Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Makina Seçiminde Öneri,tavsiye Lütfen!

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında EsEs09 tarafından paylaşıldı.

1. EsEs09

EsEs09 Yeni Üye

Merhabalar,balık avı merakına 7-8 yıl önce kapılsam da,çok keyif alsam da prof um diyemem,o yüzden üstad fikrine danışmanın en doğrusu olduğunu düşündüm.

4 senedir okuma marka salina2 16000 lik makina kullanıyorum,memnunum.Ufak tefek sorunlarından dolayı parça araştırmasına girdim ve ya yurt dışından sipariş edicem ya da cengizbalıkçılığa makinayı göndericem ki cengizbalıkçılıkla güç de olsa irtibata geçtiğimde makinayı onlara göndermemi istediler ama forumlarda okuduğum kadarıyla çoğu kişi servisi ile alakalı sıkıntı yaşamış hiç bi değişiklik olmayan makinalar,eskisi gibi dönmeyen makinalar,metrik vida olan yere akıllı vida atıp göndermeler vs. güvenemeyip göndermedim,parçaları ücreti karşılığı istedim onu da yapamayacaklarını söylediler.

Makinayı spin de kullanmak için hafifletmek istediğimden yeni bir arayışa girdim,yukarıda yazdığıma istinaden yedek parçası bulunurluğu açısından ve tecrübeleriniz açısından bütçem doğrultusunda seçtiğim makinalar arasında tavsiyeniz,kıyaslamanız ne olurdu?Farklı markalar da olabilir.

Daiwa Exceler LT 4000D-C
    Daiwa Fuego LT 4000D-C
    Okuma Helios HSX-40
    Okuma Inspira ISX-40B

Teşekkürler.

Mektupla bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KaNKuRT

KaNKuRT Moderatör Yönetici

Öncelikle Foruma hoşgeldiniz

Bence önce siz gönderin ,
    Makinenin tamiri konusunda Sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.
    ;)

4. EsEs09

EsEs09 Yeni Üye

Hoşbuldum,
    Teşekkür ederim önerileriniz için sağolun çok yardımcı oldu forum.

Mektupla bunu beğendi.
  5. epsodi

epsodi Aktif Üye

merhaba hoş geldiniz,
    spin yapacaksanız makina olarak 30luk kafalarada bakabilirsiniz okuma ceymar bu konuda şuan fiyat performans ürünü yada shimano catana da bakabilirsiniz yedek parça sıkıntısı eskisi gibi pek yok.

6. İsmail Öz

İsmail Öz Aktif Üye

Ben de nisan ayı gibi alacağım yeni bir spin makine. Exceler veya fuego düşünüyorum fakat fuegolar biraz sorunlu diyenler var magsealed yağı bulunmamasından ötürü. Exceler lt kullanıp deneyimleyen varsa 3000 liğini paylaşırsa sevinirim.

7. SKARPİ66

SKARPİ66 Aktif Üye

Nasıl bir kamış için makina arayışındasınız sorması ayıp olmaz ise. Kaç gram ile çalışacaksınız. Hedef balığınız nedir.

Bende okuma ceymar 40 var. Yaklaşık 600 700 gram balığı ( mırmır ) çok rahat çekiyor. Yada 7 li dolu çaparide sorun yaratmadı. Ama yazın aynı gramajlarda çuprayı zorladı.

8. arkadas

arkadas Aktif Üye

fugeo LT

9. EsEs09

EsEs09 Yeni Üye

Bir kaç tane kamışım var okuma g force 15-40,fladden warbird 7-28 bir de tekneden beklemeli av için kullandığım shimano alivio teleskopik 150gr lık var.

Zamanla gerekli olursa bunları üst seviyelere çıkarmak isterim.Fuego lt sipariş ettim ve kullanmadan iade ettim makina sesli çalışıyor ve kurma kolu yuvasında hafif boşluk var ve kolu döndürme esnasında tıkır tıkır ses yapıyor.

Okuma helios hsx-40 sipariş edicem galiba daha önce deneme şansım olmuştu daiwa ya göre gayet pürüzsüz ve sessiz çalışıyordu.

Exceler a gelince belki bana öyle geldi ama bu seviyelerde daiwa tercih edeceksem exceler alırdım,o da aynı helios gibi fuego ya nazaran daha iyi hissettiriyor sesli çalışma ve tıkırtı açısından.

Aklımın bir kenarından da shimano stradic ci4+ 4000 lik veya 4000 lik nasci geçiyor,biraz zora sokucak fiyatı ama büyük ihtimal bir kere al bir daha arkana bakma durumu söz konusu,onunla alakalı tek kafamı kurcalayan konu shimano global sitesinde tatlı su spin makinası klasmanında yer alıyor bu makinalar.

10. İsmail Öz

İsmail Öz Aktif Üye

Nasci 3000 ve exceler lt 3000 arasında kıyaslama yaparsak hangisi peki kullanan vs varsa? 1 aya alacağım bu 2 makineden birini düşünüyorum

Sayfayı Paylaş