Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Makina ve İp Misina

abdulkadir_1998

Yeni Üye
Adı
Abdulkadir ÇİFTÇİ
Kan Grubu
O Rh Pozitif
alaris alın keyfinize bakın illa ip kullanacağım diyorsanız da başlangıç için aşağıdaki ipi alın disipline alıştıktan sonra zaten hepsi yetersiz gelecek ve yavaş yavaş üst segmente geçiş yapacaksınız :D

Powerline 120m 4 Örgü İp Misina 0,08 mm
Teşekkür ederim öneriniz için alaris cidden çok söylendi onu alacağım

Okurtman

Üye
Adı
Özdemir K.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bu fiyat aralığında çok seçenek yok zaten, Biraz iyisine çıkınca fiyat 350 bandına çıkıyor (Ceymara bakınca mesela). Şimdi burada "200 veriyorsun biraz daha ver Ceymar al..." diyecekleri duyar gibiyim ama biliyorum ki bütçe yetmiyorsa yetmiyordur..

sonuçta için rahat olsun bu fiyata iyi makina.

abdulkadir_1998

Yeni Üye
Adı
Abdulkadir ÇİFTÇİ
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bu fiyat aralığında çok seçenek yok zaten, Biraz iyisine çıkınca fiyat 350 bandına çıkıyor (Ceymara bakınca mesela). Şimdi burada "200 veriyorsun biraz daha ver Ceymar al..." diyecekleri duyar gibiyim ama biliyorum ki bütçe yetmiyorsa yetmiyordur..

Evet haklısınız kesinlikle 😄 az daha az daha diye diye ya acemiyim ve başlangıç olarak idarelik takım alsam zaten yavas yavaş öğrendikçe daha iyi takım alabilirim
sonuçta için rahat olsun bu fiyata iyi makina.

CanBaykan

Üye
Adı
Can Baykan
Kan Grubu
B Rh Pozitif
İyi akşamlar forumda daha öncede yazmıştım acemi olduğumu ve tecrübeli kişilerden yardıma ihtiyacım olduğunu ve çok teşekkür ederim bir çok kişi yardımcı oldu.Bir kaç sorum daha olacaktı ben okuma 20 makina alacaktım fakat son anda vazgeçtim çünkü daiwa strikeforce 2000 b makinasını inceledim ve o daha çok dikkatimi çekti. Acemiyim ve at çek yaparken inanın her gittiğim avda ya acemiliğimden yada makina yüzünden misina kesiyorum veya düğüm oluyor bu yüzden artık soğumaya başlıyorum internette yazılanlara göre daiwanın makinalarında makara misinanın makaradan düzenli boşalmasını sağlamasına ve misinanın kıvrılmasını önlemeye yarayan bir teknoloji varmış(Twist Buster sanırsam diğer adı) ve atış yaparken çok kolaylık sağlıyormuş ve artık mono misina yerine ip misina kullanmak istiyorum fakat diğer bir araştırmama göre de ip misina çok daha fazla karışıyormuş sizce ben strikeforce makinasını alsam ve ip kullansam çok fazla düğüm olurmu tabiki acemiliğin getirmiş olduğu hatalarda var ama bu makina okuma 20 den farklı olarak bana daha iyi yardımcı olur mu tecrübeli kişiler yardımcı olursa çok mutlu olurum teşekkür ederim.
Selamlar,
Kisa bir ekleme yapmak istiyorum ki onemli oldugunu dusunuyorum.
Misina neden karisir?
Satin alinan misina yada braid line (ip) makaraya sarilirken kullanilan method cok onemli. Misina makaraya kasnakta yani ilk alindigi gibi gecirilmeli. Makarayi satin aldiginiz yerde size bu konuda yardimci olunmasi gerekir. Makina sarimi vs
Bir diger onemli konu da sayet misinaniz surekli karisiyosa, firdondu (swival) olayini cozmus olmamakla alakali.
Misina kalinligi, firdondu, kancalar ve kursun hepsi birbiriyle orantili olmali. Kesinlikle firdondu kullanin ve kursun agirliginiz firdondu ile orantili buyumeli ya da kuculmeli.
Bir diger onemli etken de sayet misinaniz surekli karisiyosa kullandiginiz yemin su yuzeyinde dongu saglayacak sekilde (hatali) takilmasindan kaynaklaniyo olabilir. Genellikle buyuk yem kullanilinca ortaya cikar bu sorun.
Son olarak makaraya , misina kalinligi ile ters orantili uzunlukta misina koymalisiniz.
Mesela 030 mm misina 300 metre aliyosa 040 mm misina 270 gibi olmalidir. Yani kalinlik arttikca misina uzunlugu azalmalidir.

Son düzenleme:

abdulkadir_1998

Yeni Üye
Adı
Abdulkadir ÇİFTÇİ
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Selamlar,
Kisa bir ekleme yapmak istiyorum ki onemli oldugunu dusunuyorum.
Misina neden karisir?
Satin alinan misina yada braid line (ip) makaraya sarilirken kullanilan method cok onemli. Misina makaraya kasnakta yani ilk alindigi gibi gecirilmeli. Makarayi satin aldiginiz yerde size bu konuda yardimci olunmasi gerekir. Makina sarimi vs
Bir diger onemli konu da sayet misinaniz surekli karisiyosa, firdondu (swival) olayini cozmus olmamakla alakali.
Misina kalinligi, firdondu, kancalar ve kursun hepsi birbiriyle orantili olmali. Kesinlikle firdondu kullanin ve kursun agirliginiz firdondu ile orantili buyumeli ya da kuculmeli.
Bir diger onemli etken de sayet misinaniz surekli karisiyosa kullandiginiz yemin su yuzeyinde dongu saglayacak sekilde (hatali) takilmasindan kaynaklaniyo olabilir. Genellikle buyuk yem kullanilinca ortaya cikar bu sorun.
Son olarak makaraya , misina kalinligi ile ters orantili uzunlukta misina koymalisiniz.
Mesela 030 mm misina 300 metre aliyosa 040 mm misina 270 gibi olmalidir. Yani kalinlik arttikca misina uzunlugu azalmalidir.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum göz önüne alıcağım bunları