üye

Lrf_Gaziosmanpaşa bunu beğendi.
  5. Lrf_Gaziosmanpaşa

Arka kısımda 1-2mm boşluk olduğu için ip oraya doğru bazen sıkışıyor kayma yapma yapıyor ama bu yüzden sahtem gitti

Mektupla bunu beğendi.
  6. Lrf_Gaziosmanpaşa

Teşekkür ederim benim taktığım pullar bunlardan çok çok ince bilent abinin taktığı nerdeyse benim takacağım 6/7 pula ancak gelir yanına uğrayıp alırsam sorunum düzelir gibi sağolun

Mektupla bunu beğendi.
  7. blackace

blackace Aktif Üye

Okumanin 2 cesit pulu var ince ve kalin kimi makinelerde sadece ince pullar var kimi makineler de sadece kalin pullar var ornegin inspira ve ceymar da ince pullar varken alaris de kalin pullar var. Cengiz balikciliga ugrayin kalin alaris pullardan temin edebilirsiniz. Bir de bazi modeller de plastik pul koymuslar ornegin yeni cikan epixor modelinde tavsiye etmiyorum sokup takarken deforme oluyor.

Lrf_Gaziosmanpaşa ve Mektupla bunu beğendi.
  8. Lrf_Gaziosmanpaşa

Evet oğuz ben 3 tane koydum ama birşey yerine geçmedi dedim makina da sorun mu var sinir olmuştum dediğin milden bulmaya çalışacağım metal bulursam dediğin gibi tadından yenmez ufak detaylar sinir bozucu sonuçlar

Mektupla bunu beğendi.
  9. angvil

angvil Aktif Üye

Bende de ceymar var. İcerde ki ana cark olips seklinde. Ve tek noktadan birlesebilir yapida.bu hali ile olips in cap olarak dar yerine gelince genis yerine gore ana mili daha farkli hizda itiyor. Bu da ipin one yigilmasina neden oluyor.bilerek yapilmis bir durum ve spinde erimi arttiriyor.

Lrf_Gaziosmanpaşa ve Mektupla bunu beğendi.
  10. Lrf_Gaziosmanpaşa

@angvil İbrahim abi 1 pul aldım nalburdan makina miline göre çap olarak baya küçük sorunumu çözdü dediğin gibi uca hafif bir koniklik var ama benimkli baya bariz kötü durumdaydı dün iki kafayada sarım yaptım hem daha fazla misina aldı hemde bariz düzeldi arka tarafa kısma olmaz artık sağolun tüm bilgiler yorum yapan arkadaşlar nalburdan 10kuruşluk pul sorunu çözdü başına gelen olursa

Mektupla bunu beğendi.
  11. angvil

angvil Aktif Üye

Totalde kac pul oldu ? Ben ceymari actigimda dokumanda 1+1 pul varken bende 3 pul cikmisti.hic bozmadan devam ettim.makaranin takildigi yerde 2 pul var bende.sende 1 pul vardi ise 1 tane daha ekleyince benimki gibi olmus olabilir

Sayfayı Paylaş