Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Makina Seçimi Hangisi Olmalı ?

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında Bünyamin44 tarafından paylaşıldı.

1. Bünyamin44

Bünyamin44 Yeni Üye

Merhaba ustalarım bu hobiye gönül vermiş bir acemi olarak bir sorum olacak şimdiden teşekkür ediyorum.
    2.70lik bir kamışımla tatlı su kıyı balıkçılığı yapmaya çalışıyorum. Fakat makina seçiminde kararsızım bilgileriniz ve önerileriniz dam remixon ve okuma markaları arasında nedir ? Hangi makina iş görür ? Bu 3 marka arasındaki fark nedir ? ( bir shimano daiwa kadar olmasada ) 3 markanın sağlamlık ve kullanım derecesi nedir ?
    Şimdiden teşekkür ediyorum.

conquestime bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. yeknet

yeknet Aktif Üye

3 ü arasında seçim yapmak gerekirse ben Okuma diyorum. Türkiye distribütörü Cengiz Balıkçılık çok sağlam bir yer. Fabrika hatalarına karşı da ömür boyu garantili. Yapmak istediğiniz av türüne göre mutlaka bir makinesi vardır.

spinci, conquestime ve Bünyamin44 bunu beğendi.
  4. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Bahsettiğin 3 makina arasında en isabetlisi Okuma gibi durur. Tabii hangi modelini tercih ediyorsunuz bilemem.

D.A.M. O bilinen efsanevi özelliğini kaybetmiş, Çin'de üretilen, eh öylesine bir makina. Made in Germany ile, uzaktan yakından alakası yok.

2.70 kamışım var demişsiniz. O kamış nedir? Nasıl bir ava uygundur ? Genel kullanım, spin tarzı mıdır ? Bunlardan bahsetmeyince, makina önerileri pek sağlıklı olmaz. Eğer kamışınız 30- 40 gr.a kadar ise, spin tarzına uygundur ve 40 lık bir makina isabet olur. Şayet kamışınız, 80- 100 gr. ve daha yüksek değerlere sahip ise, beklemeli avlara uygundur ve 60 lık gibi bir makina tercih etmelisiniz.

conquestime ve Bünyamin44 bunu beğendi.
  5. Bünyamin44

Bünyamin44 Yeni Üye

Teşekkür ederim ilginiz için

6. Bünyamin44

Bünyamin44 Yeni Üye

Kamışım 75-150gr genel kullanım şimdi shimano ax 4000 fb 1+1 bilyeli 5.2,1 olta makinasına rastladım çok uygun bir fiyata spin ve kıyı avları içşn uygundur yazıyor sizce uygun ve makulmudur

7. conquestime

conquestime Aktif Üye

Bende dam quick camaro 630 fd var elimde sağlamlık hissiyatı verdiriyor. Yağ gibi akıyor ses de yok denecek kadar .. ben denedim şansımı güzel çıktı ama şimdi bu fiyatlara şansımı denemem :) .

Bünyamin44 ve Mektupla bunu beğendi.
  8. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

AX 4000 giriş seviyesinde bir makina. 1+1 rulman yeterli mi ? Bence yetersiz. Ama iş görmez mi ? fazlasıyla görür. Kendi statüsü içerisinde ki 3+1 rulmana sahip bir makina ile, elbette kıyaslanamaz. Tabii bütçe olayı bu. Eğer 5- 10 kilo daha kaysıyı satarsan, git Shimano Exage al.:):) Ben Besni'liyim. Fıstığı satarsam Stella alacağım.:D:D Gönlünce olsun.

conquestime, Mektupla ve Bünyamin44 bunu beğendi.
  9. Bünyamin44

Bünyamin44 Yeni Üye

Olaya kayısı girerse işin rengi değişir okumadan ayrılmayalım :D senin önerin nedir tabi kayısıyla alakası olmayan bütçeye uygun olan :)

İsottevfik, conquestime ve Mektupla bunu beğendi.
  10. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Bu bütçe doğrultusunda Okuma ile Shimano arasında git gel. Her iki tercihte de, Alabileceğinin en iyisini almış olursun.

11. conquestime

conquestime Aktif Üye

Shimano ax4000 güzel makina biraz ağır kolda boşluk yok gibi . Komple oturaklı makine gibi geldi bana güzel makine bu arada makarafa su geçirecek delikte yok .

İsottevfik bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş