Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Maltepe, Kartal, Pendik, Tuzla, Suadiye, Kadıköy Balık Avı Durumu

12.06.2019 21-00 23-30 arası lrf avımdır peşinde olan avına ve çevresine saygılı tüm hobidaşlara rastgele
takım bilgisi
Kamış ultris 0-10
Makina shimano stratic ci4 1000 hg
Yem isome pembe L
daiwa rock fish kırmızı 1.3 gr
İp shimano pitbull 0.4
Selam , silikona aksiyon verdiniz mi düz sarım mı yaptınız ? dibe indirdiniz mi ?

R.Yılmaz

Yeni Üye
Adı
remzi
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Yavaş sarım orta suda ufak jerkler ile çektim hocam

herooo

Aktif Üye
Adı
kasım
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Sabah k.yali mendirekten denedim sonuc 3 küçük Kıraça

Utkua

Aktif Üye
Geçen ay tekne ile kilo üstü istavrit tuttum hatta iri istavritler aldım su şisesi büyüklüğünde ancak son 2 haftadır ciddi anlamda balık yok denecek kadar az Maltepe,küçükyalı ve adalar civarında. Acaba çok yunus olduğu içinmi yoksa başka bir konumu var bilmediğimiz :)

ErdenEren

Aktif Üye
Adı
Erden
Maltepe Dolgu Alanı bu hafta içi yalnızca pazartesi akşamı, 23:45 sonrası istavrit yaptı.
Bir aksilik olmazsa sabah suyuna çıkarak bir de onun denemesini yapacağım. Bakalım nedir, ne değildir şamandıra haricinde sabah suyunda durumlar.
Buradan paylaşırım. Gerçi pek umudum yok ama yine de sizleri bilgilendirmekten kaçınmam değerli hobidaşlar.

R.Yılmaz

Yeni Üye
Adı
remzi
Kan Grubu
O Rh Pozitif
gece daha yeni başlıyor bu daha fragman
Kamış ultrix 0-10
Makina shimano stratic ci4 1000 hg
İp shimano pitbull 0.4
Jig head Daiwa rock fish 1.3 gr ve cultiva 2 gr
Sahte isome pembe L ve marina jig
Yer İstanbul Pendik

Ekli dosyalar

abice13

Yeni Üye
Adı
Eren Abice
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Dün akşam saat 8 gibi maltepe dolgu alanda ava başladım 11 gibi bitirdim. Lrf ile 20 kadar istavrit aldım.
Takım:
Majorcraft solpsra 0,6-10
Okuma inspira 20
1,5 gr jighead isome pembe

Ben avı bitirirken 2 tane balıkçı teknesi geldi kıyıya baya yakın, şimdiye kadar denk geldiğim en yakın ağ atmaya şahit oldum. Olta atanlar zaten bağırıp çağırmaya başladılar şikayet de etmişler sahil güvenliğe ama bir şey yapamayız cevabı almışlar. Bağırıp çağırışmalar olunca teknelerden biri yanlış görmediysem 10-15 metreye kadar kıyıya yaklaştı inanılmaz küfürleşmeler oldu. Diğer tekne de benim toplanıp beklediğim yere yanaştı oradaki olta atanlar da hiç küfür yok şahidim “abi buraya ağ atılır mı napıyorsunuz” diye sitem etti. Tekneden afedersiniz ama “bizim mesleğimiz bu siz s.... gitsenize evinize balığı bizden alacaksınız” diye daha da ağır küfürler ede ede işlerini yapmaya devam ettiler.

Ne diyeceğimi bilemedim ağzım açık izledim resmen.

ErdenEren

Aktif Üye
Adı
Erden
Olay tam 23:15'te ve en fazla birkaç metre yanımda başlayıp, ardından bana ve olta ile avlanmaya çalışan arkadaşlarıma da etki etti.
O 2 tekneden ilki yanımdakilerin şamandıra ve takımını aldılar. İnsanlar tepki verince bu kez daha da yakına yanaştılar, küfürler etmeye başladılar. O esnada benim de şamandıramı teknenin altına aldılar, aramızda 10 metreden daha az bir mesafe kalmıştı. Elimdeki kurşunları tekneye doğru fırlattım. Keza çevremdekiler de doğal olarak çıldırmış vaziyette şamandıra, pet şişe vb. ellerine ne geliyorsa fırlatıyorlardı.
Bir kadın vardı ve ona da küfür edilince "Ben size yapacağımı bilirim dedi." , demesinin ardından 10 dakika geçmeden sahil güvenlik 2 tekneden birini yakaladı. Yarım saat kadar teknenin orada durdular. Ne oldu bitti bilemem ancak ardından kayalıkların tam dibine yanımıza geldiler. İnsanlar hala sakinleşmemişti. Asıl küfürler eden ve tehditler savurarak bizim takımları paramparça eden teknenin birkaç yüz metre ileride, Küçükyalı'da olduğunu söylediler. Sahil güvenlik oraya gitti ve sonrasını kimse bilmiyor.
2,5 senedir aynı noktada kıyıdan avlanmaya çalışan amatör bir balıkçı olaraktan dün gece yaşadığım sahne son derece şaşırtıcıydı. Ne anamız ne bacımız kaldı. Bir de sanırım kaptanları idi, aynen şöyle seslendi; "Atmayacaksın oğlum buraya şamandıralı. S*kerler işte böyle belanı." Ki zaten ondan sonra insanlar şamandıra, pet şişe ve benzeri ellerinde ne varsa savurmaya başladılar. Ben de takım çantamda bulunan 2 adet 100'lük kurşunu bir bir sallamaya başladım, kırılırsa kırılsın camları kafaları, içine tüküreyim onların bu şekilde ahlaksızca kazanacağı ekmeğe de, ekmek parasına da! Terbiyesiz çakallar sürüsü!!!

Son düzenleme:

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Yasal olarak ağın bir ucunu karaya bağlayarak dahi ağ atma hakları var. Bilmeyenlere duyurulur. Kıyıya açıktan çekilen ığrıp, manyat, tarlakoz yasaktır, bu nedenle sahil güvenlik bir şey yapamaz. Kıyıda olta atanların da onlara bir şey söyleme hakkı yoktur.

Eksik ve yanlış bilgi ile balıkçıyı eleştiremeyiz, yasaları eleştirebiliriz ancak.