Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Makine Kafalarinin Üzerinde Yazan Misine Kapasiteleri Gerçekmidir.

GURKANKALKAVAN

Aktif Üye
Adı
GÜRKAN
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Arkadaşlar selamlar.
Bu konuyu açmamın sebebi bu gün karşılaştığım durumdur.
Şöyleki,
CTX Ceymar OKUMA makinenin üzerinde 0.25x 240 metre yazıyordu bende buna güvenerek
0.20mm ip misina aldım 2 paket 130 metreden 260 metre toplam
(0.25 mm den 240 sarıyorsa 0.20mm dende 260 ı sarar diye düşündüm)
ipleri birbirine duble uni knot ile bağladıktan sonra bobini gerdirme mekanizmasına takıp (gevşek sarmamak için) oltaya sarmaya başladım ve fakat 200. metrede kafadan taşmaya başladı. hemde öyle böyle değil.
acaba ip misine çapı ile normal misine çapı farkındanmı kaynaklandı bu sıkıntı
yoksa makinelerin sarım kapasiteleri doğru yazılmıyormu?
azores 4000 blue 0.30 mm x 180 metre yazıyordu üşenmedim onuda 0.30 ip misina ile sardım 130 metre olan bir paket ip kıtı kıtına tamamladı kafayı.
sebebini bilen birileri varmıdır acaba.
saygılar sevgiler hürmetler.

Mektupla

Daimi Üye
Arkadaşlar selamlar.
Bu konuyu açmamın sebebi bu gün karşılaştığım durumdur.
Şöyleki,
CTX Ceymar OKUMA makinenin üzerinde 0.25x 240 metre yazıyordu bende buna güvenerek
0.20mm ip misina aldım 2 paket 130 metreden 260 metre toplam
(0.25 mm den 240 sarıyorsa 0.20mm dende 260 ı sarar diye düşündüm)
ipleri birbirine duble uni knot ile bağladıktan sonra bobini gerdirme mekanizmasına takıp (gevşek sarmamak için) oltaya sarmaya başladım ve fakat 200. metrede kafadan taşmaya başladı. hemde öyle böyle değil.
acaba ip misine çapı ile normal misine çapı farkındanmı kaynaklandı bu sıkıntı
yoksa makinelerin sarım kapasiteleri doğru yazılmıyormu?
azores 4000 blue 0.30 mm x 180 metre yazıyordu üşenmedim onuda 0.30 ip misina ile sardım 130 metre olan bir paket ip kıtı kıtına tamamladı kafayı.
sebebini bilen birileri varmıdır acaba.
saygılar sevgiler hürmetler.

İp misinalarda kullandıklarım:

* Oskar x8 Kutusunda 0.10 mm yazıyor, kumpas ile ölçtüğümde kalınlığı 0.15 mm geliyor
* Oskar x8 Kutusunda 0.12 mm yazıyor, kumpas ile ölçtüğümde kalınlığı 0.18 mm geliyor
* Monster W8 ip misina Kutusunda 0.14 mm yazıyor, dijital kumpas ile ölçtüğümde kalınlığı 0.20 mm geliyor
* Jof x8 0,16 mm ip misina Kutusunda 0.16 mm yazıyor, dijital kumpas ile ölçtüğümde kalınlığı 0.25 mm geliyor
US $9.23 58% OFF|Tahmini Teslimat Zamanı
* Monster W8 ip misina Kutusunda 0.16 mm yazıyor, dijital kumpas ile ölçtüğümde kalınlığı 0.24 mm geliyor
* Sakuraline Force Plus 8 Kat PU Kaplama 300 Metre İpek İp Misina Kutusunda 0,18 mm yazıyor, dijital kumpas ile ölçtüğümde 0,24 mm geliyor
* Oskar x8 Kurşun arkası rapala atışlarında şok için kullandığım kutusunda 0.25 mm yazıyor, kumpas ile ölçtüğümde 0.34 mm geliyor
* Kendo x8 Kutusunda 0.26 mm yazıyor, kumpas ile ölçtüğümde 0.35 mm geliyor
* Sakuraline super Pe8 Kutusunda 0.24 mm yazıyor, kumpas ile ölçtüğümde 0.33 mm geliyor
* Sakuraline super Pe8 Kutusunda 0.08 mm yazıyor, kumpas ile ölçtüğümde 0.22 mm geliyor

Son düzenleme:

Zafkon

Aktif Üye
Adı
Zafer
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bu değerler daiwa ve shimano cephesindede bu şekildemi acaba, yukarıda en çok kullanılan fason ve aliex. ürünleri kafa karışıklığı yarattı. Buralar ısınır.

Ekleme yalnız dijital kumpasın pili bitince set ayarlarını sıfırlamak gerekiyor. Ayrıca iyi olarak bilinen ürünlerdeki 0.05-0.06 mm lik ölçüm sapmalarıda yanlış ölçüm yaptığınız sonucunu doğurabilir. Çünkü tüm ölçümlerde sıkıntı var.

Son düzenleme:

TrAcHuRuS

Daimi Üye
Adı
Cumhur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Sebebi; ip misina ile mono misina ayni olcude degil. 0.06 ip misina; 0.06 mono degil 0.16 monoya esit.

musty34

Aktif Üye
Adı
Mustafa erten
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Benim sorum biraz farklı olacak.
forumda da arattım ama bulamadım.bende konu açmaktansa burdan sormayı tercih ettim.

Evet.soru net.

Misina kolunu bir tur çevirdiğimizde kaç cm misina sarımı oluyor?

Bunu nasıl ölçeriz?yada makine üzerinde yazar mı?
Benim makinemin özellikleri resimdeki gibi.orda misina sarım mt si yazıyor.bir turda kaç cm sarım yaptığı yazmıyor.yada nerede yazar.yardımcı olursanız sevinirim.

musty34

Aktif Üye
Adı
Mustafa erten
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Foto yüklemeyi unutmuşum.
IMG_20191008_202130.jpg

secolanga

Üye
Adı
Sercan
forumda da arattım ama bulamadım.bende konu açmaktansa burdan sormayı tercih ettim.

Evet.soru net.

Benim makinemin özellikleri resimdeki gibi.orda misina sarım mt si yazıyor.bir turda kaç cm sarım yaptığı yazmıyor.yada nerede yazar.yardımcı olursanız sevinirim.

Mektupla

Daimi Üye

Evet.soru net.

Makaranın misina ile tam dolu olduğunu varsayarsak;
Makinenin devir sayısı x makinenin makarasının dış çapı x pi sayısı ( 3,14 ) = kolun bir turundaki misinanın çekilme mesafesi ( misina sarımı )

skahraman

Aktif Üye
Adı
Şakir
Kan Grubu
A Rh Pozitif

Evet.soru net.

Makinayı boşa al bi tur kendine çek,sonrada ölç,yalnız makinadaki misina doluluk oranına göre değişir.